Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile mogą dorobić osoby otrzymujące renty rodzinne

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670938 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 11:59

Osoby uprawnione do renty rodzinnej mogą dorobić do swoich świadczeń tyle samo, co pozostali emeryci i renciści. Z tym, że jeśli świadczenie przysługuje kilku osobom, wówczas przychód jednej z nich wpływa jedynie na przysługującą jej część renty. W takiej sytuacji może ona również wnioskować o wyłączenie z kręgu osób uprawnionych.

Powrót do artykułu: Ile mogą dorobić osoby otrzymujące renty rodzinne

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 10:27

Czy nagroda jubileuszowa liczy się do rozliczenia

#3 Guest_Mika

Guest_Mika
  • Goście

Napisano 02 luty 2015 - 13:02

Czy przez przychód należy rozumieć wynagrodzenie brutto, które jest na umowie?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 11:15

Posiadam umowę o pracę w kwocie 2500 zł brutto oraz otrzymuje rentę rodzinną w kwocie 1000 zł brutto.Zapytanie czy przekraczam próg zarobków umowę o pracę

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 11:30

Posiadam umowę o pracę w kwocie 2500 zł brutto oraz otrzymuje rentę rodzinną w kwocie 1000 zł brutto.Zapytanie czy przekraczam próg zarobków umowę o pracę

Obecnie ten próg wynosi ok. 2830 zł brutto, ale sprawdzaj to na bieżąco, bo kwota ulega zmianie raz na kwartał. Wszystkiego dowiesz się w ZUS-ie, bo i tak musisz do nich zgłosić fakt, że podejmujesz pracę.

#6 Guest_Pedał

Guest_Pedał
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 17:13

Wy je**ne ch**e gó**o wiecie, a się sracie

#7 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 20 luty 2016 - 08:35

Witam jetem żołnierzem mw dostałem pismo i zwrot części renty bo miałem za duży dochód chciałem zapytać czy dodatek do podstawowego upozarzeniz może być wliczane do pemsji

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2016 - 12:45

Witam jetem żołnierzem mw dostałem pismo i zwrot części renty bo miałem za duży dochód chciałem zapytać czy dodatek do podstawowego upozarzeniz może być wliczane do pemsji

Liczy się wszystko, co masz dodane do pensji.

#9 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 31 maj 2016 - 11:41

Pobieram rentę rodzinna pomniejszoną o 477 zł. a zarobki moje przekraczają 254 zł. Czy tą różnicę ZUS powinien mi zwrócić, czy nie.

#10 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 15:45

Witam, posiadam rentę rodzinną z KRUS, nadal się uczę, chciałam zapytać ile mogę miesięcznie dorobić aby nie stracić części lub całości świadczenia otrzymywanego z KRUS

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2017 - 09:43

Witam, posiadam rentę rodzinną z KRUS, nadal się uczę, chciałam zapytać ile mogę miesięcznie dorobić aby nie stracić części lub całości świadczenia otrzymywanego z KRUS

W pierwszym poście tego wątku masz artykuł, a w nim odpowiedź na swoje pytanie.

#12 Guest_Natala

Guest_Natala
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 09:49

Pobieram rente rodzinna bo studiuje zaocznie ale dodatkowo pracuje w Niemczech .. Mogę tak ??

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 09:31

Pobieram rente rodzinna bo studiuje zaocznie ale dodatkowo pracuje w Niemczech .. Mogę tak ??

Możesz pracować gdziekolwiek, ale nie możesz przekroczyć zarobków, których limit aktualnie obowiązuje w Polsce. Czytaj artykuł w pierwszym poście tego wątku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych