Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę?

206 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_marek.l

Guest_marek.l
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2015 - 13:42

Duże możliwości daje PWSZ wbrew pozorom. Szkoła jest darmowa bo publiczna, a można sobie np na Erazmusa wyjechać...wcale nie trzeba mieć średniej 5,0 tak jak niektórzy myślą, żeby się załapać. Generalnie mają fajnych profesorów, nawet w dziekanacie panie sa miłe wink.png) Z resztą większość takich formalności to i tak można załatwić online przez ich stronę pwsz.wloclawek.pl. Nowoczesna uczelnia, mi się tu dobrze studiuje.

#22 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów

Napisano 05 lipiec 2015 - 18:08

Studia w Polsce to już przeżytek, zwłaszcza że bez problemu można się dostać na studia w UK. Rekrutacje a 4 uczelnie: Uni of Bedfordshire, Huddersfield, Sunderland oraz Northampton prowadzi Swift. Tutaj http://swift.edu.pl/...unki-przyjecia/są warunki przyjęcia. Studia można sfinansować z pożyczki studenckiej, więc nie trzeba mieć jakichś ogromnych zasobów finansowych.

#23 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14680 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 lipiec 2015 - 08:04

"Studia w Polsce to już przeżytek....." ciekawe podejście.

A dlaczego to "pracowniku księgowości" ktoś ma studiować w innym kraju?

Przekonaj nas, że właśnie skończenie zagranicznej uczelni daje jakiekolwiek "bonusy" oprócz wątpliwej satysfakcji osobistej?  

Nie trzeba mieć "ogromnych zasobów finansowych"? Ale to oznacza, że jakieś mieć trzeba - prawda?

A pożyczkę spłacić też trzeba - prawda? Gwarancji pracy raczej nikt ci nie da na wyrost, tylko dlatego, że szpanersko wyjedziesz z ewentualną obietnicą, że w przyszłości machniesz dyplomem zagranicznej uczelni.

Będziesz wtedy "lepszym magistrem" ?

Więc daruj sobie ten marketing, albo przedstaw logiczne argumenty "za".

#24 najtan

najtan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 07:41

Nie można kierowac sie takimi kategoriami przy wyborze kierunku studiów, po pierwsze nie wyobrażam sobie, że studiuję coś co mnie zupełnie nie interesuje i robie to na siłę a po drugie rynek jest na tyle elastyczny i zmienny, że się nie da przewidzieć co się wydarzy za rok a co dopiero dalej. Ja kończyłam: http://www.wsb.pl/gd...ogia-w-biznesie i jestem zadowlona, prace też mam i nie narzekam. Jedyna moja rada: studiujcie to co was interesuje!

#25 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14680 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 12:23

Markusmile.png Ogromny pluswub.png za polecanie uczelni w moim kochanym rodzinnym mieściesmile.pngsmile.pngsmile.png

#26 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 480 postów

Napisano 19 lipiec 2015 - 22:36

Myślę, że obecnie na topie jest Architektura Krajobrazu oraz Wzornictwo. Takie kierunki są np. na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania. Tutaj http://www.wseiz.pl można sobie o nich poczytać. Uczelnia ma swoją siedzibę w Warszawie, co też jest dużym plusem.

#27 wszystkoostudiach

wszystkoostudiach

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 14:10

najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z portalu : http://study4u.eu i znalezienie najlepszej uczelni dla siebie 

#28 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 440 postów

Napisano 06 wrzesień 2015 - 19:22

Na studiach zdobywa się wiedzę. Dobrze jest też mieć doświadczenie i odpowiednie umiejętności, a zazwyczaj z nimi jest kiepsko. Moje zdanie jest takie, że dobrym rozwiązaniem są praktyki lub wolontariat. Tutaj http://aiesec.pl/dla...ub-wolontariat/ jest z czego wybierać.

#29 Guest_Asinka

Guest_Asinka
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2015 - 23:23

Dla mnie dobrym rozwiązaniem okazała się Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, kierunek: logistyka. Wykładowcy są naprawdę świetni, z renomowanych uczelni polskich i zagranicznych a program kształcenia dopasowany do potrzeb rynku. Dzięki pomocy Biura Karier Studenckich byłam na praktykach i na stażu w firmie, w której obecnie pracuję smile.png

#30 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2015 - 11:15

teraz czas na logistyków. To zawód bardzo uniwersalny. W każdej firmie jest potrzebny i będzie ktoś od zaopatrzenia, magazynowania, produkcji, dystrybucji, transportu itp. Polska jest w centrum Europy na przecięciu szlaków handlowych. Tu buduje się centra logistyczne i dystrybucyjne (np. Amazon, Volkswagen itp.). Ja wybrałem studia na kierunku LOGISTYKA na Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu w Radomiu.

#31 Guest_andy

Guest_andy
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2015 - 21:19

ja wybrałem finanse i rachunkowość w Wyższej Szkole Ubezpieczeń w Krakowie bo specjaliści od liczb i cyfr są poszukiwani praktycznie w każdej firmie. ogólnie jest to opłacalny kierunek ale jeżeli nie ma się do tego drygu to i nie ma co za to brać. idę w kierunku księgowego i jak na razie jestem w trakcie załatwiania stażu. nie było z nim żadnego problemu.

#32 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1825 postów

Napisano 28 wrzesień 2015 - 06:27

Konkrety, szkolenia zawodowe - u mnie to było Beauty lux. Nie róbcie na siłę szkół, które nic wam nie dadzą poza papierkami. W tym wszystkim chodzi o zdobycie kwalifikacji. Nastawicie się na same papierki, to w życiu będziecie mieć wyłącznie problemy. Nie to się teraz liczy.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#33 Guest_OlaKc

Guest_OlaKc
  • Goście

Napisano 19 listopad 2015 - 15:20

Ja skończyłam prawo, teraz robię studia podyplomowe w Kolegium Europejskie Kampus Natolin. Chcą swoją przyszłość związać z pracą w EU, więc takie kierunkowe studia mi się bardzo przydadzą. Akurat u nas jest bardzo fajnie, bo środowisko akademickie jest międzynarodowe, tak więc już na tym etapie zawiera się znajomości, które zaprocentują. Druga sprawa to wykładowcy, którzy mają wiedzę i potrafią ją przekazać studentom.

#34 tescji90

tescji90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2015 - 12:08

Nie jest tajemnicą, że najbardziej perspektywiczne są kierunki informatyczne (lub inne związane z nowymi technologiami), oraz inżynierskie. Po takich studiach pracy nie brakuje, zarówno w Polsce, jak i za granicą, a płace są wysokie.

#35 anastazja4390

anastazja4390

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 15:07

Trzeba wybrać przede wszystkim taki kierunek, który nas interesujemy. Wtedy będziemy uczyć się z przyjemnością i będziemy dobrzy w tym co robimy. Ja od siebie mogę polecić WSEiZ w Warszawie i gospodarkę przestrzenną - http://www.wseiz.pl/...ka-przestrzenna  . Ciekawy kierunek.

#36 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14680 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 15:14

Pytanie zrozumiałaś czy jedynie pozostała ci chęć wrzucenia reklamy?

W rozumowaniu to nawet studia nie pomogą

#37 Guest_Zuźźźka80

Guest_Zuźźźka80
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 13:52

Ja skończyłam prawo, teraz robię studia podyplomowe w Kolegium Europejskie Kampus Natolin. Chcą swoją przyszłość związać z pracą w EU, więc takie kierunkowe studia mi się bardzo przydadzą. Akurat u nas jest bardzo fajnie, bo środowisko akademickie jest międzynarodowe, tak więc już na tym etapie zawiera się znajomości, które zaprocentują. Druga sprawa to wykładowcy, którzy mają wiedzę i potrafią ją przekazać studentom.

Dobrze napisane. Często na uczelniach jest tak, że wykładowcy posiadają dużą wiedzę, ale nie potrafią jej przekazać. Tu przy Kolegium Europejskim jest o tyle fajnie, że kadra jest zagraniczna i studenci są też z różnych krajów. To pomaga nawiązać kontakty, ale i również zdobywać wiedzę. Obie rzeczy się przydadzą.

#38 AnnaR

AnnaR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 21 grudzień 2015 - 13:45

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, ale według mnie przy wyborze odpowiedniego dla nas kierunku studiów warto kierować się sytuacją na rynku pracy, naszymi zainteresowaniami i predyspozycjami - to chyba taki złoty środek. Sama wybierając studia licencjackie trzy lata temu kierowałam się tymi kryteriami i jestem zadowolona z przebiegu mojej edukacji ;). Teraz kontynuuję naukę na studiach magisterskich, na tej samej uczelni (UTH w Warszawie), na specjalności E-marketing i komunikacja medialna. Taki wybór, bo od dłuższego czasu interesuję się wszystkim, co związane z marketingiem internetowym. Wiążę swoją przyszłość z tą dziedziną, dlatego jestem bardzo zadowolona i z przebiegu studiów i z wiedzy, którą już zdążyłam tutaj zdobyć ;).

#39 Guest_MalaEwa

Guest_MalaEwa
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2016 - 16:12

Właśnie fajne jest to, że w kampusie można spotkać osoby spoza Polski. To pozwala nawiązać kontakty praktycznie na całe życie. Moim zdaniem takie uczelnie, jak Kolegium bardzo dobrze robią, że dbają o to, że środowisko akademickie jest zróżnicowane. To zawsze wychodzi na plus.

#40 ozdort90

ozdort90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 styczeń 2016 - 12:00

W internecie bez problemu można znaleźć listę najbardziej perspektywicznych kierunków studiów, więc wybierając się na studia, warto w pierwszej kolejności przejrzeć taką listę i poszukać czegoś dla siebie. Moim zdaniem najlepszym wyborem jeśli chodzi o studia po których jest praca, są kierunki związane z nowoczesnymi technologiami (informatyka, robotyka, biotechnologia, itp.), oraz różne kierunki inżynierskie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych