Skocz do zawartości

Szkolenie bhp dla pracowników biurowych

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Bożena

Guest_Bożena
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2014 - 21:03

Witam,

założyłam firmę. Mam biuro, w którym zatrudniam 3 pracowników. Proszę o informację, jakie szkolenia bhp powinni przejść pracownicy biurowi i w jakich terminach. Czy są specjalne szkolenia bhp wstępne i okresowe dla pracowników biurowych?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14007 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 sierpień 2014 - 21:28

Firmy zajmujące się szkoleniami bhp mają opracowane programy dla pracowników biurowych, do nich należy się zwrócić po stosowne informacje.

#3 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 11 sierpień 2014 - 06:37

Pracownicy biurowi powinni przejść badania wstępne (przed przystąpieniem do pracy) a następnie okresowe z częstotliwością co 6 lat.

CARPE DIEM!

#4 Ewania

Ewania

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2014 - 15:24

Pracownicy biurowi powinni przejść badania wstępne (przed przystąpieniem do pracy) a następnie okresowe z częstotliwością co 6 lat.

Trochę namieszałaś (badania ze szkoleniami bhp w jeden worek wrzuciłaś, zołza :-) Badania wstępne - ok, ale później okresowe z częstotliwością jaką zaleci lekarz medycyny pracy. Natomiast szkolenia okresowe - z częstotliwością co 6 lat. wink.png

"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę" (Bertrand Russel)

#5 Ewania

Ewania

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpień 2014 - 15:28

U mnie w firmie było przeprowadzane szkolenie BHP za pośrednictwem platformy e-learningowej -  https://e-specjalistabhp.pl/ bez przymusy siedzenia w sali wykładowej. Takie szkolenie online trwało no nie wiem, ponad godzinę, a normalne, które miałem kiedyś, bite 8 godzin. Cała oferta jest opisana na stronie, więc może Ci się przydadzą te informacje.

Bzdura.

Z ciekawości, swego czasu zanim wybrałam okresowe e-szkolenie bhp dla naszych pracowników adm.-biurowych (bo mamy i jest naprawdę ok, ale nie podam tutaj jakiej firmy), testowałam kiedyś takie szkolenia/oferty kilku firm. Żadnego szkolenia, ktore jest zrobione profesjonalnie nie zdołasz przejść w godzinę.

Nie pisz więc tutaj bzdur i nie reklamuj produktu, ktory - jesli tak jak napisałeś, faktycznie można "zaliczyc" w godzinę czy dwie - jest nic nie warty.... angry.png

"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę" (Bertrand Russel)

#6 tadeusz8

tadeusz8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 sierpień 2014 - 07:43

U mnie w firmie było przeprowadzane szkolenie BHP za pośrednictwem platformy e-learningowej -  https://e-specjalistabhp.pl/ bez przymusy siedzenia w sali wykładowej. Takie szkolenie online trwało no nie wiem, ponad godzinę, a normalne, które miałem kiedyś, bite 8 godzin. Cała oferta jest opisana na stronie, więc może Ci się przydadzą te informacje.

Ale chyba program rozpisany na 8 godz. jak dla adm.biur. lub na 16 godz. jak dla kierujących pracownikami ?  Nie chwal się tym za bardzo bo jeżeli jest inaczej to przy kontroli z zewnątrz mogą zakwestionować i uznać ten fakt za brak szkolenia, a głoszenie nieprawdy jest karalnewink.pngcool.pngph34r.png

#7 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 10:32

Trochę namieszałaś (badania ze szkoleniami bhp w jeden worek wrzuciłaś, zołza :-) Badania wstępne - ok, ale później okresowe z częstotliwością jaką zaleci lekarz medycyny pracy. Natomiast szkolenia okresowe - z częstotliwością co 6 lat. wink.png

Namieszałam, bo zamiast "szkolenie wstępne" napisałam "badania wstępne". Mea culpa :)

CARPE DIEM!

#8 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 15 sierpień 2014 - 16:09

To jeszcze jedna uwaga - pierwsze szkolenie okresowe do 12 miesięcy po rozpoczęciu pracy.

#9 Ewania

Ewania

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 sierpień 2014 - 20:13

To jeszcze jedna uwaga - pierwsze szkolenie okresowe do 12 miesięcy po rozpoczęciu pracy.

Tak, choć niekoniecznie ;-) (jeśli mają jeszcze ważne szkolenie okresowe   np. zrobione u poprzedniego pracodawcy, gdzie pracowali również na administracyjno-biurowym stanowisku pracy.

#10 kadrowiec

kadrowiec

księgowy, kadrowy i inspektor BHP

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1118 postów

Napisano 15 sierpień 2014 - 21:09

Regułą jest, że pracownika wysyłamy do 12 miesięcy po zatrudnieniu na szkolenie okresowe, a dopiero odstąpić od niej możemy jeśli ma aktualne szkolenie.

#11 Guest_MichałL

Guest_MichałL
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2020 - 12:25

Polecam firmę SETI-Maszyny. Mają świetne szkolenia BHP dla pracowników. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych