Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę?

170 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102107 postów

Napisano 22 lipiec 2014 - 23:53

Co roku maturzyści stają przed wyborem kierunku studiów. Decyzja nie jest prosta, trzeba przewidzieć, jakie będzie zapotrzebowanie rynku pracy za kilka lat. Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę i nieźle zarobić? Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję.

Powrót do artykułu: Jaki kierunek studiów wybrać, żeby mieć pracę?

#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 00:00

No cóż, to że opłaca się studiować kierunki techniczne to jest dość oczywiste, zwłaszcza że uczelnie prześcigają się w zapewnianiu studentom odpowiednich warunków studiowania, staży, niekiedy za granicą i tak dalej. Np. studenci Informatyki na Akademii Morskiej w Szczecinie mają możliwość odbycie w lipcu dobrze płatnego stażu w Szwecji. Tak więc, jeśli ktoś choć trochę jest umysłem ścisłym, to lepiej zrobi, decydując się na studia na akademii morskiej lub na politechnice, niż na studiowanie kierunków humanistycznych na "zwykłym" uniwersytecie.

#3 jacekwrobel

jacekwrobel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 09:31

A lepiej było po prostu iść do technikum lub szkoły zawodowej ni nie byłoby problemu

#4 vms

vms

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 09:57

Żadne studia nie zagwarantują dobrze płatnej pracy. Odpowiednie wykształcenie może co najwyżej zwiększyć nasze szanse. Znam wiele osób po studiach humanistycznych i technicznych, które pracując w zawodzie nieźle zarabiają. Głównie zależy to od osobowości a nie wykształcenia.

Perfekt  - Biuro rachunkowe w Sosnowcu

#5 Guest_dzewerka

Guest_dzewerka
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:04

Ja również jestem zdania,ze większość zależy od sprytu niemniej warto jest jednak patrzyć się jak wygląda rynek pracy i postarać się o znalezienie czegoś co da nam pewne możliwości zatrudnienia w przyszłości. W niektórych branżach jest jednak duża konkurencja i przesyt tak więc warto jest zainteresować się nowymi kierunkami.

Nadal bardzo poszukuje się pracowników z działu It - na pewno czytacie zestawienia, z których zarabiają oni najwięcej . Ciekawą specką są aplikacje i systemy mobilne na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Myślę,ze ma to przyszłość ponieważ każdy widzi jak dział sie rozwija.

#6 Guest_wojtekkk

Guest_wojtekkk
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 16:45

ja zdecydowałam się na studia na WSB w Poznaniu, a kierunek finanse i
rachunkowość po której wydaje mi sie że będzie łatwiej ze znalezieniem
pracy

#7 Guest_Eleni

Guest_Eleni
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2014 - 14:48

Żadne studia nie gwarantują pracy, ale w obecnej sytuacji najlepiej iść na państwowe stanowiska. Taka prawda. 2 lata temu skończyłem wyższą szkołę bezpieczeństwa i po 4 miechach dostałe prace w straży pożarnej.

#8 Guest_Kaspirovski

Guest_Kaspirovski
  • Goście

Napisano 11 październik 2014 - 12:55

Polecam wyższa szkołe bezpieczenstwa ze względu na dobrze dopasowane przedmioty i znaczną ilość praktyk. Nie ma aż tyle zbędnej teorii i da się z tego coś wynieść. Zależy kto gdzie chce iść potem. Moim zdaniem to dobra Uczelnia w kontekście nauk o bezpieczeństwie i wciaż trwa rekrutacja

#9 marcin511

marcin511

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 13 październik 2014 - 14:18

Chyba największą gwarancję pracy ma się po kierunkach technicznych lub jakiś konkretnych typu weterynaria, lekarz

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12255 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 październik 2014 - 15:17

lekarz......? nic bardziej mylnego, a branża ze tak powiem weterynaryjna już dawno "obstawiona", prywatny gabinet hmmmm ile czasu minie zanim pacjentów zyska?

więc chyba faktycznie techniczne, ale.......no właśniesmile.png nie każdy ma to "zacięcie" techniczne.

Ja gdybym nie była księgową to pewnie zostałabym krawcową, bardzo mnie to kręcismile.pngsmile.pngsmile.png

wiele rzeczy szyję sobie sama

#11 Guest_espe

Guest_espe
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 20:01

lepiej wybrać uczelnie o profilu praktycznym, bez zbędnej teorii, w tej kwestii polecam wyższą szkołę bezpieczeństwa

#12 marcinku

marcinku

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:26

Ja bym najpierw szukał pracy by sprawdzić co mnie tak na prawdę interesuje. Wtedy dopiero zaczął bym jakieś studia zaoczne.

Moi znajomi zajmują się informatyką i żadnych studiów nie pokończyli. Uznali, że im to kompletnie nie potrzebne. Sami uczyli się programowania.

#13 Guest_Katr

Guest_Katr
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2015 - 15:28

Dobrze jest rzeczywiście najpierw spróbować pracy, tego z czym trzeba się będzie zmierzyć, żeby po studiach nie być zawiedzionych, a przede wszystkim mieć kompetencje. Kombinacje są różne, częsć z moich znajomych lubi sport/fitness, poszli na wychowanie fizyczne albo fizjologię, w między czasie zrobili kurs, wszyscy chyba w ProfiFitness i pracowali równocześnie ze studiami zaocznymi. Doświadczenie zdobywają, zobaczymy co dalej.

#14 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12255 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 27 styczeń 2015 - 09:14

Już? Spełniłeś zadanie w reklamie?

#15 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1664 postów

Napisano 24 luty 2015 - 07:27

Coś konkretnego, związanego z danym zawodem, szkolenia zawodowe, aby to tylko nie był kierunek oklepany, który nie przynosi żadnych umiejętności. Tak więc lepiej zrobić po prostu coś, co za kilka miesięcy pozwoli znaleźć pracę w zawodzie.

#16 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 228 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 01:10

Nie wiem jak na innych uczelniach, ale na WSZOP jest kierunek psychologia biznesu. Tutaj można sobie zerknąć http://www.wszop.edu...,2,2,314,54,259 i poczytać co i jak. Myślę, że jest to bardzo przyszłościowy kierunek. Na pewno bez problemu można sobie po nim znaleźć pracę.

#17 Łukasz31

Łukasz31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 17:45

Fajnie by było móc najpierw "prztestować" pracę, a potem iść na studia dopiero, problem jest jednak taki, że od groma ofert wymaga albo statusu studenta (praktyki, staże) albo już dyplomu. Zgodzę się też, że w dzisiejszych czasach chyba żaden kierunek nie daje pewności zatrudnienia. Poza szczęściem, które często bardzo się przydaje, warto mieć łeb na karku i kombinować, zaprezentować swoje wykształcenie tak, żeby faktycznie było wartościowe dla pracodawcy. Z tego co niekiedy obserwuję, to ludzie ślepo dążą do pracy, gdzie po prostu nie ma tak dużego zapotrzebowania. I coś w tym jest chyba, bo jakieś dane statystyczne też to potwierdzają, na przykład: https://isivi.pl/a/raport-2015 - krótko, ale treściwie o sytuacji młodych na rynku. Powinno się więcej takich badań prowadzić i je publikować dla szerokiego grona.

#18 Guest_ZuzannaM

Guest_ZuzannaM
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2015 - 09:59

Dokładnie, jak co roku... w tym roku ten problem mam ja. No może nie jest to problem, ale zagwozdka jak najbardziej. Bo tak - "studiuj to co Cię interesuje, studiuj to co przyniesie zyski w przyszłości, studiuj na prestiżowej uczelni, studiuj to na co jest zapotrzebowanie" - takie zdania się słyszy. W każdym bądź razie ja tak słyszę. Ogólnie idąc tropem tego co mówią to hmm coraz bardziej myślę, że prawo będzie tym kierunkiem, który da mi to wszystko. Wiem, że an tym kierunku jest ciężko. Nikt nie mówił, że musi być łatwo smile.png W sumie jeśli chodzi o uczelnie to wybrałam WSP Chodkowskiej we Wrocławiu. Wiele dobrego słyszałam o tej uczelni, dodatkowo można powiedzieć, że jest ona stricte prawnicza. Wykładowcy to praktycy, a i takie podejście mają do nauczania. Cieszy mnie to bo wolę uczyć się będąc rzuconą na głęboką wodę smile.png Ciekawe czy ta droga będzie dla mnie słuszna smile.png Myślę, że czas pokaże smile.png

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2015 - 11:41

Najlepiej pójść do seminarium duchownego. Widział kto kiedy bezrobotnego księdza? A  mieszkanie na plebanii ma zapewnione do końca życia.

#20 TomaszJ

TomaszJ

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 09:44

skoro już siedzicie w tym temacie to zapytam przy okazji czy te ceny za studia http://www.wsb.pl/op...ia/ceny-studiow są ok czy wygórowane? mam poradzić siostrzeńcowi coś, a już zupełnie wypadłem z obiegu i ni ewiem jak to aktualnie wygląda, interesuje go administracja i bezpieczeństwo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych