Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516205 postów

Napisano 04 sierpień 2014 - 11:22

Urlop okolicznościowy jest wykorzystywany przez pracownika w celu załatwienia prywatnych spraw i jednocześnie zwalnia go z obowiązku świadczenia pracy. W sytuacji kiedy pracownik zostaje rodzicem może skorzystać z urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka.

Powrót do artykułu: Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2014 - 11:23

czy dwa dni urlopu okolicznościowego z powodu urodzenia dziecka muszą być wykorzystane bezpośrednio po sobie, czy jest możliwości skorzystania z urlopu z np. dwumiesięczną przerwą?

#3 Guest_MP

Guest_MP
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 09:09

komentarz do Gość, 2014-08-4 12:23 - jesteś pół mózgiem, czy na prawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? "ponadto pracownik nie ma obowiązku do wykorzystania dwóch dni wolnych jednocześnie"

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 11:26

komentarz do Gość, 2014-08-4 12:23 - jesteś pół mózgiem, czy na prawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? "ponadto pracownik nie ma obowiązku do wykorzystania dwóch dni wolnych jednocześnie"

Pół mózgiem niekoniecznie, za to wiem dokładnie, że nikt nie zadaje sobie trudu przeczytania artykułu, pod którym zadaje zapytanie. Po co czytać? Niech inni za niego pomęczą się.

#5 Guest_bravka

Guest_bravka
  • Goście

Napisano 28 marzec 2016 - 13:07

szkoda, ze prowadzacemu DG nie przysługuje nawet odpis ze składek ZUS za te dwa dni !! Oj, Niesprawiedliwy to Kraj !!!

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2016 - 13:52

Witam. Moja sytuacja. Chorobowe było do 11. W dniu 10 zostałam przyjęta do szpitala w związku z komplikacjami na koniec ciązy. 15 urodziło się dziecko. Z pracy zadzwonili,ze muszę wypisać papiery,że proszę o udzielenie urlopu macierzyńskiego od 12 bo wtedy skończyło mi się chorobowe.Chciałam,żeby wpisali mi urlop okolicznościowy od 12 (bo skoro się należy to chcę wykorzystać) jednak w kadrach powiedzieli,że niestety nie bo 12 nie było jeszcze dziecka no i urlop okolicznościowy przepada. Jednak moja ginekolog powiedział,że mam rok czasu od urodznia do wykorzystania. 12 skończy mi sie macierzyński to, jeśli byłby rok od urodzenia, 13 i 14 moge wziąść. Kto ma rację?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2016 - 18:43

Witam. Moja sytuacja. Chorobowe było do 11. W dniu 10 zostałam przyjęta do szpitala w związku z komplikacjami na koniec ciązy. 15 urodziło się dziecko. Z pracy zadzwonili,ze muszę wypisać papiery,że proszę o udzielenie urlopu macierzyńskiego od 12 bo wtedy skończyło mi się chorobowe.Chciałam,żeby wpisali mi urlop okolicznościowy od 12 (bo skoro się należy to chcę wykorzystać) jednak w kadrach powiedzieli,że niestety nie bo 12 nie było jeszcze dziecka no i urlop okolicznościowy przepada. Jednak moja ginekolog powiedział,że mam rok czasu od urodznia do wykorzystania. 12 skończy mi sie macierzyński to, jeśli byłby rok od urodzenia, 13 i 14 moge wziąść. Kto ma rację?

Urlop okolicznościowy w związku z urodzeniem się dziecka musi być związany z danym wydarzeniem. Nie możesz więc go otrzymać od pracodawcy po roku od urodzenia. Nie możesz także dostać takiego urlopu przed narodzinami dziecka. Ginekolog wprowadziła Cię w błąd, pewnie myślała o urlopie opiece, który przysługuje 2 dni w roku na dziecko, ale to zupełnie coś innego niż urlop okolicznościowy. Na drugi raz, kiedy zadajesz pytanie, podawaj w tekście dokładne daty, bo nie wiem, czy dobrze Ciebie zrozumiałam, tak chaotycznie przedstawiłaś sprawę.Nie wiem, czy pytasz o wydarzenia z tego roku, czy z ubiegłego, czy chodzi o listopad, czy o grudzień?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 23:41

Witam. Czy jako pracującemu w godzinach nocnych należy mi się również 2 dni? Mój system pracy to: 8h od 22-6 co drugi dzień i w co drugi weekend 24h 6-6. Z góry dziękuję za odpowiedź.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2017 - 11:24

Witam. Czy jako pracującemu w godzinach nocnych należy mi się również 2 dni? Mój system pracy to: 8h od 22-6 co drugi dzień i w co drugi weekend 24h 6-6. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak, należy się.

#10 Guest_Anielka

Guest_Anielka
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:43

Witam termin porodu mam na 3 lipca 2017 jest to ciąża bliźniacza czy po urodzeniu dzieci mogę prosić o wstawienie urlopu okolicznościowego za urodzenie dzieci czyli 3 i 4 lipca 2017 a od 5 lipca 2017 urlop macierzyński

#11 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5282 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:50

Wystąpić zawsze możesz, ale nie będzie udzielony.

Dzień urodzenia jest zarazem pierwszy dzień macierzyńskiego

#12 Guest_Grażynka

Guest_Grażynka
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 13:28

Urodziłam dziecko w 2018 i rozpoczął mi się urlop macierzyński i następnie urlop rodzicielski. Czy po powrocie do pracy w 2019 mogę skorzystać z urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka, np. na lekarza, rehabilitację dziecka czy adaptację dziecka w złobku? Czy urlop ten mi przepadł ... (ojciec dziecka nie korzystał z takiego urlopu)

#13 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5282 postów

Napisano 12 marzec 2019 - 13:30

Tobie nie należy się, a dlaczego ojciec dziecka nie skorzystał z niego w odpowiednim czasie?

#14 Guest_kadrowa

Guest_kadrowa
  • Goście

Napisano 21 marzec 2019 - 13:42

Urlop z tytułu urodzenia dziecka, jak nazwa wskazuje jest na urodzenie dziecka, a nie jak piszesz na adaptację w żłobku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych