Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Którym pracownikom i jaki strój musi zapewnić pracodawca?

wróć do serwisu INFOR.pl 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 09:13

Strój pracownika może spełniać kilka funkcji. Możemy spotkać się ze strojami pracowniczymi wymaganymi ze względu na przepisy BHP jak i stroje, które mają na celu podkreślenie przynależności do zespołu lub zintegrowania pracowników. Kiedy pracodawca musi, a kiedy może zapewnić strój swojemu pracownikowi?

Powrót do artykułu: Którym pracownikom i jaki strój musi zapewnić pracodawca?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 10:26

"Jeżeli pracownik w swojej pracy nie ma bezpośredniego kontaktu z klientami, pracodawca nie może ingerować w wizerunek swojego pracownika." - Proszę o podanie podstawy prawnej.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 maj 2018 - 10:40

"Jeżeli pracownik w swojej pracy nie ma bezpośredniego kontaktu z klientami, pracodawca nie może ingerować w wizerunek swojego pracownika." - Proszę o podanie podstawy prawnej.

A czy do wszystkiego musi być podstawa prawna?

Pracodawca ustala pewne zasady, ustala wizerunek swoich pracowników, ma do tego prawo (nie ingeruje, ale ustala) chcesz u niego pracować, to się dostosuj, nie chcesz? nie musisz podejmować tej pracy

#4 Guest_GoŚć

Guest_GoŚć
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2018 - 07:16

"A czy do wszystkiego musi być podstawa prawna?" Owszem, musi.

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18335 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 lipiec 2018 - 08:41

"A czy do wszystkiego musi być podstawa prawna?" Owszem, musi.

to ją podaj

#6 Guest_Han Solo

Guest_Han Solo
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 12:06

Ja to widzę na podstawie własnego doświadczenia. Pracodawca zawsze optymalizuje koszty. Jeśli przestrzega norm BHP nawet restrykcyjnie to i tak zawsze będzie dawał załodze taką odzież roboczą albo obuwie które będzie mu się opłacało kupić. Czyli w praktyce tańsze niż droższe i z reguły niższej jakości. Dlatego ja praktycznie zawsze do pracy przychodziłem z własną odzieżą, zwykle Beta z Muntech24.pl bo jakość jest o parę długości przed "polską średnią". I przynajmniej w dwóch przypadkach uchroniło mnie to przed urazami jakie odnieśli koledzy w identycznych sytuacjach. Czasami warto jednak samemu o siebie zadbać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy