Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dorabianie do emerytury bez ograniczeń

wróć do serwisu INFOR.pl 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 09:24

Emeryci, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny (60 lat kobieta, 65 lat mężczyzna) mogą dorabiać do swoich świadczeń bez żadnych ograniczeń. Jednak osoby, które pobierają wcześniejsze emerytury, w zależności od tego jaki będą uzyskiwały dochód, ich emerytura może być zawieszona lub zmniejszona.

Powrót do artykułu: Dorabianie do emerytury bez ograniczeń

#2 Guest_romka

Guest_romka
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2014 - 09:49

to ja to jest !!! jesli poszłam w weku 55 lat na emeryture bo taki był wtedy przepis a dzisiaj osiagnełam prawa emeryta mam 63 lata skoncone i przpracowane 45lat to mogę nadal pracowc bez lmitu i ograniczen?

#3 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 30 listopad 2016 - 14:33

U mnie w robocie sa trzy kierowniczki na emeryturach, jedna ksiegowa o dyrektorze 70cio letnim nie wspomnie. Jakies pytania jeszcze?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:42

U mnie w robocie sa trzy kierowniczki na emeryturach, jedna ksiegowa o dyrektorze 70cio letnim nie wspomnie. Jakies pytania jeszcze?

I co Cię tak dziwi? Teraz tak jest w każdym zakładzie, niby ludzie narzekają, że muszą długo pracować, a jak już dostaną emeryturę, zostają w zakładzie i nadal pracują. Dopiero zobaczysz, co będzie od października 2017 r. kiedy wejdzie w życie nowa ustawa emerytalna, tych to chyba tylko śmierć oderwie od stanowiska pracy, a teraz są chorzy, pokrzywdzeni i Bóg jeden wie, co jeszcze.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2016 - 11:42

I co Cię tak dziwi? Teraz tak jest w każdym zakładzie, niby ludzie narzekają, że muszą długo pracować, a jak już dostaną emeryturę, zostają w zakładzie i nadal pracują. Dopiero zobaczysz, co będzie od października 2017 r. kiedy wejdzie w życie nowa ustawa emerytalna, tych to chyba tylko śmierć oderwie od stanowiska pracy, a teraz są chorzy, pokrzywdzeni i Bóg jeden wie, co jeszcze.

#6 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 03 marzec 2017 - 18:37

Cudownie, nie mogą nam zagwarantować emerytur godnych to zdejmą zakaz o pracy w czasie emerytury. Niech ktoś mi przypomni kiedy został on narzucony? CHyba całkiem niedawno... Co za idiotyzm. Szczerze wolę odkładac pół życia na dodatkową emeryturę w pko pte, niż harować kolejne kilka lat, może i do śmierci. Moja emerytura to ma być odpoczynek i radość z życia, a nie ciągłe irytowanie się w stresującej branży.

#7 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 15:38

Będąc na emeryturze i pracując i tak bedziesz płacił cały ZUS nic z tego już nie mając. A co do ograniczenia zarobkowania przez emerytów, to głupota bo państwo pozbywa się dodatkowych wpływów do budżetu, bo emeryci i tak pracują za tyle ile mogą a reszta pod stołem, a ta kasa nie jest już opodatkowana. Państwo samo siebie każe oszukiwać.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 19:11

Czy u emeryta pobierającego emeryturę pracującego będzie podnosić się emerytura 

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 19:23

Ja dostałam emeryture.  a nowo zatrudniona czy bede miala pobierane skadki na zus i czy bedzie mi sie podnosic podstawa emerytury

#10 Kurdens

Kurdens

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 październik 2017 - 12:12

dobry artykuł.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 12:16

Czy u emeryta pobierającego emeryturę pracującego będzie podnosić się emerytura

Jeśli pracuje na umowę o pracę, to tak, będzie mógł wnioskować do ZUS o ponowne przeliczenie emerytury.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 12:19

Ja dostałam emeryture.  a nowo zatrudniona czy bede miala pobierane skadki na zus i czy bedzie mi sie podnosic podstawa emerytury

Jeśli masz umowę o pracę, będzie potrącana składka ZUS i będziesz mogła przeliczyć sobie po 3 miesiącach pracy na nowo podstawę do emerytury.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2017 - 13:55

Jestem emerytką pracuję na umowę zlecenie ,czy będę miała wyższą emeryturę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych