Skocz do zawartości

Program kadry i płace WF-GANG

wróć do serwisu Kadry 246 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2014 - 13:49

Witam,
czy ktoś pracując na tym programie spotkał się z problem naliczenia wynagrodzenia pracownika na dwóch listach płac, gdy pracownik ma 2 umowy w firmie:

I pracownik:  umowa o pracę- z wszystkimi składkami+ wynagrodzenie członka zarządu (bez składek społecznych i zdrowotnej tylko KUP i podatek)
II pracownik: umowa o pracę- ze wszystkimi składami + umowa licencyjna ( bez składek społecznych i zdrowotnej tylko KUP i podatek )

W momencie naliczania wynagrodzenia nie podświetla się nam opcja wyboru tytułu do ubezpieczenia (przycisk - wybierz).
Program naliczając kolejną listę płac wybiera opcję ubezpieczenia dodaną jako ostatnią i tak  przy kolejnej liście w umowie o pracę wybiera opcję bez składek - dane z umowy okresowej-tylko stawki brutto zaciąga okej. 
Jedyne rozwiązanie jakie możemy stosować to usuwanie  i ponowne dodawanie opcji ubezpieczenia przy tworzeniu każdej kolejnej nowej listy.

Będę wdzięczna za wskazówki.

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8134 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 lipiec 2014 - 14:18

Pracuję na W-Gangu bardzo długo,nigdy nie miałam problemów z naliczaniem płac.program,rzeczywiście widzi ostatnie dokonane zmiany przy opcjach podlegania pod poszczególne ubezpieczenia obowiązkowe,czy też dobrowolne.Przy naliczaniu co najmniej dwóch list z różnymi opcjami niestety trzeba ręcznie usuwać poszczególne składki.Gdyby wszystkie składniki wprowadzić na jednej liście,wtedy poszczególne składki by były naliczane zapewne naliczane prawidłowe.Proponuję zadzwonić  do Asseco do działu pomocy technicznej kadry i wtedy informatycy podpowiedzą jakie ustawienia indywidualne zastosować.Osoby tam pracujące są dobrymi fachowcami i zapewne coś podpowiedzą.WF- Gang nie pozwala w tym samym okresie naliczyć dwóch list podstawowych,może wybierz przy zakładaniu drugiej listy płac odpowiedni rodzaj listy.

#3 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 13:18

Dziękuję za odpowiedź.

Mam zdefiniowane dwie listy płac. Jedna jest listą podstawową- umowy o pracę, druga jest listą dodatkową na której znajdują się umowy zlecenia/o dzieło. Mailuję z Panem z Asseco. Póki co jedyna opcja to co miesiąc dodawanie i usuwanie przy tych dwóch pracownikach kolejnego schematu ubezpieczenia z tytułu zlecenia pomimo tego, że pracowników dwie umowy obowiązują od paru lat.

Kolejny problem jaki mamy to błędne naliczanie dni w momencie kiedy pracownik przechodzi po 33 dniach nieobecności  z tytułu choroby na zasiłek z ZUS ( w czerwcu).  Do miesiąca Maj wynagrodzenia kwotowo oblicza  OK. Co prawda w skladnikach pokazuje tak:
korekta dni choroby: dni przebywania na zwolnieniu lekarskim z miesiąca wcześniejszego
ilość dni choroby do 33 dni: tylko dni z miesiąca wcześniejszego i obecnego (nie sumuje od stycznia).
Ale wynagrodzenia nalicza poprawnie.
W dniu 29.06 mija 33 dni, więc pracownik ma wypłacony jeden dzień z ZUS 30.06. Natomiast program pokazuje w składnikach wynagrodzenia pracownika, że ilość dni ponad 33 dni wynosi: 6, a na wydruku  Z-3, że ZUS wypłaci wynagrodzenie od 25.06.

Program mimo odpowiedniej ewidencji nieobecności "gubi" 5 dni. Możliwe, ze jest to spowodowane nie zamykaniem/zatwierdzeniem poprzednich list? chociaż do Maja było ok..  Czy jest opcja ponownego otworzenia list do edycji/poprawek?

pozdrawiam.

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8134 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 lipiec 2014 - 13:29

Tak jest taka opcja dla wtajemniczonych (CTrL+P). Zaznaczasz wtedy opcję lista naliczona,ale nie zamknięta.Tylko pamiętaj,że w kartotekach masz dane zapisane,więc za dużo nie zmieniaj.Zamykanie list ma znaczenie,bo przy zamykaniu poszczególne dane zapisują się we wszystkich kartotekach,także w karcie zasiłkowej i prawidłowo transmitują nieobecności do Płatnika.Jeżeli nie zamykasz list do RSA wchodzą nieobecności i zapłaty z listy niezamkniętej z ubiegłego miesiąca.

#5 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 14:36

Po zamknięciu  wcześniejszych list wynagrodzenie z tytułu choroby zostało naliczone poprawne. smile.png

dziękuję i pozdrawiam

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 10:03

A mogę jeszcze spytać jak przerzucić w programie wynagrodzenie z tytułu choroby-4 dni, ze stycznia na luty. Pracownik doniósł zwolnienie/poinformował nas o tym fakcie już po naliczeniu i przelaniu wypłaty?

#7 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8134 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 lipiec 2014 - 10:13

W programie jak wpiszemy zwolnienie lekarskie po naliczeniu listy styczniowej - w lutym.program sam naliczy w pozycji niedopłata wynagrodzenia chorobowego z poprzedniego miesiąca należną kwotę i odliczy nadpłacone wynagrodzenie zasadnicze.Nie zmieniamy nic ręcznie.

Nie wiem jak długo pracujesz w programie,ale tylko dodam,że jeżeli dokonujesz zmian w zapisach ewidencji nieobecności,w najbliższej liście płac program sam dokonuje stosownych korekt w wynagrodzeniu,,nie musimy pamiętać o doliczeniu zaległości.

#8 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:17

Pracuję od niedawna, dlategopróbuję nadrobić wszystkie zaległe listy płac z 2014 roku.

Próbowałam w taki sposób jak wyżej opisany ale wtedy oblicza mi wynagrodzenie z tytułu choroby tylko za 3 dni z lutego, nie za 7 (luty+ styczeń). Jak zmieniam tę kwotę ręcznie to wtedy jest OK.

#9 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8134 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:22

Zapewne nieobecności zostały wprowadzane w programie wcześniej przed naliczeniem listy styczniowej.Gdy usuniesz tą nieobecność przy naliczaniu listy styczniowej,a dodasz dopiero przy naliczaniu listy lutowej korekty zrobią się same.Pamiętamy o zatwierdzeniu listy po naliczeniu,przed naliczeniem kolejnej.Program jest przyjazny i będzie dobrym pomocnikiem.Miłej pracy.

#10 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:50

Uff udało się smile.png)

jeszcze raz serdecznie dziękuję

miłego dnia

#11 Guest_Wioletta

Guest_Wioletta
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2014 - 13:06

Dzień dobry,

Chciałabym jeszcze naliczyć pracownikom premie uznaniowe za pierwsze półrocze, które pracodawca chce naliczyć i wypłacić osobno, szybciej niż wynagrodzenie zasadnicze.

Czy taka opcja wchodzi w grę? Stworzenie nowej listy płac z samymi premiami?

#12 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8134 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 lipiec 2014 - 14:10

Zawsze możesz zrobić listę dodatkową wybierając opcję listy, dodaj,typy list płac, premie roczne i kwartalne.

Program daje wiele możliwości naliczania wynagrodzeń.Od premii zostaną naliczone składki i podatek,bez stosowania kosztów uzyskania przychodu i kwoty wolnej od podatku.

#13 Guest_AniaK

Guest_AniaK
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 18:24

Witam

Proszę podpowiedźcie jak w WF-GANG zrobić korektę wynagrodzenia? Gdy zaznaczam okres kotekty program informuje, że osoba jest już na liście i nic nie mogę zmienić? Pracownik miał potrącony tylko podatek, a winien mieć też składki ZUS od umowy zlecenia.

Pozdrawiam

#14 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8134 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 sierpień 2014 - 18:43

Aby w rachunku do umowy zlecenia naliczyć składki społeczne i dokonać korektę trzeba wejść w kartotekę osobową,przy nazwisku pracownika na dole w zakładkę inne dane,dane do ubezpieczeń społecznych,ubezpieczenia obowiązkowe (zaznaczamy bez chorobowej !!!),zapisz.Jeżeli pracownik napisał oświadczenie o podleganiu pod dobrowolne ubezpieczenie chorobowe wchodzimy teraz w ubezpieczenia dodatkowe i odznaczamy od kiedy podlega pod to ubezpieczenie.Przelicz rachunek,wszystko powinno się policzyć poprawnie.

#15 Guest_AniaK

Guest_AniaK
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2014 - 19:41

Aby w rachunku do umowy zlecenia naliczyć składki społeczne i dokonać korektę trzeba wejść w kartotekę osobową,przy nazwisku pracownika na dole w zakładkę inne dane,dane do ubezpieczeń społecznych,ubezpieczenia obowiązkowe (zaznaczamy bez chorobowej !!!),zapisz.Jeżeli pracownik napisał oświadczenie o podleganiu pod dobrowolne ubezpieczenie chorobowe wchodzimy teraz w ubezpieczenia dodatkowe i odznaczamy od kiedy podlega pod to ubezpieczenie.Przelicz rachunek,wszystko powinno się policzyć poprawnie.

Witam

Problem w tym, że ta umowa zlecenie została pierwotnie naliczona jako "lista umowy". Zmieniłam dane do ubezpieczeń, ale nic to nie dało ;( program nie pozwala mi naliczyć korekty listy styczniowej (bo za ten miesiąc jest źle policzone wynagrodzenie)

#16 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8134 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 sierpień 2014 - 20:33

Musisz zmienić / usunąć rachunek do umowy zlecenia i wystawić jeszcze raz z poprawnymi danymi.Czy sam rachunek dał się przeliczyć? Trudno jest na odległość sprawdzić wszystkie parametry.Myślę,że jak wprowadzisz jeszcze raz rachunek parametry powinny się zmienić.Listę można przeliczać dopóki jest nie zamknięta.

#17 merka

merka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 09:28

a czy ktoś używa oprogramowania z unit4teta.pl. bo właśnie zastanawiamy się czy nie wprowadzić tego do naszej firmy, z naliczanime list płac czy rozliczaniem wynagrodzeń i podatków

#18 AniaK

AniaK

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 20:00

Dzięki za podpowiedzi smile.png Ale ja nie mam wystawionego rachunku do umowy zlecenia, jest umowa naliczona tak jak normalne wynagrodzenie. Lista za styczeń jest wydrukowana, zaakceptowana i zamknięta, więc nie mogę jej zmienić i chcę do niej zrobić korektę jako oddzielny dokument. Można to korygować, czy muszę ręcznie zrobić korektę poza programem?

#19 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8134 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 sierpień 2014 - 20:12

Ja nie stosuję list do wypłaty zleceń,tylko rachunki.Możesz tylko otworzyć listę (naliczona,ale nie zamknięta) i poprawić .Następnie zrobić korektę ZUS i PiT 4 R.Listę można otworzyć.Korekta list płac robi się automatycznie przy listach płac dodatkowych.