Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Emerytura pomostowa – komu i kiedy przysługuje?

wróć do serwisu INFOR.pl 41 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 05:16

Zgodnie z definicją zawartą w ustawie z 19 grudnia 2008 roku emerytura pomostowa rozumiana jest jako świadczenie pieniężne przysługujące niektórym pracownikom wykonującym pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze.

Powrót do artykułu: Emerytura pomostowa – komu i kiedy przysługuje?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 14:03

dokąd przysługuje emerytura pomostowa?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 11:30

dokąd przysługuje emerytura pomostowa?

Do śmierci.

#4 Guest_wladek

Guest_wladek
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 19:58

mam 63 lata staz pracy49lat czy moge przejsc na pomostowa emeryture

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 20:14

mam 63 lata staz pracy49lat czy moge przejsc na pomostowa emeryture

A może tak przeczytasz artykuł zawarty w pierwszym poście tego wątku? Jest tam wyjaśnione kto może przejść na emeryturę pomostową. Dla ułatwienia, jeśli jednak nie przeczytasz - emerytura pomostowa przysługuje pracownikowi, który wykonywał pracę w szczególnych warunkach.

#6 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 14:59

a co jeżeli do końca roku 1999 nie mam wymaganego okresu zatrudnienia natomiast mam wymagany i udowodniony staż w warunkach szkodliwych i szczególnych

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 09:16

A ja mam wymagany staż pracy i 15 lat w szczególnych warunkach i co z tego jak odliczają chorobowe bo to okres nie składkowy Ula

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2016 - 19:08

mam znajomego ktory w terminie nie złozyl w ZUS dokumentow do emerytury pomostowej po 42 latach pracy i 18 latach w warunkach szczgolnych. Co zrobic aby nabyl praw do tej emerytury pomostowej.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2016 - 09:08

mam 57 lat pracuję od 1974r jako uczeń ZSZD 3dni nauki w szkole i3dni praktyki czyli dolicza mi sie to do lat pracy 2 lata służby wojskowej i powrót do tego samego zakładu praca jako traktorzysta kombajnista mam udokumentowane 19 lat pracy w szkodlieych warunkach do dnia dzisiejszego pracyje czyli mam ponad 40 lat pracy pobieram równiez rente . Czy mogę przejść na emeryture

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2016 - 12:56

mam 57 lat pracuję od 1974r jako uczeń ZSZD 3dni nauki w szkole i3dni praktyki czyli dolicza mi sie to do lat pracy 2 lata służby wojskowej i powrót do tego samego zakładu praca jako traktorzysta kombajnista mam udokumentowane 19 lat pracy w szkodlieych warunkach do dnia dzisiejszego pracyje czyli mam ponad 40 lat pracy pobieram równiez rente . Czy mogę przejść na emeryture

Po ukończeniu 60 lat życia.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2016 - 12:57

mam znajomego ktory w terminie nie złozyl w ZUS dokumentow do emerytury pomostowej po 42 latach pracy i 18 latach w warunkach szczgolnych. Co zrobic aby nabyl praw do tej emerytury pomostowej.

Prawa nabył, ale nie rozumiem, co znaczy, że nie złożył dokumentów w terminie? O jaki termin chodzi?

#12 Guest_alina

Guest_alina
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2016 - 22:03

w 2014w pazdzierniku skonczylam 55 latpracuje wszpitalu psychiatrycznym d 1979 roku na stanowisku salowa do2010 roku po tym okresie moje stanowisko zmienilo sie na pracownika gospodarczego moj staz pracy wynosic bedzie w marcu 2016 roku 37 lat czy nalezy mi sie emerutura pomostowa

#13 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1022 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 styczeń 2016 - 22:17

Jeżeli masz udowodniony okres pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze, wynoszący co najmniej 15 lat, to pozostałe warunki chyba masz spełnione. Jeszcze tylko rozwiązanie stosunku pracy. O warunki szkodliwe zapytaj u siebie w kadrach.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#14 Guest_EDWARD 100

Guest_EDWARD 100
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2016 - 19:33

Mam 55l i od 1976do końca2008 pracowałem w warunkach szczególnych[udokumentowane] pracuję do dzisiaj ,łącznie ze ZSZ[3-tnią] mam przepracowane 39lat,czy będę miał prawo do emerytury pomostowej w wieku 60l.

#15 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2016 - 19:58

W marcu chcę rozwiązać umowę o pracę. Mam 57 lat ,36 lat pracy w jednym zakładzie pracy. Ile należy mi się urlopu wypoczynkowego?

#16 Guest_Tadek

Guest_Tadek
  • Goście

Napisano 18 luty 2016 - 22:50

Emerytura pomostowa --- czy rozwiązanie stosunku pracy jest obecnie konieczne ?

#17 Guest_Tadek

Guest_Tadek
  • Goście

Napisano 21 luty 2016 - 23:00

Emerytura pomostowa --- czy rozwiązanie stosunku pracy w czasie starania się o nią jest obecnie konieczne ?

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 luty 2016 - 11:56

Emerytura pomostowa --- czy rozwiązanie stosunku pracy w czasie starania się o nią jest obecnie konieczne ?

Tak, jest konieczne. Nie musisz jednak rozwiązywać stosunku pracy zanim ją otrzymasz. Najpierw niech Ci wyliczą emeryturę, a dopiero wtedy składaj wymówienie z pracy. ZUS wstrzyma wypłatę należności do czasu, aż przyniesiesz im dokument, że jesteś zwolniona z pracy.

#19 Guest_Tadek

Guest_Tadek
  • Goście

Napisano 29 luty 2016 - 21:01

GOŚCIU------DZIĘKUJĘ CI.

#20 Guest_Zdzichu

Guest_Zdzichu
  • Goście

Napisano 09 marzec 2016 - 22:54

a jeżeli nie jestem zatrudniony tylko na tę chwilę mam działalność gospodarczą ? a pozostałe warunki spełniam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych