Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prawa dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102486 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 12:15

Nawet po złożeniu wniosku o wszczęcie egzekucji dłużnik ma środki prawne, by bronić się przed komornikiem. Dotyczy to zarówno egzekucji jako całości, poszczególnych czynności komornika, jak i konkretnych części majątkowych dłużnika.

Powrót do artykułu: Prawa dłużnika w postępowaniu egzekucyjnym

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2014 - 12:16

Komornik ma tytuł egzekucyjny do ściągnięcia moich długów alimentacyjnych z ostatnich dwóch miesięcy. Jeżeli wykażę, że nie mam wystarczających środków na pokrycie długu to mogę ubiegać się o rozłożenie go na raty? Z wnioskiem występuję do komornika?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2016 - 14:34

WITAM chcialem sie dowiedziec czy komornik ma prawo zablokowag konto jezeli ja splacam komornikowi przez ZUS - decyzja sadu ww miesiacu grudniu zabral mi dodatkowo 1100 zl PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC

#4 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 03:50

Nie mam dlugow ale wieze ze komornik zajol mi konto.Nie maialam zadnej sprawy .skad komornik ma wyrok .Prosze o informacje.wedlug mnie. To kradziez

#5 Guest_Od Ada

Guest_Od Ada
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 11:08

Do Ani z 2016-11-30 == Zwróć się do Komornika na jakiej podstawie ściąga ci zaległości ( ma on bowiem tytuł wykonawczy wydany przez SĄD najczęściej urzędujący w tym samym mieście co komornik sądowy- dowiesz się w jakiej sprawie miałaś zaległości, w jakiej wysokości). Jeżeli dalej nie przypomnisz sobie swoich zobowiązań, to może powstały one poprzez działanie osób trzecich. Wtedy wraz z tytułem wykonawczym możesz udać się do organów ścigania o pomoc w wyjaśnieniu sprawy.

#6 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 20:27

Witam,,,Czy mozna prosic komornika ,aby bral mniejsza prowizje od alimentow ..teraz bierze 15 %czy jest szansa ,aby bral mniej ? i jak to zrobic ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych