Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę?

206 odpowiedzi w tym temacie

#41 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 12 styczeń 2016 - 07:26

Beauty lux - tam robisz szkolenia zawodowe w branży kosmetycznej. I to pozwala ci się zdecydowanie rozwinąć. Pewnie, że od razu sukcesu nie osiągniesz, ale to łatwiejsza droga niż przez studia na których uzyskujesz jedynie teorię.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#42 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 490 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 12:32

Kursy są oczywiście dobrym rozwiązaniem jednak jestem zdania,że studia warto jest mieć. Obecnie pracodawcy zwracają na to uwagę . Studia dają o wiele lepsze perspektywy oraz możliwośći rozwoju niż samo liceum plus kursy. Ze swojej strony polecam wybrać kierunek biznesowy. Daje większe możliwości realnego zatrudnienia niż kierunki humanistyczne.Ciekawe studia obecnie oferuje Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie.Jest to prawo w biznesie:

wsb.pl/torun/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/prawo-w-biznesie- na tej stronie są szczegóły dotyczace kierunku. 

Jest zorientowany na sprawy biznesowe, kształci późniejszych aplikantów zawodów prawniczych. Po ukończeniu łatwo będzie znaleźć prace w jednej z większych korporacji. 

#43 Guest_irkaa

Guest_irkaa
  • Goście

Napisano 16 luty 2016 - 20:32

Na pewno bardziej ścisły niż humanistyczny. Przykładowo ja studiuję Finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Ubezpieczeń w Krakowie i sądzę że to właśnie dobry kierunek. Planuję zostać księgową a praktycznie każda firma jej potrzebuje więc ...

#44 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14586 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 luty 2016 - 08:14

Pytanie jest o KIERUNEK a nie uczelnię, nie rozumiesz pytania???tongue.png no i jaka z ciebie będzie księgowa?laugh.png

#45 mono6

mono6

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 13:56

Ciężko bardzo doradzać komuś o tym co studiować, decyzja powinna być bardzo indywidualna a najgorsze co można zrobić to sugerowac się czy po danym kierunku jest praca czy nie!Dziś będzie a za 5 lat jak skończy się studia już nie-to nigdy nie powinno być wyznacznikiem! Ja studiowałam prawo w biznesie: http://www.wsb.pl/to...rawo-w-biznesie ale już przy samym wyborze byłam na taki kierunek właśńie nastawiona, nikt mi nie radził i nie sugerował. Dlatego proponuję skupić się na tym w czym jesteśmy dobrzy i tym się kierować!

#46 anastazja4390

anastazja4390

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 18 marzec 2016 - 22:23

Mnie to się wydaje, że warto do tego podejść z głową. Pomyślała bym o jakimś konkretnym kierunku. Dla mnie była by to mechanika i budowa maszyn. Zawsze jest to kierunek na czasie. Wiem, że taka ofertę ma chyba Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie http://www.wseiz.pl/...i-budowa-maszynMyślę, że warto zawsze przeczytac ofertę i zastanowić się.

#47 Guest_Grzesiek

Guest_Grzesiek
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2016 - 17:24

Żeby mieć pracę no różnie to bywa, od wielu czynników jest to zależne nie tylko od wyboru kierunku studiów bo znam przykład Księgowej, która ma studia humanistyczne a jest naprawdę dobra w tym co robi, ja osobiście jestem po WSB w Gdańsku i pracę też mam dobrą.

#48 Guest_endrju

Guest_endrju
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 19:18

a może kierunek psychologia w biznesie akurat na WSB mają to w ofercie a dokładniej w przygotowaniu moim zdaniem kierunek jest z przyszłością.

#49 Sebastian84

Sebastian84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 62 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 10:15

A moim zdaniem pracę zapewnią nam kierunki techniczne, jak chociażby budowa i eksploatacja samochodów, budowa i tuning samochodów, budownictwo, czy budowa i eksploatacja dróg. Specjalności te dostępne są w ofercie Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej - na której sam studiuję. Specjalnością jaką wybrałem jest budownictwo ogólne, to studia inżynierskie, które w trybie stacjonarnym trwają 7 semestrów, natomiast w trybie niestacjonarnym - 8 semestrów.

#50 Guest_diavol

Guest_diavol
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2016 - 22:57

Ja obstawiam kierunki typu bankowość. To jest sektor, który bądźmy szczerzy, nie upadnie. No i zarobki są w porządku. Warto wybrać też uczelnię nakierowaną na takie specjalizacje.

#51 Guest_onlineekspertwsb

Guest_onlineekspertwsb
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2016 - 20:41

a może kierunek psychologia w biznesie akurat na WSB mają to w ofercie a dokładniej w przygotowaniu moim zdaniem kierunek jest z przyszłością.

Witam! Dziękuję za wspomnienie o ofercie naszej uczelni. Kierunek, o którym Pan pisze - Psychologia w biznesie dostępny jest w naszych oddziałach w: Bydgoszczy, Chorzowie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie oraz w Toruniu. Zachęcam także do przejrzenia całej oferty dostępnych kierunków i specjalizacji w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Szczegóły dostępne są na naszej stronie internetowej wsb.pl. Dodam, że zapisując się do 30 kwietnia, można oszczędzić aż 1000zł: na czesnym, które wynosi od 195zł (zamiast 245zł) miesięcznie na pierwszym roku studiów oraz na darmowym wpisowym.

Pozdrawiam, Renata Mazur
Online Ekspert WSB Studia I stopnia

#52 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2016 - 13:50

Do kiedy te wszystkie promocję będą obowiązywać?

#53 Guest_iza

Guest_iza
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2016 - 18:50

no dobra oferta a kierunek Psychologia w biznesie bardzo mnie ciekawi tylko czy dostanę pracę po tym kierunku ?

#54 Guest_onlineekspertwsb

Guest_onlineekspertwsb
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2016 - 10:36

Witam ponownie! Klaudio obecna promocja obowiązuje do końca tego miesiąca. Jeżeli zajdą jakieś zmiany to z pewnością wszelkie informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej wsb.pl. Iza - studia na naszej uczelni gwarantują wysoki poziom nauczania, a więc można liczyć na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu tego kierunku. Dodam, że 85% naszych studentów łączy studia z praca zawodową. Naszym studentom udostępniamy także platformę edukacyjną Moodle oraz platformę do samodzielnej nauki języków obcych.

W razie kolejnych pytań służę swoją pomocą.

Pozdrawiam, Renata Mazur

#55 Guest_kierunekrozwoju.pl

Guest_kierunekrozwoju.pl
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2016 - 16:42

Ja obstawiam kierunki typu bankowość. To jest sektor, który bądźmy szczerzy, nie upadnie. No i zarobki są w porządku. Warto wybrać też uczelnię nakierowaną na takie specjalizacje.

Witam! Kluczowe przy wyborze studiów są m.in. sytuacja na rynku pracy oraz zgodność kierunku studiów z własnymi zainteresowaniami czy pasjami. Warto zatem przed dokonaniem takiego wyboru wykonać bezpłatny test predyspozycji zawodowych dostępny na stronie kierunekrozwoju.pl. Dzięki temu testowi można dowiedzieć się jakie studia wybrać i z jakim zawodem warto związać swoją przyszłość. Serdecznie zapraszam!

Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju

#56 Guest_gregor

Guest_gregor
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2016 - 18:33

to zależy od wielu czynników najważniejsze aby kierunek był z twoimi zainteresowaniami akurat dużą ofertę nauczania ma WSB tam powinieneś coś dla siebie znajść

#57 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2016 - 17:29

A co myślicie jeżeli chodzi pogodzenie studiów z pracą? da się wogóle to zrobić?

#58 Guest_kierunekrozwoju

Guest_kierunekrozwoju
  • Goście

Napisano 13 maj 2016 - 17:21

Dobre pytanie, które zadaje sobie wielu absolwentów szkoły średnie,. Zatem jak wybrać, aby mieć prace? Jedną z możliwości jest wykonanie darmowego testu predyspozycji zawodowych, dzięki któremu można uzyskać informacje jaki kierunek studiów będzie zgodny z indywidualnymi predyspozycjami i zainteresowaniami. Oprócz opisu typu zainteresowań, preferencji i osobowości otrzymać można propozycje branży oraz kierunków studiów. Zapraszam zatem na stronę kierunekrozwoju.pl, gdzie można wypełnić test.

Pozdrawiam

Przedstawiciel serwisu Kierunek Rozwoju

#59 Guest_maciek

Guest_maciek
  • Goście

Napisano 19 maj 2016 - 16:21

skoro w ofercie WSB jest taki zapis że tak to czemu nie skorzystać z ich oferty nauczania ?

#60 Guest_onlineekspertwsb

Guest_onlineekspertwsb
  • Goście

Napisano 19 maj 2016 - 17:07

Witam ponownie! WSB daje swoim studentom okazję zdobycia cennego doświadczenia za sprawą szeregu staży i praktyk, organizowanych
we współpracy z szerokim gronem pracodawców. Staże i praktyki to doskonała okazja podniesienia swoich kompetencji. Dodatkowo Biura Karier działające przy Uczelniach aktywnie wspierają studentów podczas ich pierwszych zawodowych wyborów – doradzając i podpowiadając, jaki kierunek rozwoju powinni obrać na początku swojej kariery.

Pozdrawiam, Renata Mazur

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych