Skocz do zawartości

Program kadry i płace WF-GANG

wróć do serwisu Kadry 366 odpowiedzi w tym temacie

#321 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 listopad 2018 - 04:32

Zapewne trzeba zakończyć umowę na czas określony i wprowadzić nową na czas nieokreślony.

#322 Guest_ilonak

Guest_ilonak
  • Goście

Napisano 19 listopad 2018 - 09:08

Też tak myślałam dziękuję za upewnienie

#323 Guest_Jadzia

Guest_Jadzia
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2019 - 13:26

Mam takie pytanie o zleceniobiorcę nierezydenta z certyfikatem rezydencji zamieszkałego na terenie Niemiec. Zaznaczyłam w danych wprowadzających- Inne dane do PIT - Ograniczony obowiązek podatkowy (nierezydent). Czy jeszcze powinnam coś zaznaczyć? bo przenosi mi dane do pit -11. A powinien do IFT-1R. Czy ktoś z Was podpowie? a w e-Deklaracjach w błędach weryfikacji krzyczy że kod kraju nieprawidłowy. Czy gdzieś w parametrach wprowadza się kod kraju?

#324 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 styczeń 2019 - 14:46

Pracownik-edycja danych osobowych-pozostałe dane podatkowe -obywatelstwo wpisujemy symbol państwa-identyfikator podatkowy (numer lub numer paszpotru w zależności od sytuacji) - kod kraju wydania wpisujemy symbol

#325 Guest_Jadzia

Guest_Jadzia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 10:04

Pracownik-edycja danych osobowych-pozostałe dane podatkowe -obywatelstwo wpisujemy symbol państwa-identyfikator podatkowy (numer lub numer paszpotru w zależności od sytuacji) - kod kraju wydania wpisujemy symbol

Pani Bogusiu bardzo dziekuję, czy może mi Pani jeszcze podpowiedzieć dlaczego nie przenoszą mi sie dane tego zleceniobiorcy do deklaracji IFT-1R? W iinnych danych do PIT zaznaczyłam Ograniczony obowiązek podatkowy (nierezydent)

#326 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 481 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 14:43

Zgadzam się zdecydowanie z jednym - najczęściej to pieniądze oraz wyzwania motywują pracowników. Jeżeli pracownik się stara i ma to swoje odbicie w zarobkach/premiach to podchodzi do swojej pracy w zupełnie inny sposób. Można także zwrócić się do firmy takiej jak Edenred - https://www.edenred....cja-pracownikow w celu znalezienia dodatkowego benefitu jak np. karta podarunkowa czy na posiłek. Jak najbardziej może to pomóc, dodatkowo może jakieś spotkanie integracyjne? Powiedzmy jeden dzień w plenerze gdzieś, wcześniej zaplanowany wypad który da oddech naszym pracownikom.

#327 AGATA_PAP

AGATA_PAP

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 marzec 2019 - 20:53

Pani Bogusiu,

miesiąc temu  zaczęłam przygodę z  Gangiem i jak to na początku zawsze są problemy, a Panowie z Dzału wsparcia technicznego pracują tylko do 16. :-(  Mam problem z rozliczeniem umowy o dzieło. Przy naliczaniu pojwia się komunikat uzupełnij dane ubezpieczeniowe.... podpowedzcie co z tym zrobić. W systemie jest zaznaczone, że to umowa o dzieło. Może jeszcze gdzieś coś trzeba zaznaczyć ? Proszę o podpowedź

Agata

#328 Iwona sz

Iwona sz

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 21 marzec 2019 - 07:22

Witam, czy robił ktoś z Państwa GUS Z-12?.

Czy jest jakaś możliwość zrobienia zestawienia w  GANGU?

#329 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 10:32

ZAJĘCIE KOMORNICZE GANG

Dzień dobry, mam problem z zajęciem komorniczym pracownika. Pracownik jest od tego miesiąca na zasiłku chorobowym i program przestał naliczać potrącenie, nie rozumiem dlaczego skoro od zasiłków też można potrącać;. Czy gdzieś trzeba zmienić ustawienia, parametry a może wyliczyć samemu i wstawić z ręki?

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

#330 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 10:33

Cuda można robić nawet w wersji BIZNES. Mniejsze możliwości raportowania, ale konstrukcje list płac, czy rozbudowa istniejących lub nowych kartotek możliwa jest praktycznie bez ograniczeń. Z tego co pamiętam, dla trzynastek napisaliśmy moduł pozwalający na parametryzację podstawy trzynastki (wybieramy w konfiguracji składników płacowych, od czego ma być liczona trzynasta pensja), specjalny ogranicznik pozwalający na naliczanie trzynastki w konkretnym okresie i tylko raz w roku dla danego pracownika oraz sam algorytm obliczeniowy wartości składnika. Trochę zabawy było, ale z tego co wiem - było warto.

ZAJĘCIE KOMORNICZE GANG

Dzień dobry, mam problem z zajęciem komorniczym pracownika. Pracownik jest od tego miesiąca na zasiłku chorobowym i program przestał naliczać potrącenie, nie rozumiem dlaczego skoro od zasiłków też można potrącać;. Czy gdzieś trzeba zmienić ustawienia, parametry a może wyliczyć samemu i wstawić z ręki?

#331 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 10:39

ZAJĘCIE KOMORNICZE GANG

#332 AniaK

AniaK

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 14:40

Witam mam problem z urlopem wypoczynkowym jednej osoby. Pracownica na 8 dni urlopu za 2018 rok, 26 dni urlopu za 2019 rok. Razem przysługuje jej 34 dni ,a w kartotece osobowej program wykazuje "Wykorzystano 136 dni urlopu wypoczynkowego" , w rzeczywistości wykorzystano zaledwie 3 dni, jak wprowadzam nowy urlop pojawia się komunikat  "Wykorzystano urlop ponad przysługujący wymiar" . Nie wiem, gdzie jest błąd .Tylko z jedną pracownicą mam ten problem. Będę wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam

AniaK.

#333 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 13:22

Witam,

przy zaznaczeniu opcji zwolnienie z art 188 KP program nalicza zaniżoną stawkę za godzinę nieobecności usprawiedliwionej płatnej a zarazem zawyżone wynagrodzenie za te dni opieki Gdzie mogę sprawdzić jak ustawione jest obliczanie stawki za nieobecność usprawiedliwiona płatna ??

z góry dziękuję za pomoc

ewa

#334 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 13:25

Witam mam problem z urlopem wypoczynkowym jednej osoby. Pracownica na 8 dni urlopu za 2018 rok, 26 dni urlopu za 2019 rok. Razem przysługuje jej 34 dni ,a w kartotece osobowej program wykazuje "Wykorzystano 136 dni urlopu wypoczynkowego" , w rzeczywistości wykorzystano zaledwie 3 dni, jak wprowadzam nowy urlop pojawia się komunikat  "Wykorzystano urlop ponad przysługujący wymiar" . Nie wiem, gdzie jest błąd .Tylko z jedną pracownicą mam ten problem. Będę wdzięczna za podpowiedź.

Pozdrawiam

AniaK.

Polecam sprawdzić w angażu, czy jest dobrze ustawiony wymiar godzinowy pełnego etatu

#335 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 07:55

mam pytanie  :robiąc listę płac  po naliczeniu nie widzę kwot przy nazwiskach , oczywiście dopiero jak zrobię raport to są widoczne  - gdzie powinnam coś ustawić ?

#336 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 sierpień 2019 - 11:42

Jak jest otwarta lista w prawym rogu jest ikonka "wybór składnika" i wybierasz sobie składnik ,który ma się pokazywać po naliczeniu listy np.netto,brutto, czy inny składnik. Następnie masz ten rozwinięcie podglądu listy np.wszystkie składniki, pieniądze, dni.Ten podgląd także przez F8.

#337 Guest_Małgosia

Guest_Małgosia
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:49

Jak jest otwarta lista w prawym rogu jest ikonka "wybór składnika" i wybierasz sobie składnik ,który ma się pokazywać po naliczeniu listy np.netto,brutto, czy inny składnik. Następnie masz ten rozwinięcie podglądu listy np.wszystkie składniki, pieniądze, dni.Ten podgląd także przez F8.

OK pomogło   czy jak raz zapiszę to na przyszły miesiąc będzie pamiętał system .

i rozumiem iz we wszystkich Firmach -a mam ich trochę muszę sama pozaznaczać  ? 

a proszę mi jeszcze podpowiedzieć  czy liste płac z poprzedniego miesiąca mogę do nowego skopiować czy muszę od nowa wszystko wprowadzać . Tak robię aleby byłoby mi dużo wygodniej i szybciej  . pozdrawiam

#338 Guest_Małgosia

Guest_Małgosia
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 13:53

OK pomogło   czy jak raz zapiszę to na przyszły miesiąc będzie pamiętał system .

i rozumiem iz we wszystkich Firmach -a mam ich trochę muszę sama pozaznaczać  ? 

a proszę mi jeszcze podpowiedzieć  czy liste płac z poprzedniego miesiąca mogę do nowego skopiować czy muszę od nowa wszystko wprowadzać . Tak robię aleby byłoby mi dużo wygodniej i szybciej  . pozdrawiamw jednej Firmie zmieniłam i automatycznie poszło w innych  

#339 Barbaraaaaa

Barbaraaaaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 14:56

Bardzo proszę o pomoc! Od 2 miesięcy pracuje dopiero w programie Wapro Gang i być może moje pytanie okaże się banalne.. Mam wprowadzić pracownicy urlop rodzicielski, ale płatny 60%, jeśli w ewidencji nieobecności wprowadzam rodzicielski to wylicza mi, ale 100%. Bardzo proszę o pomoc

#340 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 sierpień 2019 - 15:13

Bardzo proszę o pomoc! Od 2 miesięcy pracuje dopiero w programie Wapro Gang i być może moje pytanie okaże się banalne.. Mam wprowadzić pracownicy urlop rodzicielski, ale płatny 60%, jeśli w ewidencji nieobecności wprowadzam rodzicielski to wylicza mi, ale 100%. Bardzo proszę o pomoc

Pracownik - inne dane - dane wprowadzające- dodatkowe informacje do zasiłku macierzyńskiego UZUPEŁNIĆ PROSZĘ :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych