Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile mogą dorobić osoby otrzymujące renty rodzinne

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671197 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 11:59

Osoby uprawnione do renty rodzinnej mogą dorobić do swoich świadczeń tyle samo, co pozostali emeryci i renciści. Z tym, że jeśli świadczenie przysługuje kilku osobom, wówczas przychód jednej z nich wpływa jedynie na przysługującą jej część renty. W takiej sytuacji może ona również wnioskować o wyłączenie z kręgu osób uprawnionych.

Powrót do artykułu: Ile mogą dorobić osoby otrzymujące renty rodzinne

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:27

Czy nagroda jubileuszowa liczy się do rozliczenia

#3 Guest_Mika

Guest_Mika
  • Goście

Napisano 02 luty 2015 - 13:02

Czy przez przychód należy rozumieć wynagrodzenie brutto, które jest na umowie?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 11:15

Posiadam umowę o pracę w kwocie 2500 zł brutto oraz otrzymuje rentę rodzinną w kwocie 1000 zł brutto.Zapytanie czy przekraczam próg zarobków umowę o pracę

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 11:30

Posiadam umowę o pracę w kwocie 2500 zł brutto oraz otrzymuje rentę rodzinną w kwocie 1000 zł brutto.Zapytanie czy przekraczam próg zarobków umowę o pracę

Obecnie ten próg wynosi ok. 2830 zł brutto, ale sprawdzaj to na bieżąco, bo kwota ulega zmianie raz na kwartał. Wszystkiego dowiesz się w ZUS-ie, bo i tak musisz do nich zgłosić fakt, że podejmujesz pracę.

#6 Guest_Pedał

Guest_Pedał
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 17:13

Wy je**ne ch**e gó**o wiecie, a się sracie

#7 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 20 luty 2016 - 08:35

Witam jetem żołnierzem mw dostałem pismo i zwrot części renty bo miałem za duży dochód chciałem zapytać czy dodatek do podstawowego upozarzeniz może być wliczane do pemsji

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2016 - 12:45

Witam jetem żołnierzem mw dostałem pismo i zwrot części renty bo miałem za duży dochód chciałem zapytać czy dodatek do podstawowego upozarzeniz może być wliczane do pemsji

Liczy się wszystko, co masz dodane do pensji.

#9 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 31 maj 2016 - 11:41

Pobieram rentę rodzinna pomniejszoną o 477 zł. a zarobki moje przekraczają 254 zł. Czy tą różnicę ZUS powinien mi zwrócić, czy nie.

#10 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 15:45

Witam, posiadam rentę rodzinną z KRUS, nadal się uczę, chciałam zapytać ile mogę miesięcznie dorobić aby nie stracić części lub całości świadczenia otrzymywanego z KRUS

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:43

Witam, posiadam rentę rodzinną z KRUS, nadal się uczę, chciałam zapytać ile mogę miesięcznie dorobić aby nie stracić części lub całości świadczenia otrzymywanego z KRUS

W pierwszym poście tego wątku masz artykuł, a w nim odpowiedź na swoje pytanie.

#12 Guest_Natala

Guest_Natala
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 09:49

Pobieram rente rodzinna bo studiuje zaocznie ale dodatkowo pracuje w Niemczech .. Mogę tak ??

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 09:31

Pobieram rente rodzinna bo studiuje zaocznie ale dodatkowo pracuje w Niemczech .. Mogę tak ??

Możesz pracować gdziekolwiek, ale nie możesz przekroczyć zarobków, których limit aktualnie obowiązuje w Polsce. Czytaj artykuł w pierwszym poście tego wątku.

#14 Guest_ikako00

Guest_ikako00
  • Goście

Napisano 21 listopad 2017 - 11:49

Witam
Zapraszamy do Blue Education. Duży wybór kierunków , brak opłat czesnego. Wydajemy zaświadczenia do ZUS oraz legitymacje szkolne na zniżki . Dobra lokalizacja - ścisłe centrum . Zdobądź zawód w rok. Nie czekaj zapisz się już dziś. Organizujemy również kursy 10 - 90 h. Ostatnie miejsca w grupach na aktualny semestr . Start semestru wiosna 2018.

#15 Guest_pytający

Guest_pytający
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2017 - 01:33

czy ucząc się i mając umowę zlecenie też obowiązuje limit zarobków

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2017 - 11:21

czy ucząc się i mając umowę zlecenie też obowiązuje limit zarobków

Nie.

#17 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 11:00

Pobieram rentę rodzinną po tacie z tytułu nauki (do 25 roku) i chce podjąć pracę. Rentę pobieram w wysokości 850 netto. Moje wynagrodzenie będzie w granicy 1600/1700 zł. Czy obowiązywać mnie będzie jakiś próg? Proszę o odpowiedź/radę. Dziękuję pozdrawiam.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:03

Pobieram rentę rodzinną po tacie z tytułu nauki (do 25 roku) i chce podjąć pracę. Rentę pobieram w wysokości 850 netto. Moje wynagrodzenie będzie w granicy 1600/1700 zł. Czy obowiązywać mnie będzie jakiś próg? Proszę o odpowiedź/radę. Dziękuję pozdrawiam.

do 31 maja tego roku możesz dorobić 3161 zł brutto bez zmniejszenia świadczenia. Po tej dacie kwota zmieni się, więc kontroluj ją na stronie internetowej ZUS. Kwoty zmieniają się raz na kwartał.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych