Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie prawa przysługują pokrzywdzonemu w procesie karnym?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671913 postów

Napisano 05 sierpień 2014 - 15:08

Kodeks postępowania karnego w celu ochrony interesu pokrzywdzonego gwarantuje mu szereg uprawnień. Aby jednak skorzystać z niektórych praw, pokrzywdzony musi, z zachowaniem terminów, spełnić określone w kodeksie przesłanki. Właśnie dlatego warto wiedzieć jakie prawa przysługują pokrzywdzonemu w procesie karnym i jak z nich skorzystać.

Powrót do artykułu: Jakie prawa przysługują pokrzywdzonemu w procesie karnym?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2014 - 15:08

Pokrzywdzony podlega szczególnej ochronie w postępowaniu karnym przed sądem. Jego uprawnienia sa szeroko uregulowane ale mało konkretne. Przykłady praw pokrzywdzonego w tekście http://www.infor.pl/...zywdzonemu.html

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 październik 2019 - 21:57

Odmowiono mi pomocy zapadly prawomocne wyroku poniwaz nie odwolalam sie do sadu zgodniez ustawa komornik pomyli miejsce zamieszkania izajol mi z konta pobory wypadl mi dysk nie bylam wstanie nic zrobic nikt mie pomogl pozostaly tylkodokumenty mie udzielono mi zadnej pomocy prawnej adwokat kazal mi sie odwolac do rzecznika praw obywatelskich niechce wykonac wyroku poniewaz jest nie zgodny z prawem powiadomilam ops ktory trzyma to w aktach ops nie udzielil pomocy prawnej nie jest instytucja prywatna dla siebie dyrektor ops dzierzoniow

#4 Amon.Set

Amon.Set

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 22 październik 2019 - 21:59

Oburzające. A komornik pewnie nie poniesie za to żadnej odpowiedzialności 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych