Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak liczyć okres wypowiedzenia?

184 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670938 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 22:24

Okresy wypowiedzenia obejmujące tydzień, miesiąc lub ich wielokrotność kończą się odpowiednio w sobotę lub ostatni dzień miesiąca. Natomiast 3-dniowy okres wypowiedzenia oblicza się wg przepisów Kodeksu cywilnego.

Powrót do artykułu: Jak liczyć okres wypowiedzenia?

#2 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 20:05

Mam pytanie . Złożyłam wypowiedzenie 8 listopada z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia . Pracuje do 8 lutego czy do końca lutego ? Z góry dziękuję za odpowiedź,

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2014 - 20:25

Mam pytanie . Złożyłam wypowiedzenie 8 listopada z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia . Pracuje do 8 lutego czy do końca lutego ? Z góry dziękuję za odpowiedź,

Do końca lutego.

#4 Guest_anonimek

Guest_anonimek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:27

hej. proszę pilnie o pomoc!!!! dziś złożyłam wypowiedzenie o pracę z obowiązującym mnie 3-dniowym okresem wypowiedzenia, ale w grafiku dzis mam wolne, jutro pracuję, piątek mam wolne a w sobotę nockę. więc od kiedy mogę juz nie chodzić do pracy????????

#5 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8161 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:28

hej. proszę pilnie o pomoc!!!! dziś złożyłam wypowiedzenie o pracę z obowiązującym mnie 3-dniowym okresem wypowiedzenia, ale w grafiku dzis mam wolne, jutro pracuję, piątek mam wolne a w sobotę nockę. więc od kiedy mogę juz nie chodzić do pracy????????

wypowiedzenie 3 dni robocze, złożone dziś, więc rozwiązanie umowy 31.01.2015

#6 Guest_anonimek

Guest_anonimek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:32

czyli 31 musze isc jeszcze do pracy?

#7 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8161 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:35

tak, to ostatni dzień pracy (jeśli nie masz wolnej soboty)

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:37

tak, to ostatni dzień pracy (jeśli nie masz wolnej soboty)

a czy jeśli napiszę tego dnia wniosek o urlop na żądanie to jak to wygląda?

#9 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8161 postów

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:50

a czy jeśli napiszę tego dnia wniosek o urlop na żądanie to jak to wygląda?

możesz napisać, zgłosić przed rozpoczęciem pracy w tym dniu

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 20:53

możesz napisać, zgłosić przed rozpoczęciem pracy w tym dniu

bo bardzo chodzi mi o to, żeby jyz nie isc tego dnia do pracy, jeszcze tym bardziej ze mam nocke :/ a pracuw strasznym zakladzie pracy mozna juz powiedziec ze z mobbingiem i chce sie stamtad uwi nie po nosie mi isc tam w sobote. a czy zwolnienie lekarskie tez by sie zaliczało?

'

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 19:42

W dniu dzisiejszym 02.03.2015r złożyłem wypowiedzenie umowy o prace na czas nieokreślony z okresem wypowiedzenia na czas 1 miesiąca ponieważ w owej firmie pracuje rok i 2 miesiące i tutaj nasuwa się pytanie, czy okres wypowiedzenia umowy kończy sie w dniu 02.04.2015r ? ponieważ dowiedziałem się od kadrowej, że okres wypowiedzenia skończy sie dopiero 30.04.2015r co daje prawie 2 miesiące a nie 1 miesiąc. Z góry dziękuje za odpowiedź

#12 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8161 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 19:51

W dniu dzisiejszym 02.03.2015r złożyłem wypowiedzenie umowy o prace na czas nieokreślony z okresem wypowiedzenia na czas 1 miesiąca ponieważ w owej firmie pracuje rok i 2 miesiące i tutaj nasuwa się pytanie, czy okres wypowiedzenia umowy kończy sie w dniu 02.04.2015r ? ponieważ dowiedziałem się od kadrowej, że okres wypowiedzenia skończy sie dopiero 30.04.2015r co daje prawie 2 miesiące a nie 1 miesiąc. Z góry dziękuje za odpowiedź

umowa zostanie rozwiązana 30.04.2015 r.

art 30 kp

§2,1. Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 10:41

witam, mam następujące umowy: 1 - na okres próbny 2,5miesiąca (2011r.) 2 - na czas określony 24miesiące(2011-2013r.) 3 - obecna na czas niekoreślony (2013r.- nadal) w sumie ze wszystkimi umowami teraz w maju bedzie 4 lata jak pracuje w danej firmie Chcąc złożyć wypowiedzenie muszę liczyć się z okresem wypowiedzenia 3 miesiące?

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14003 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 marzec 2015 - 11:20

Tak

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 14:42

Witam, pracuję w jednej firmie od 5 lutego 2014 roku, początkowo na umowę na okres próbny (3miesiące) a następnie na umowę na czas nieokreślony, więc niedawno minął rok mojej pracy w tej firmie. Ale okres zatrudnienia powinnam liczyć od początku pracy (umowa na okres próbny) czy dopiero od momentu zawarcia umowy na czas nieokreślony? Proszę o pomoc.

#16 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14003 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 marzec 2015 - 15:03

Całość, obie umowy

#17 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1047 postów

Napisano 05 marzec 2015 - 15:04

Wliczasz także umowę na okres próbny. Okres zatrudnienia liczysz od pierwszego dnia zatrudnienia. 

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 15:32

Dziękuję za pomoc :)

#19 Guest_Marysia

Guest_Marysia
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 07:17

Jeżeli umowę na okres próbny mam podpisaną na niecałe 3 miesiące (od 9 kwietnia do 30 czerwca), to okres wypowiedzenia wynosi tydzień, czy 2 tygodnie? Napisano, że wynosi 2 tygodnie, jeżeli umowa podpisana jest na 3 miesiące, a w moim przypadku są to niepełne 3 miesiące, bez 8 dni, więc teraz nie wiem jak to liczyć...

#20 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 631 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 20 kwiecień 2015 - 08:21

Jeśli okres próbny wynosi niepełne 3 miesiące, to okres wypowiedzenia wynosi tydzień.

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych