Skocz do zawartości

Program kadry i płace WF-GANG

wróć do serwisu Kadry 242 odpowiedzi w tym temacie

#241 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 07:08

czytam w kodeksie pracy. zeby sie upewnic wchodzę na forum, ponieważ widzę , że sie zajmujecie takimi sprawami i odpowiadacie na pytania., a teraz widze , że niczego sie nie dowiem.

#242 Guest_1111

Guest_1111
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 07:09

Witam.
Mam pytanie odnośnie wynagrodzenia jakie należy się za nadgodziny. Czytałem trochę na ten temat, ale niestety nie jestem do końca pewny, czy rozumiem dobrze zapisy KP.
Sprawa ma się następująco: Pracuję w sklepie na pełny etat od poniedziałku do piątku po 8 godz, czyli moja norma tygodniowa to standardowe 40 godz. Czasami w tygodniu więcej czyli 45 godzin tygodniowo dodatkowo w sobotę 8 godz., za co zgodnie z KP odbieramy sobie cały dzień (8 godz.) w innym terminie. Co jednak w sytuacji, kiedy pracodawca nie jest w stanie oddać nam dnia wolnego  do końca miesiąca? Oczywiście należą się płatne nadgodziny. No i tu powstaje dylemat w jakiej wysokości? norma tygodniowa jest 40 mam 45 i do tego dochodzi jeszcze sobota 8 godzin. czy te 8 godzin po za normę pracodawca mi powinien zapłacić 50% czy 100%? Kilka osób informowało mnie, że cytuję "za sobotę jest dodatek 50%". Wyczytałem natomiast w kilku artykułach, że z powodu przekroczenia tygodniowej normy 45 godz (5 x 9h pn/pt + 8h sobota=53h przepracowane w tygodniu), za każda taką godzinę należy się dodatek 100%.
Trochę łopatologicznie to napisałem, ale chce mieć pewność, że mam rację, gdy będę z szefem dochodził swoich praw.
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

#243 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8133 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 sierpień 2017 - 02:56

http://kadry.infor.p...adliczbowe.html

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0