Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dorabianie do emerytury bez ograniczeń

wróć do serwisu INFOR.pl 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 09:24

Emeryci, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny (60 lat kobieta, 65 lat mężczyzna) mogą dorabiać do swoich świadczeń bez żadnych ograniczeń. Jednak osoby, które pobierają wcześniejsze emerytury, w zależności od tego jaki będą uzyskiwały dochód, ich emerytura może być zawieszona lub zmniejszona.

Powrót do artykułu: Dorabianie do emerytury bez ograniczeń

#2 Guest_romka

Guest_romka
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2014 - 09:49

to ja to jest !!! jesli poszłam w weku 55 lat na emeryture bo taki był wtedy przepis a dzisiaj osiagnełam prawa emeryta mam 63 lata skoncone i przpracowane 45lat to mogę nadal pracowc bez lmitu i ograniczen?

#3 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 14:33

U mnie w robocie sa trzy kierowniczki na emeryturach, jedna ksiegowa o dyrektorze 70cio letnim nie wspomnie. Jakies pytania jeszcze?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:42

U mnie w robocie sa trzy kierowniczki na emeryturach, jedna ksiegowa o dyrektorze 70cio letnim nie wspomnie. Jakies pytania jeszcze?

I co Cię tak dziwi? Teraz tak jest w każdym zakładzie, niby ludzie narzekają, że muszą długo pracować, a jak już dostaną emeryturę, zostają w zakładzie i nadal pracują. Dopiero zobaczysz, co będzie od października 2017 r. kiedy wejdzie w życie nowa ustawa emerytalna, tych to chyba tylko śmierć oderwie od stanowiska pracy, a teraz są chorzy, pokrzywdzeni i Bóg jeden wie, co jeszcze.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:42

I co Cię tak dziwi? Teraz tak jest w każdym zakładzie, niby ludzie narzekają, że muszą długo pracować, a jak już dostaną emeryturę, zostają w zakładzie i nadal pracują. Dopiero zobaczysz, co będzie od października 2017 r. kiedy wejdzie w życie nowa ustawa emerytalna, tych to chyba tylko śmierć oderwie od stanowiska pracy, a teraz są chorzy, pokrzywdzeni i Bóg jeden wie, co jeszcze.

#6 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 18:37

Cudownie, nie mogą nam zagwarantować emerytur godnych to zdejmą zakaz o pracy w czasie emerytury. Niech ktoś mi przypomni kiedy został on narzucony? CHyba całkiem niedawno... Co za idiotyzm. Szczerze wolę odkładac pół życia na dodatkową emeryturę w pko pte, niż harować kolejne kilka lat, może i do śmierci. Moja emerytura to ma być odpoczynek i radość z życia, a nie ciągłe irytowanie się w stresującej branży.

#7 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 15:38

Będąc na emeryturze i pracując i tak bedziesz płacił cały ZUS nic z tego już nie mając. A co do ograniczenia zarobkowania przez emerytów, to głupota bo państwo pozbywa się dodatkowych wpływów do budżetu, bo emeryci i tak pracują za tyle ile mogą a reszta pod stołem, a ta kasa nie jest już opodatkowana. Państwo samo siebie każe oszukiwać.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 19:11

Czy u emeryta pobierającego emeryturę pracującego będzie podnosić się emerytura 

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 19:23

Ja dostałam emeryture.  a nowo zatrudniona czy bede miala pobierane skadki na zus i czy bedzie mi sie podnosic podstawa emerytury

#10 Kurdens

Kurdens

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 październik 2017 - 12:12

dobry artykuł.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 12:16

Czy u emeryta pobierającego emeryturę pracującego będzie podnosić się emerytura

Jeśli pracuje na umowę o pracę, to tak, będzie mógł wnioskować do ZUS o ponowne przeliczenie emerytury.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 12:19

Ja dostałam emeryture.  a nowo zatrudniona czy bede miala pobierane skadki na zus i czy bedzie mi sie podnosic podstawa emerytury

Jeśli masz umowę o pracę, będzie potrącana składka ZUS i będziesz mogła przeliczyć sobie po 3 miesiącach pracy na nowo podstawę do emerytury.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 13:55

Jestem emerytką pracuję na umowę zlecenie ,czy będę miała wyższą emeryturę.

#14 Guest_Magilka

Guest_Magilka
  • Goście

Napisano 14 marzec 2018 - 16:39

Przeszłam na emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego, wowczas wynoszącego 62 lata dla kobiet. Chciałabym podjąć zatrudnienie, jednakże moje wynagrodzenie przewyższałoby wysokość 130% przeciętnego wynagodzenia. Czy w związku z tym moja emerytura ulegnie zawieszeniu?

#15 Guest_emeryt na wcześniejszej

Guest_emeryt na wcześniejszej
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 06:34

ograniczenie zarobków emerytów na tzw.wcześniejszych emeryturach to totalna bzdura,dlaczego,przecież płacone były na to składki,a gdyby można było dorabiać bez ograniczeń też państwo dostawało by wyższe składki.Poza tym dlaczego jeśli dla przykładu jest odprowadzane przez 25 lat ubezpieczenie zdrowotne,chorobowe a mimo to żeby udać sie do lekarza specjalisty to albo trzeba czekać i moze się uda do żyć albo zapłacić prywatnie a oni umieją wyceniać swoje usługi...to jakieś wszystko chore jest

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 19:50

Mam 68 lat jestem od 13 lat na emeryturze dostałam propozycję pracy z zarobkiem ok 2200 brutto emerytutę mam w wysokości 2100 netto czy podjęcie tej pracy nie spowoduje zmniejszeniu mojej emerytury

#17 Guest_Bogusia

Guest_Bogusia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2018 - 19:58

Mam 68 lat jestem na emeryturze od 13 lat/wczśniejsza emerytura/
dostałam propozycję pracy z zarobkiem 2.200 brutto miesięcznie emerytury mam2.100 miesięcznie czy nie spowoduje to obniżenia mojej emerytury?

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:09

mam 67 lat emeryt ile iczy moge dorobic bez podatku

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:54

mam 67 lat emeryt ile iczy moge dorobic bez podatku

Bez podatku nic nie możesz dorobić, bo od każdego wynagrodzenia pobiera się podatek. Natomiast możesz pracować bez obawy, że zawieszą Ci emeryturę, czyli zarobić każdą możliwą kwotę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych