Skocz do zawartości

Idealne biuro rachunkowe - oczekiwania klientów

wróć do serwisu Księgowość 82 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Majzong

Guest_Majzong
  • Goście

Napisano 04 maj 2015 - 09:59

Dla mnie idealne są właśnie biura, które pracują zdalnie, bo im mniej marnowania czasu tym lepiej. Sam mam ksiegową, z którą używamy systemu mojebiuro24.pl i w ten sposób pracujemy na odległość. Ona ma spokój, ja mam spokój, oboje jesteśmy zadowoleni.

#22 Guest_Karolex

Guest_Karolex
  • Goście

Napisano 27 maj 2015 - 11:45

Przede wszystkim terminowo wszystko musi być robiony i musi być  dobry kontakt z osobami obsługującycmi tak jak jest w qualitydot. I to są najważniejsze oczekiwanai:)

#23 Konstanty

Konstanty

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 11:38

Każdy klient zazwyczaj ma takie same oczekiwania - usługa ma być wykonana dokładnie, w terminie i nie powodować kłopotów na przyszłość. Jeżeli dane biuro istnieje na rynku od kilku lat to znak że swoim klientom oferują dobre usługi. Gdyby było inaczej, za mataczenie w dokumentach przewidywane są konsekwencje karne. 

#24 Guest_Mood

Guest_Mood
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2015 - 07:18

Ja zaufałam młodej firmie, ale patrząc na ich dotychczasowych klientów w zasadzie nie podejmowwałam ryzyka. od roku pracuję z Brad Services, konkretnie, rzetelnie i terminowo

#25 Profensa

Profensa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 09:10

Dla naszych klientów najważniejsza jest terminowość, bezproblemowe dostarczanie i odbieranie dokumentów oraz fachowe doradztwo. Jesteśmy po to aby klienci nie zawracali sobie głowy Urzędami Skarbowymi, ZUS-ami i księgowością:) Biuro Rachunkowo Finansowe w centrum Krakowa - www.profensa.pl

#26 Guest_Podatnik

Guest_Podatnik
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 10:17

Idealne biuro powinno mieć wiedzę, doświadczenie, stały kontakt mailowy i telefoniczny.

Terminowość to ich ustawowy obowiązek!!!

Po to się im zleca usługi żeby pilnowali terminów.

Dużym plusem biura rachunkowego jest posiadanie w zespole biegłego rewidenta lub doradcy podatkowego.  

Najgorsze natomiast co można zrobić przy wyborze biura, to sugerowanie się ceną usług. Wybór biura, to nie przetarg rządowy, tylko twoje bezpieczeństwo i spokojny sen... ;-)

Skutki błędów biura rachunkowego mogą być opłakane i bolesne dla portfela...

Pozdrawiam

Podatnik i płatnik ;-)

#27 Guest_arletka

Guest_arletka
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 10:31

Idealne biuro- po pierwsze duże doświaczenie - najlepiej dobrych kilka lat na rynku. Po drugie aktualna wiedza - na bieżąco z przepisami. Po trzecie- terminowość. do tego oczywiście podejście do klienta- ilość poświęconego czasu, formy współpracy, wszechstronność -  zeby było dla klienta wygodnie ( np tak jak w tym co mnie obsługuje- samo odbierają ode mnie nawet dokumenty, mam dostęp online do wyników ich pracy, inne usługi np windykacja, pomoc finansowa, doradztwo  na miejscu w biurze) No i oczywiście licencje, ubezpieczenie OC- nie wiem czy wiecie ale nie wszystkie biura o to dbają, wiem bo ja sie juz nacięłam i potem bardzo dokładnie prześwietlałam biura jak wybierałam kolejne.

Zobaczcie sobie np biuro Super Księgi w Wrocławia - superksiegi.pl  

Dla mne to jest przykład idealnego biura własnie , mają wszystko to co napisałam.

#28 Guest_Ernest

Guest_Ernest
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 07:20

dla mnie przede wszystkim liczy sie rzetelnosc, szybkosc i cena - dokladnie w takiej kolejnosci. Dlatego tez korzystam z biura rachunkowe Omnibus ze Szczecina  www.omnibusbp.pl  bo oni znaja sie na ksiegowosci jak nikt inny i zawsze wszystko jest dobrze porozliczane

#29 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 08:33

Zabawne są te wpisy. Chyba same biura rachunkowe to pisały bo wszędzie w treści jest reklama jakiegoś biura smile.png)))

#30 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 09:50

Współpracowałem już z kilkoma biurami rachunkowymi i wydaje mi się, że najważniejszy jest stały kontakt klienta z właścicielem biura, względnie z obsugującym klienta księgowym. Trzeba zawsze wyjaśnić specyfikę działania danej firmy, bo to może się przełożyć na podpowiedzi księgowych odnośnie rozliczeń podatkowych takiej firmy. Najgorzej jest, gdy kontaktujemy się głównie korespondencyjnie, przesyłamy sobie jedynie dokumenty i nie mamy czasu porozmawiać. Dobrze też oczywiście, gdy biuro oprócz obsługi księgowo-podatkowo-płacowo-kadrowej oferuje jeszcze pomoc w typowych kwestiach prawnych, np. umowy. Warto też pokazywać umowy księgowym przed ich podpisaniem - tu też można uniknąc wielu błędów podatkowych.

zgadzam się z  Tobą Remigiusz, przede wszystkim dobry kontakt z biurem - nie mówię, że bez ograniczeń 24/7, bo każdy ma swoje życie,ale dobrze jeśli nie trzeba się prosić o ten kontakt i pomoc w kwestiach prawnych jest czymś wygodnym. dokładnie takie jest moje biuro rachunkowe e-bros . profesjonalni pod każdym względem, w dodatku współpracuja  z renomowaną kancelarią prawną AKLEGAL. polecam

#31 Guest_Elizabeth

Guest_Elizabeth
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2015 - 14:24

Solidność, uczciwość, kontakt z klientem... sporo tego jest. Oczywiście też cena. Ja na szczęście mam biuro rachunkowe, które ma te wszystkie cechy (Galant ze Szczecina) i tym samym korzystam z ich usług już kilka dobrych lat

#32 bizneswoman

bizneswoman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 wrzesień 2015 - 22:15

Każdy klient zazwyczaj ma takie same oczekiwania - usługa ma być wykonana dokładnie, w terminie i nie powodować kłopotów na przyszłość. Jeżeli dane biuro istnieje na rynku od kilku lat to znak że swoim klientom oferują dobre usługi. Gdyby było inaczej, za mataczenie w dokumentach przewidywane są konsekwencje karne. 

Lepiej bym tego nie ujęła. Sama przymierzam się do szukania księgowej albo księgowego i gdybym miała napisać czego oczekuję, to właśnie tak bym to opowiedziała. Dodałabym tylko, że liczy się dla mnie też umiejętność wyjaśnienia tego, co siedzi w papierach "z polskiego na nasze", bo na księgowości kompletnie się nie znam i ogólnie - taka dobrze rozumiana komunikatywność i elastyczność. Tylko... gdzie kogoś takiego znaleźć? :D

#33 rafael

rafael

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 18:38

Idealne biuro rachunkowe musi byc przede wszystkim solidne i terminowe. Drugą ważną kwestią jest zwykla ludzka uprzejmość. Kiedyś jedno biuro spełniało ten pierwszy warunek, ale z drugim byl kłopot, więc potrzebna była zmiana. Obecnie korzystam z usług http://firkrakow.pl/oferta i jest wszystko w porządku. Miło i rzetelnie.

#34 roscisl

roscisl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 19:56

według mnie idealne biuro rachunkowe jest pojęciem względnym, bo jedni potrzebują stałego kontaktu z ich pracownikami, a inni zwyczajnie chcą aby wszystko było dobrze rozliczone bez zbędnych obecności ;) także moim zdaniem każdy wybierając biuro rozrachunkowe musi wiedzieć jaką chce mieć z nimi umowę i dopiero szukać konkretnej firmy :)

#35 Gregor87

Gregor87

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 październik 2015 - 14:35

Świadczenie usług na najwyższym poziomie, bezkonfliktowość i sprawność we wszelkich zadaniach to według mnie podstawa

#36 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 09 październik 2015 - 09:01

Od kilku miesięcy współpracuję z biurem rachunkowym z Katowic www.plus.katowice.pl i uważam, że w końcu trafiłem na idealne biuro. Są profesjonalni i rzetelni, jesteśmy w stałym kontakcie, przygotowują sprawozdania finansowe mojej firmy, prowadzą księgi handlowe, wypełniają deklaracje podatkowe, zawsze wszystko jest na czas i dobrze zrobione

#37 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2015 - 09:35

Jeśli chodzi o odpowiedzialność osób trzecich w prawie podatkowym, to możecie sprawdzić ten artykuł - http://www.e-pok.pl/...awie-podatkowym. Myślę, że jest to miejsce, w którym warto sprawdzić informacje specjalistów w dziedzinie księgowości. 

#38 bresal

bresal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 23 październik 2015 - 16:00

Masz rację. Kiedyś bardzo przeszkadzał mi brak kontaktu ze strony biura rachunkowego. Rok temu mój drogi przyjaciel polecił mi http://www.brr.pl. Raz w miesiącu dostaję od nich dokładne informacje i raport z działań. Dzięki temu śpię spokojnie.

#39 alavalex

alavalex

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 październik 2015 - 16:03

Masz rację. Kiedyś bardzo przeszkadzał mi brak kontaktu ze strony biura rachunkowego. Rok temu mój drogi przyjaciel polecił mi http://www.brr.pl. Raz w miesiącu dostaję od nich dokładne informacje i raport z działań. Dzięki temu śpię spokojnie.

Taki kontakt to prawdziwy skarb!

#40 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 21:53

Ja korzystałam z kilku biur rachunkowych w biznesie który prowadzę. W końcu przyjaciel polecił mi firmę doradczą zajmującą się również dotacjami z UE i ubezpieczeniami obok usług księgowych jakie prowadzą. Dzięki temu mam wszystko w jednym miejscu
I jestem fachowo obsłużony. Także mogę polecić spokojnie kancelaria-doradcza.eu. Ja jestem z okolic Warszawy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych