Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Obowiązek alimentacyjny dziadków wobec wnuków

wróć do serwisu INFOR.pl 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 05:38

Obowiązek alimentacyjny ma na celu zapewnienie środków utrzymania oraz w miarę potrzeb środków wychowania. W przypadku, gdy rodzic dziecka nie żyje lub nie jest w stanie dopełnić obowiązku wówczas możliwe jest, iż dziadkowie dziecka będą zobowiązani do płacenia alimentów.

Powrót do artykułu: Obowiązek alimentacyjny dziadków wobec wnuków

#2 wiola25

wiola25

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 0 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 09:10

czyli jesli ojciec dziecka nie placi wogole od poczatku zasadzenia alimentow na rzecz dziecka to moge złozyc nowe pismo do sadu aby obciazyc dziadkow-( od strony ojca dziecka?)huh.png

#3 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 11 październik 2014 - 10:10

są inne środki przymusowe do płacenia alimentów,P.Wiolu sprawę skierować do Komornika Sądowego,będzie prowadzone postępowanie egzekucyjne przeciwko dłużnikowi.

#4 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2015 - 06:07

Ojciec dziecka pracuje na czarno aby nie płacić alimentów, jest dostępny w każdej chwili, ma na wódkę, prochy i inne przyjemności, a ktoś chce alimentów od Dziadków+ chyba idiota, Matka dziecka stale ojca widuje bo On się wcale nie ukrywa i śmieje się w głos

#5 Guest_zwątpiona

Guest_zwątpiona
  • Goście

Napisano 27 luty 2016 - 22:49

Proszę o pomoc mam podobny problem tylko ze mam na razie wyrok sądu o zabezpieczeniu alimentów i sprawa toczy się w sądzie okręgowy ale kasy nie dostaje i chce podać jego matkę o alimenty w sądzie rejonowym bo ona ma z czego płacić ale nie wiem czy mogą być dwie sprawy

#6 Guest_s

Guest_s
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2019 - 07:50

Zapomnieliście dodać jeden jakże niezwykle istotny FAKT - trzeba wykazać ze dziecko nie ma zabezpieczonych podstawowych potrzeb. W innym przypadku uzyskanie kwoty większej niż 100 zł od dziadków jest praktycznie NIEMOŻLIWE, a wiem to z własnego doświadczenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy