Skocz do zawartości

Program kadry i płace WF-GANG

wróć do serwisu Kadry 353 odpowiedzi w tym temacie

#21 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 październik 2014 - 21:05

Jeżeli na zleceniu lub rachunku do zlecenia przy umowach okresowych wpiszesz poprawną datę wypłaty - październikową,program sam zakwalifikuje poszczególne wypłaty do PiT 4 za wrzesień.Zlecenie wypłacone faktycznie w październiku zostanie doliczone zgodnie z ustawą o podatku dochodowym do października.

#22 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 15 maj 2015 - 11:30

Witam, pracuję w programie WF-GANG i po raz pierwszy mam problem z dniami chorobowymi u pracownika. Otóż pracownik młodociany przebywa w szpitalu, od 11.05 przejdzie na wypłatę zasiłku z ZUS. Za kwiecień na liście płac jest wszystko ok, natomiast kiedy robię listę płac za maj, pokazuje mi korektę dni choroby -18 dni i liczba dni choroby do 33 dni -8 (obydwie  z minusami). Nie wiem, o co chodzi.

Poprzednie listy płac mam zatwierdzone. W kartotece osobowej zaznaczony Pobyt w szpitalu.

#23 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 maj 2015 - 12:08

Jak wprowadzasz kolejne dni zwolnienia lekarskiego - zaznacz kontynuację.Lista za kwiecień musi być zamknięta.

Jak będą dalej problemy - napisz.

#24 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 15 maj 2015 - 12:47

Zrobiłam według instrukcji, i...podwoiło mi to co miałam w korekcie sad.png.

#25 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 15 maj 2015 - 13:44

Jakieś cuda mam w kartotekach zasiłkowych-np.4 razy wpisany ten sam okres zasiłkowy??? I prawdopodobnie stąd biorą sie te błędy, bo mi sumuje dni chorobowego.

Czy mogę wejść gdzieś w edycję kart zasiłkowych?

#26 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 maj 2015 - 14:08

Pracownik - inne dane- poprawki - karta zasiłkowa

#27 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 maj 2015 - 14:10

skasuj także dni choroby wpisane do ewidencji nieobecności (majowe) i wpisz jeszcze raz.

#28 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 15 maj 2015 - 14:51

Bogusiu, jesteś nieoceniona !!!!!!!!!

Udało sie smile.png.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam smile.png

#29 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 maj 2015 - 16:44

Rada na przyszłość,jak zaczynasz liczyć nową listę płac - pozamykaj wszystkie listy naliczone za poprzednie okresy.Wtedy będzie poprawnie liczyć i transmitować do płatnika (RSA).

#30 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2015 - 16:52

Witam Pani Bogusiu,

jest Pani specjalistką w programie WF Gang - więc pozwolę skierować pytanie do Pani:

czy jest możliwość sporządzenia w programie listy płac korygującej? Mam na myśli np.listę z kwietnia, która już jest zamknięta, wypłacona i rozliczona, a okazało się, że jest zmieniony % ubezpieczenia wypadkowego i muszę skorygować listę :( w płatniku korektę składek zrobiłam bez problemu,ale nie wiem, jak to zrobić w programie Gang :( pracuję w nim dopiero 2 miesiące :( Będę wdzięczna za wskazówki i czekam na odpowiedź,

pozdrawiam

Ania

#31 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 czerwiec 2015 - 20:49

Kartoteki- kartoteki firmy-stopa procentowa składka wypadkowa - wprowadzamy składkę wypadkową aktualną i od kiedy obowiązuje.Następnie nalicz listę.Zmieni się tylko składka wypadkowa.

#32 Guest_luk

Guest_luk
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2015 - 21:05

Kartoteki- kartoteki firmy-stopa procentowa składka wypadkowa - wprowadzamy składkę wypadkową aktualną i od kiedy obowiązuje.Następnie nalicz listę.Zmieni się tylko składka wypadkowa.

Jeszcze Pani Bogusławo trzeba listę otworzyć, bez otwarcia zamknietej listy nie za barzo da się cokolwiek policzyć ... Tego jak otworzyć listę w instrukcji się nie znajdzie. Przez ponowne naliczenie otwartej listy mozna sobie narobić trochę "galimatiasu", zwłaszcza w zasiłkach.

#33 Guest_luk

Guest_luk
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2015 - 21:21

Pani Bogusławo, jak długo Pani pracuje na tym programie, ja od 2003 roku, tylko bardzo rzadko zaglądam na to forum. Co do samego programu to przez te lata parę rzeczy mu wytknąłem, ten program, jak każdy pewnie ma mankamenty i popełnia błędy! Wiele rzeczy trzeba jednak robić w nim ręcznie, a nawet poprawiać. Pomimo wad ma jednak wiecej zalet.

#34 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 czerwiec 2015 - 00:45

Jeszcze Pani Bogusławo trzeba listę otworzyć, bez otwarcia zamknietej listy nie za barzo da się cokolwiek policzyć ... Tego jak otworzyć listę w instrukcji się nie znajdzie. Przez ponowne naliczenie otwartej listy mozna sobie narobić trochę "galimatiasu", zwłaszcza w zasiłkach.

Listę otwiera się jak - zadzoń do ASSeco powiedżą nie będę na forum tego pisać.Po otworzeniu będzie komunikat lista naliczona i tego nie ruszasz tylko zaznaczasz lista zamknięta.Napiszę Ci na priv.Nie napiszę,bo nie jesteś zalogowany smile.png Pozdrawiam.

Co do galimatiasu w kartotekach nic się nie stanie.Poprawiamy tylko jeden składnik listy.

#35 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 czerwiec 2015 - 00:48

w programie pracuję 18 lat, (jeszcze w dos).Ja nie mam problemu większego z programem.Korekty np.zasiłków z poprzedniego miesiąca robią się same w kolejnej liście.Wielką zaletą są sprawozdania ,Rp-7,Z-3.Przekonałam się,że czasami błędy polegają na tym,że nie wprowadzamy wszystkich danych.

#36 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 07:00

Witam, dziękuję za odpowiedź. Stopę procentową składki wpisałam już wcześniej-w taki sposób, jak Pani opisała. Zrobiłam to jednak po zamknięciu listy. Próbowałam zrobić listę dodatkową za ten miesiąc (tj.kwiecień), ale nie naliczało mi listy, ponieważ byłoby wszystko zrobione podwójnie. Rozumiem, że aby dowiedzieć się, jak otworzyć zamkniętą listę, to muszę zadzwonić do firmy Asseco? W programie jest informacja, że zamknięcie listy jest operacją nieodwracalną.....

Pozdrawiam, Ania

#37 Guest_luk

Guest_luk
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 09:40

Listę otwiera się jak - zadzoń do ASSeco powiedżą nie będę na forum tego pisać.Po otworzeniu będzie komunikat lista naliczona i tego nie ruszasz tylko zaznaczasz lista zamknięta.Napiszę Ci na priv.Nie napiszę,bo nie jesteś zalogowany smile.png Pozdrawiam.

Co do galimatiasu w kartotekach nic się nie stanie.Poprawiamy tylko jeden składnik listy.

Ale ja wiem jak się listę otwiera, ja nie prosiłem o informację. A galimatias robi się w kartotece zasiłkowej u osoby, której listę przelicza się od nowa. Po otwarciu listy i naliczeniu jej ponownie u osoby, która ma zasiłek w karcie zasiłkowej najczęściej dublują się dane. Trzeba to później za każdym razem ręcznie kasować/zmieniać.

Piszę o tym tylko po to żeby uczulić  na podejmowanie pewnych działań. Osoby, które nieco gorzej znają się na temacie narobią sobie więcej problemów. Dlatego Asseco nie podaje tych informacji.

#38 Guest_luk

Guest_luk
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 09:46

w programie pracuję 18 lat, (jeszcze w dos).Ja nie mam problemu większego z programem.Korekty np.zasiłków z poprzedniego miesiąca robią się same w kolejnej liście.Wielką zaletą są sprawozdania ,Rp-7,Z-3.Przekonałam się,że czasami błędy polegają na tym,że nie wprowadzamy wszystkich danych.

Też zaczynałem w dosie. Program myli się i to bardzo często. Z dzisiejszego dnia, wszak mamy 10-ty.

1. Błędne zaokrąglanie dziennej stawki zasiłku chorobowego u osób z najniższą krajową przy pół etatu. Zamiast 20,13zł, program błędnie zaokrągla w górę do 20,14zł

2. Błędnie program w obliczaniu podatku uwzględnia ulgę u osób, które w momencie wypłąty nie są już pracownikami. Zgodnie z orzecznictwem w takiej sytuacji ulgi nie należy wuzględniać, program jednak to robi.

Takich przykładów jest cała masa.

Poważnym brakiem jest również liczenie wynagrodzenia z umowy o pracę w zadaniowym systemie czasu pracy. Dla tego programu praktycznie nie ma czegoś takiego jak zadaniowy czas pracy.

#39 Guest_luk

Guest_luk
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 09:51

Witam, dziękuję za odpowiedź. Stopę procentową składki wpisałam już wcześniej-w taki sposób, jak Pani opisała. Zrobiłam to jednak po zamknięciu listy. Próbowałam zrobić listę dodatkową za ten miesiąc (tj.kwiecień), ale nie naliczało mi listy, ponieważ byłoby wszystko zrobione podwójnie. Rozumiem, że aby dowiedzieć się, jak otworzyć zamkniętą listę, to muszę zadzwonić do firmy Asseco? W programie jest informacja, że zamknięcie listy jest operacją nieodwracalną.....

Pozdrawiam, Ania

Pani Aniu, otworzyć listę mozna na 2 sposoby ale zeby Pani sobie nie narobiła więcej problemów. Firma Asseco celowo nie podaje tych informacji.

#40 Guest_luk

Guest_luk
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2015 - 10:08

Przepraszam bardzo za ewentualne błędy, piszę dość szybko, nie ma czasu.

Właśnie sprawdzam poprawność naliczenia list przez pracownika z działu (oby było dobrze bo ... przelewy już wyszły) i przyszedł mi do głowy jeszcze taki błąd:

program błędnie ustala/wylicza wynagrodzenie za dni/godziny przepracowane w przypadku gdy przez część miesiąca pracownik nie pracował z uwagi na np. urlop (nie chorobę!). Oblicza wynagrodzenie nie tak jak wynika to z rozporządzenia ministra, przez co powstają nieduże różnice.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych