Skocz do zawartości


dotacja celowa na podręczniki


wróć do serwisu Księgowość 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gaga

Guest_gaga
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2014 - 08:24

gmina otrzymała dotację celową na podręczniki oraz materiały edukacyjne w §2010, a jakim paragrafie powinien być wydatek? czy w §3260-inne formy pomocy dla uczniów?



#2 Guest_GOŚC

Guest_GOŚC
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2014 - 12:24

rozdz.85415 pragraf 3260



#3 Guest_gaga

Guest_gaga
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2014 - 08:41

rozdział musi być  80101

 



#4 Guest_sidd

Guest_sidd
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2014 - 13:08

wlasnie dajecie calosc w 3260 lacznie z kosztami obslugi czy moze 4240/4300 ?? te koszty obslugi to np. koszty wysylki tych ksiazek jakby na FV taka informacja byla ? No pisza ze mamay dawac w 80101 zeby szybciej nas rozliczyli



#5 Guest_Cleo

Guest_Cleo
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2014 - 09:12

cześć a w przypadky gdy na terenie gminy jest stowarzyszenie czyli szkola podstawowa prowadzon przez inny organ niż JST to przekazując jej dotacje na podstawie ich informacji oraz wniosku przekazujemy jej z uwzględnieniem 1 % czy bez ....bo na tej informacji czyli zal nr 1 to takiej informacji nie ma o tym 1 % i wtedy na wniosku powinna wpisac kwote bez 1 % ....dobrze mysle ?? Pozdrawiam Cleo



#6 lidia1

lidia1

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 22 sierpień 2014 - 11:19

Na pewno należy zastosować rozdział 80101. Z kolei ja mam pytanie jaki paragraf należy zastosować  §3260 czy §4240?



#7 Guest_sidd

Guest_sidd
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2014 - 12:02

ja tam daje w 3260 czesc na podręczniki koszty obsługi to już inny paragraf jak kto woli



#8 Guest_distefany

Guest_distefany
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2014 - 08:21

jakbys ktoś jeszcze nie wiedział podręczniki ida w 4240 z a nie 3260 tak jak wcześniej było pisane...to jest paragraf pomocy materialnej i zakupu podrecznikow nie można tam wrzucić skoro będą ewidencjonowane w księgach,... moje RIO mi tak powiedziało. Pozdrawiam 



#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2014 - 12:32

koniecznie rozdział 80101 lub 80102 jeśli specjalne, i paragraf 4240 podręczniki i ćwiczenia, zgodnie z nowelizacja uso art 22aj wszystko podelga ewidencji w bibiotece



#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2014 - 14:20

a na co te 1% może byc przeznaczone??? wynagrodzenie?? dla kogo?? opłata za kuriera?? prowizja za przelewy bankowe??



#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2014 - 10:26

U mnie rozdział 80101 paragraf 4240 i 4210 (art. papiernicze)

 

A w jakich sprawozdaniach trzeba ująć tą dotację/wydatki z dotacji oprócz Rb-28S i Rb-N? W  Rb-50 i coś jeszcze?



#12 Iza BP

Iza BP

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 03 październik 2014 - 13:44

czy wydatki na zakup tych podręczników do klas I to bedą wydatki strukturalne?



#13 Guest_aga1

Guest_aga1
  • Goście

Napisano 07 październik 2014 - 19:35

W RB N ? a gdzie je wykazać ja myślałam że tylko w rb 50 i rb 28



#14 Guest_Czesia

Guest_Czesia
  • Goście

Napisano 08 październik 2014 - 16:01

właśnie tak



#15 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 07:25

w jakiej poz. Rb-N ?



#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 08:11

banki, chodzi o środki na rachunku bankowym jeśli cos niewydatkowane



#17 Guest_aga1

Guest_aga1
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 09:58

ale dlaczego ? ja dostałam tylko plan a pieniadze dostanę jak będę wydatkować!



#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2014 - 10:22

skoro nie masz środków to nie wykazujesz



#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 06:57

A robicie zerowe RB-ZN w związku z tą dotacją?



#20 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 08:23

otrzymałam fakturę zaliczkową na zakup 100% podręczników do kl. I, a następnie częściowe faktury VAT za te podręczniki. Jak to księgujecie : czy jednorazowo zaksięgować tą fakturę zaliczkową czy każdą fakturę osobno ?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych