Skocz do zawartości

Program kadry i płace WF-GANG

wróć do serwisu Kadry 367 odpowiedzi w tym temacie

#281 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 10:46

Witam, mam pracownika młodocianego, z datą urodzenia 2001-04-23, Pesel wpisany poprawnie w kartotece, a na PIT-11 nie umieszcza mi 01....., tylko zaczyna od 1. Podobna sytuacja z pracownikiem, który ma w dacie urodzenia rok 2000, w PIT-11 nie podaje dwóch pierwszych cyfr w PESELU. Czy można to jakoś ustawić, żeby nie trzeba było poprawiać ręcznie na PIT-11?

#282 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2018 - 16:44

Witam, robię ZUS za styczeń, i w Płatniku, właściciela firmy, który ma ustalone prawo do emerytury, i płaci tylko zdrowotne, "wciąga" mi do raportu RCA,z wykazaną tylko składką zdrowotną. A nie tworzy mi, jak do tej pory, RZA.
Nic nie zmieniałam....gdzie może być błąd?

#283 tboreczek

tboreczek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 luty 2018 - 10:03

Witam. Rozpoczynam pracę z programem i mam pytanie jak właściwie wprowadzić trzynastkę w wf-gang?

#284 tboreczek

tboreczek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 luty 2018 - 14:38

Witam. A jak wprowadzić nagrodę jubileuszową właściwie poprzez składnik płacowy nagroda jubileuszowa  na liście płac czy jako lista dodatkowa jako dodatek składowany? A może inaczej...?

#285 Iwona sz

Iwona sz

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów
  • Lokalizacjapodlaskie

Napisano 28 luty 2018 - 12:39

Witam, proszę o pomoc. W zeszłym miesiącu na liście płac dla jednego pracownika, musiałam poprawić- PODSTAWĘ WYMIARU NA UBEZPIECZENIE EMERYTALNE I RENTOWE-. W kolejnym miesiącu dla dla tego pracownika, przy naliczeniu listy płac, nie nalicza składek na ubezp. emerytalne i rentowe. Pozdrawiam

#286 ASgang

ASgang

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2018 - 22:44

Witam, w marcu muszę wypłacić wynagrodzenie z góry za trzy miesiące. Mam zrobić trzy oddzielne listy podstawowe z wypłatą w marcu (1-za marzec z wypłatą w marcu, 2- za kwiecień z wypłatą w marcu, 3- za maj z wypłatą w marcu) czy przez lista zaliczkowa( jeśli zaliczkowa to muszę ją jakoś specjalnie ustawić żeby pobierała mi i naliczała składki zus i podatek?)? Pracownik ma wynagrodzenie brutto 3342 zł (netto3400,27zł), może się jednak okazać, że w maju dostanie dodatkowo premię. Jak to później uwzględnić? Czy w ogóle mogę to tak liczyć? Nie wiem jak to ugryźć proszę o pomoc.

#287 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 20:17

Witam. Przy naliczaniu listy płac za marzec dla pracownika wyrzuca mnie całkowicie z programu. Pracownikowi zatrudnionemu na 1/4 etatu skończyła się umowa 31.03, zwolnienie lekarskie ma od 17.03 do 10.04. Przy wyliczaniu listy akurat w momencie przeliczania podstawy do chorobowego program zacina się i wyłącza. Czym to może być spowodowane?

#288 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 kwiecień 2018 - 22:51

Masz jakiś komunikat ?

#289 JanDawko

JanDawko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 03 kwiecień 2018 - 03:04

Majka spróbuj na innej maszynie.

Odpowiedzią na zapotrzebowania fryzjerów jest https://www.fryzomania.pl/ hurtownia fryzjerska z zasadami!

#290 RobertC

RobertC

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWronki

Napisano 03 kwiecień 2018 - 06:40

Witam. Przy naliczaniu listy płac za marzec dla pracownika wyrzuca mnie całkowicie z programu. Pracownikowi zatrudnionemu na 1/4 etatu skończyła się umowa 31.03, zwolnienie lekarskie ma od 17.03 do 10.04. Przy wyliczaniu listy akurat w momencie przeliczania podstawy do chorobowego program zacina się i wyłącza. Czym to może być spowodowane?

Pani Maju

Osobiście zacząłbym od kompilacji (najlepiej całego programu). Jedna z ostatnich aktualizacji wprowadziła zmiany w dość złożonej funkcji odpowiadającej za obliczanie podstawy chorobowego i o ile sama konstrukcja listy może być OK, o tyle funkcja może wymagać kompilacji.

#291 RobertC

RobertC

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWronki

Napisano 03 kwiecień 2018 - 06:46

Witam. Rozpoczynam pracę z programem i mam pytanie jak właściwie wprowadzić trzynastkę w wf-gang?

Sugerowałbym skorzystać z listy Premie kwartalne i roczne, aby wartość nagrody była prawidłowo uwzględniana do podstawy chorobowego (jako 1/12 wynagrodzenia za każdy miesiąc).

Mogę jeszcze dodać, że w wielu naszych instalacjach (dla służb mundurowych), trzynastka naliczana jest automatycznie. Użytkownik wybiera jedynie pracownika na listę i liczy :-).

#292 RobertC

RobertC

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWronki

Napisano 03 kwiecień 2018 - 06:49

Witam, robię ZUS za styczeń, i w Płatniku, właściciela firmy, który ma ustalone prawo do emerytury, i płaci tylko zdrowotne, "wciąga" mi do raportu RCA,z wykazaną tylko składką zdrowotną. A nie tworzy mi, jak do tej pory, RZA.
Nic nie zmieniałam....gdzie może być błąd?

Proszę zwrócić uwagę, czy w ubezpieczeniach obowiązkowych pracownik nie ma czasami daty obowiązywania ubezpieczeń społecznych. Wtedy mimo braku ptaszków w poszczególnych ubezpieczeniach, może tworzyć się RCA. Istnieje również taka możliwość, że zmiana zapisów kartoteki Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne została dokonana po naliczeniu samej listy, wtedy efekt będzie podobny.

#293 RobertC

RobertC

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWronki

Napisano 03 kwiecień 2018 - 06:53

Witam. A jak wprowadzić nagrodę jubileuszową właściwie poprzez składnik płacowy nagroda jubileuszowa  na liście płac czy jako lista dodatkowa jako dodatek składowany? A może inaczej...?

Sugerowałbym listą dodatkową (bez łączenia wypłaty z innymi świadczeniami czy wynagrodzeniami), przy pomocy dodanego składnika o takiej samej nazwie. Daje nam to później łatwiejszą kontrolę nad rozliczeniem oraz jego identyfikacją (np. w deklaracji rocznej).

#294 RobertC

RobertC

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWronki

Napisano 03 kwiecień 2018 - 07:01

Witam, w marcu muszę wypłacić wynagrodzenie z góry za trzy miesiące. Mam zrobić trzy oddzielne listy podstawowe z wypłatą w marcu (1-za marzec z wypłatą w marcu, 2- za kwiecień z wypłatą w marcu, 3- za maj z wypłatą w marcu) czy przez lista zaliczkowa( jeśli zaliczkowa to muszę ją jakoś specjalnie ustawić żeby pobierała mi i naliczała składki zus i podatek?)? Pracownik ma wynagrodzenie brutto 3342 zł (netto3400,27zł), może się jednak okazać, że w maju dostanie dodatkowo premię. Jak to później uwzględnić? Czy w ogóle mogę to tak liczyć? Nie wiem jak to ugryźć proszę o pomoc.

W oparciu o jaką podstawę prawną dokonuje się takich "zjawisk"?

O ile jeszcze marzec moglibyśmy rozliczyć za pomocą listy podstawowej, o tyle dwa kolejne miesiące z wypłatą wsteczną to już chyba byłby mały cyrk. A co się stanie, jeśli pracownik przyniesie w kwietniu zwolnienie, a w maju porzuci pracę? Rozumiem, że pracodawcy mają bujną fantazję, ale czasami warto ich trochę ściągnąć na ziemię. Wypłata do przodu jest zawsze (oprócz służb mundurowych, czy nauczycieli, ale to regulują odpowiednie ustawy) zaliczką i nie wypłacamy wynagrodzenia przez listę podstawową, a zaliczkową (przynajmniej ja bym tak to zrobił).

#295 tboreczek

tboreczek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 08:19

Sugerowałbym skorzystać z listy Premie kwartalne i roczne, aby wartość nagrody była prawidłowo uwzględniana do podstawy chorobowego (jako 1/12 wynagrodzenia za każdy miesiąc).

Mogę jeszcze dodać, że w wielu naszych instalacjach (dla służb mundurowych), trzynastka naliczana jest automatycznie. Użytkownik wybiera jedynie pracownika na listę i liczy :-).

No to wygodne. Tylko pewnie aby to ustawić trzeba trochę zmian w programie zrobić i mieć wersję wyższą niż podstawowa?

#296 RobertC

RobertC

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWronki

Napisano 03 kwiecień 2018 - 18:28

No to wygodne. Tylko pewnie aby to ustawić trzeba trochę zmian w programie zrobić i mieć wersję wyższą niż podstawowa?

Cuda można robić nawet w wersji BIZNES. Mniejsze możliwości raportowania, ale konstrukcje list płac, czy rozbudowa istniejących lub nowych kartotek możliwa jest praktycznie bez ograniczeń. Z tego co pamiętam, dla trzynastek napisaliśmy moduł pozwalający na parametryzację podstawy trzynastki (wybieramy w konfiguracji składników płacowych, od czego ma być liczona trzynasta pensja), specjalny ogranicznik pozwalający na naliczanie trzynastki w konkretnym okresie i tylko raz w roku dla danego pracownika oraz sam algorytm obliczeniowy wartości składnika. Trochę zabawy było, ale z tego co wiem - było warto.

#297 tboreczek

tboreczek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 03 kwiecień 2018 - 21:40

Zastanawia mnie jak rozwiązaliście liczenie wysługi chorobowej bo tego nie ma w gangu a występuje tylko w budżetówce i czy sam liczy chorobowe z automatu?

A dodatkowo czy jakoś na pomoc można liczyć czy jak to załatwić jestem w trakcie wdrożenia w drugiej jednostce ale mam różne pytania?

#298 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2018 - 08:56

Witam serdecznie.

Od kilku dni mamy problem z dodaniem nowej listy płac.

Wyskakuje mi problem z numeracją nowej listy i informacja że prawdopodobnie to maska numeracji jest za mało pojemna

(najprawdopodobniej to nie maska bo na różne sposoby ją edytowałem (administrator->numeracja i tam zmieniałem sposób numeracji na ciągły/miesięczny, dodawałem zmienne do maski) i dalej ten sam problem maska ma #### a list płac jest i tak tylko 12 w roku czyli max 0012 i od nowa). 

Jest jakiś sposób na "reset" auto numeracji czy coś takiego?

Pozdrawiam serdecznie Rafał

#299 RobertC

RobertC

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWronki

Napisano 04 kwiecień 2018 - 09:07

Ostatnio przejęliśmy dość dużą firmę produkcyjną, w której GANG funkcjonował od zawsze (zaczynali od wersji DOS-owej). Wdrożenie było zrobione, ale miało ono charakter wybitnie podstawowy. Premie produkcyjne, ekwiwalenty, rozliczenie jazd, przeróżne dodatki, to wszystko znajdowało się na liście, ale wszystko jako składniki wstępne. Nadgodziny wypłacali listą dodatkową, gdyż dwie panie zajmujące się płacami nie były fizycznie zdolne naliczyć kompletnych wynagrodzeń na dziesiątego (papierowe karty pracy spływały po zakończonym miesiącu).

Dzisiaj na karty nikt nie czeka, bo emitowane są z GANG-a, a wszystkie składniki wstępne zostały zastąpione powiązanymi z kartotekami składnikami wyliczającymi się z automatu.

GANG-a można wdrożyć na wiele sposobów. Czasami spotykam się z opinią, że GANG jest skomplikowany i trudny w obsłudze. Ci, którzy narzekają na program, mieli po prostu pecha i trafili na słabego wdrożeniowca. Mało jest rzeczy, których nie da się zrobić w GANG-u (nie słyszałem o takich), a dobrze wdrożony program (oprócz składników uznaniowych) powinien obliczać każdą listę jedynie za pomocą klawisza F5.

Wysługę w budżetówce najlepiej rozwiązać poprzez zastosowanie dwóch składników, parametryzując właściwie każdy z nich pod kątem ubezpieczeń społecznych oraz podatku i wynagrodzenia. Jeden liczony jest oczywiście od angażu, a drugi od płacy zasadniczej, która jest pomniejszana w przypadku choroby. Można jeszcze wyłączyć użytkownikowi stażowy liczony od angażu (będzie działał w tle) dla przejrzystości konstrukcji listy. Dobrze tez napisać małą procedurę, która będzie właściwie reagowała na zmianę stałej podstawy w trakcie miesiąca (rzadko, ale się zdarza). Całość oczywiście musi działać z automatu, bez najmniejszej ingerencji pracownika.

Oczywiście staram się pomagać użytkownikom programu WAPRO GANG, jak tylko mam na to czas. Nie wszystko można załatwić poprzez forum; niemniej często wystarczy naprowadzenie na temat. Publicznie nie udostępniam jedynie własnych opracowań, modułów dodatkowych czy raportów, co jest chyba oczywiste. Od 20 lat żyję z integracji rozwiązań kadrowo-płacowych opartych na programie GANG i byłoby to nieuczciwe w stosunku do moich klientów z którymi na co dzień współpracuję. 

#300 RobertC

RobertC

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWronki

Napisano 04 kwiecień 2018 - 09:19

Witam serdecznie.

Od kilku dni mamy problem z dodaniem nowej listy płac.

Wyskakuje mi problem z numeracją nowej listy i informacja że prawdopodobnie to maska numeracji jest za mało pojemna

(najprawdopodobniej to nie maska bo na różne sposoby ją edytowałem (administrator->numeracja i tam zmieniałem sposób numeracji na ciągły/miesięczny, dodawałem zmienne do maski) i dalej ten sam problem maska ma #### a list płac jest i tak tylko 12 w roku czyli max 0012 i od nowa). 

Jest jakiś sposób na "reset" auto numeracji czy coś takiego?

Pozdrawiam serdecznie Rafał

Panie Rafale, proszę sprawdzić jaki ostatni numer listy znajduje się w użyciu, następnie wybrać z menu Konfiguracja - Ustawienia numeracji. Tam wybieramy Numer listy płac i przycisk F2 (popraw). W pozycji Ostatni numer powinien mieć Pan ostatni użyty numer listy płac. Jeśli występuje niezgodność, proszę wprowadzić w to miejsce numer listy jaki ostatnio został nadany i wcisnąć przycisk "Ustaw ostatni numer". To powinno rozwiązać problem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych