Skocz do zawartości

Zdjęcie

usługi doradcze w biurze rachunkowym

prowadzenie biura rachunkoweg

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adelajda

Adelajda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 565 postów

Napisano 14 sierpień 2014 - 11:36

Witam, wyczytałam, że biura rachunkowe nie mogą: reprezentować podatników, płatników i inkasentów w postępowaniu przed organami administracji publicznej i w zakresie sądowej kontroli decyzji, postanowień i innych aktów administracyjnych, gdyż są to czynności zastrzeżone dla osób fizycznych wpisanych na listę doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych. Czy w związku z tym oznacza to, że jak mam upoważnienie od klienta do reprezentowania przed US i ZUS i wyjaśniam z tymi urzędami błędy w deklaracjach podatkowych czy zusowskich to robię coś, co jest zastrzeżone tylko dla doradcy podatkowego?

#2 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2014 - 14:52

Witam,

Co do zasady może Pani reprezentować takie osoby na podstawie udzielonego Pani pełnomocnictwa, gdyż co do zasady pełnomocnikiem w postępowaniach toczących się w oparciu o k.p.a. (co do zasady w ten kodeks reguluje postepowania przed ZUS) i Ordynacji podatkowej może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych.

Wtedy jest Pani "zwykłym", niezawodowym pełnomocnikiem (w odróżnieniu od radców prawnych, adwokatów itd., będących zawodowymi pełnomocnikami).

Powyższe dotyczy postępowań przed samymi organami. Jeśli chodzi o postępowania przed sądami to regulują to odrębne przepisy.

Pozdrawiam,

Mateusz Uldynowicz

prawnik

mateusz.uldynowicz@o2.pl

www.uldynowicz.eu

#3 marmur87

marmur87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 13:55

Zalezy mi na dobrej poradzie prawnej dotyczącej mojego biznesu. Co możecie polecić? Zależy mi na dobrym adwokacie z okolic Trójmiasta. Co sądzicie o tym https://jednoralski.pl/ Czy ktos korzystał z jego usług? Proszę o opinie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych