Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy wynajmujący może nie zwrócić kaucji?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671252 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:09

Kaucja, czyli zabezpieczenie pieniężne roszczeń wynajmującego podlega – co do zasady – zwrotowi w ciągu miesiąca od zakończenia stosunku najmu. Ustawodawca zastrzega jednak przypadki, w których wynajmujący może nie zwrócić kaucji, jako przykład wskazać można uszkodzenie lokalu powstałe z winy najemcy.

Powrót do artykułu: Kiedy wynajmujący może nie zwrócić kaucji?

#2 Guest__Małgorzata

Guest__Małgorzata
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2014 - 10:14

Proszę o wskazanie (najlepiej w punktach), co wynajmujący może potrącić z kaucji. Czy np. z powodu zniszczonych mebli (zdewastowanych tak, że nie jest "normalne") wynajmujący może nie zwrócić kaucji? Czy można potrącić np. koszt profesjonalnego prania tapicerek meblowych?

#3 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2017 - 11:40

Czy jesli nie zdazylam sie wprowadzic do mieszkania placilam odstepne czynsz kaucje zwrotna.Umowa byla zawarta na okres 6 m_ sc i zrezygnowalam po miesiacu to czy mam prawo starac sie o zwrot tej kaucji

#4 Guest_Aleksandra

Guest_Aleksandra
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 18:44

Witam serdecznie mam problem i mam nadzieje ze ktoś mi na nie odpowie. Ogolnie sytuacja wyglada tak, dwa lata zaczelam wynajmować mieszkanie natomiast mieszkanie było bez prądu, kabli woda byla zle pociagnieta bez podłóg drzwi wyszarpane, bez okna do czego zmierzam? Mieszkanie musialam wyremontować od podstaw a właścicielka domaga się kaucji czy ma takie prawo. Ponadto sufit podwieszany zostal drzwi wymienione panele zostały położone prąd prze ciągnięty kanalizacja całkowicie nowa ścianki postawione zostały. Chciala bym wiedzieć co jej na to powiedzieć

#5 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 20:22

Chyba nie rozumiem, wynajęłaś szopę czy mieszkanie, bo z opisu wynika, że to, co wynajęłaś nie można nazwać mieszkaniem. Kaucji właściciel domaga się zwykle przy podpisywaniu umowy, co jest podstawą jej żądania teraz?  Bez znajomości zapisów umowy niczego nie da się poradzić. Wyremontowałaś komuś mieszkanie na jakiej podstawie???

#6 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 07:47

czy wynajmujący może potrącić z kaucji koszty sprzątania części wspólnej mieszkania - w umowie nic o tym nie ma?

#7 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2018 - 08:49

zależy z jakiego powodu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych