Skocz do zawartości

Czy warto korzystać z porównywarek kredytowych?

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Rysiek32

Guest_Rysiek32
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2014 - 09:25

Gdzie uzyskam lepszą ofertę kredytu hipotecznego? Bezpośrednio w wybranym banku czy przez porównywarkę kredytową?

Która z poniższych stron pozwala lepiej odnajdywać oferty kredytów hipotecznych (kredyt na 25 lat w wysokości 240 000 przy wartości nieruchomości 300 000)?

http://www.comperia.pl/ (wskazała mi ofertę Deutche Banku z ratą miesięczną 1 276 zł i z marżą 1,39%)

http://www.bankier.pl/ (wskazała mi ofertę Bank PEKAO z ratą miesięczną 1 310 z marżą 1,64% prowizją 1,99% i oprocentowaniem 4,65%)

Mieszkanie będzie z rynku pierwotnego. 

#2 Guest_pawell

Guest_pawell
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2014 - 17:00

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci w 100% dobrze. Mogę Ci powiedzieć, jak ja to zrobiłem. Brałem kredyt 2 lata temu i skorzystałem z porównywarki comperia. Później jednak uznałem, że nie wiem czy mogę zaufać programowi, więc połaziłem po bankach. Okazało się jednak, że porównywarka dobrze wskazała mi najkorzystniejszą ofertę. Dziś mój dom jest już wyremontowany i mieszka się super.

Wydaje mi się więc, że Deutche Bank to dobry pomysł. Rozumiem, że bierzesz kredyt 240 000, a nie 300 000 bo pozostałą sumę już masz? Teraz trzeba mieć 5 % wkładu własnego, dlatego się pytam 

#3 Guest_Gość_Rysiek32

Guest_Gość_Rysiek32
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2014 - 16:56

Tak tak, mam $$ na wkład własny. Banki po ostatnim kryzysie dosyć mocno zaostrzyły kryteria przyznawania tak wysokich kredytów. Chyba się trochę sparzyły. Ludzie spłacają kredyty za mieszkania które nie są warte swojej ceny.

Zastanawiałem się jeszcze nad dofinansowaniem MdM - ale czy jest on opłacalny? W sieci krążą skrajne opinie na temat tego programu...

#4 Guest_pawell

Guest_pawell
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2014 - 17:50

Nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci czy warto. Słyszałem o tym programie i sam zastanawiałem się nad nim, jednak nie spełniałem warunków. Po pierwsze to musi być mieszkanie z rynku pierwotnego ( wtórny odpada;/ ). A po drugie okres kredytowania musi wynosić conajmniej 15lat.. Ja brałem kredyt na 12 lat. Zależało mi na szybkiej spłacie. Wejdź może na ich stronę i poczytaj najpierw czy spełniasz warunki, a potem zastanów się czy warto

#5 Guest_Gość_Rysiek32

Guest_Gość_Rysiek32
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 16:41

Chyba sobie odpuszczę ten program, bo z tego co widzę, to ceny mieszkań z rynku wtórnego przez ostatni rok nieźle spadły smile.png Widać, że ten trend się utrzymuje od jakiegoś czasu, jest też większa niż wcześniej możliwość negocjacji cen. Jak na razie czekanie mi się opłaca. Wypełniłem dane w tym formularzu Comperia i czekam na kontakt z doradcą kredytowym (dziś już pewnie nie pracują). Zobaczymy jaką ofertę mi przedstawi?

#6 Guest_pawell

Guest_pawell
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2014 - 17:46

Koniecznie daj znać jak wyszła rozmowa. Może już jutro ktoś do Ciebie zadzwoni. Z tego co pamiętam czas oczekiwania na rozmowę jest krótki. Na pewno jest to możliwość dowiedzenia się przydatnych informacji. Mi właśnie na niej przedstawiono oferty i poczułam się już trochę pewniej. 

#7 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 338 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:31

Gdzie uzyskam lepszą ofertę kredytu hipotecznego? Bezpośrednio w wybranym banku czy przez porównywarkę kredytową?

Która z poniższych stron pozwala lepiej odnajdywać oferty kredytów hipotecznych (kredyt na 25 lat w wysokości 240 000 przy wartości nieruchomości 300 000)?

http://www.comperia.pl/ (wskazała mi ofertę Deutche Banku z ratą miesięczną 1 276 zł i z marżą 1,39%)

http://www.bankier.pl/ (wskazała mi ofertę Bank PEKAO z ratą miesięczną 1 310 z marżą 1,64% prowizją 1,99% i oprocentowaniem 4,65%)

Mieszkanie będzie z rynku pierwotnego. 

W porównywaniu kredytów hipotecznych i generalnie i innych produktów bankowych specjalizuje się Comperia. Bankier znany jest raczej jako taka gazeta internetowa z newsami ze świata finansów. Bardziej intuicyjna jest jednak Comperia w której symulację kosztów kredytu można zrobić przy pomocy kilku kliknięć, w bankier trzeba się więcej naszukać, aby cokolwiek sprawdzić.

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#8 Guest_Rysiek32

Guest_Rysiek32
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2014 - 16:22

Jestem już po wstępnej rozmowie telefonicznej - konsultant powiedział mi, ze w sumie jest teraz całkiem dobry okres na zaciągnięcie kredytu hipotecznego z uwagi na korzystne stopy WIBOR (czyli jak mi powiedział na rynku międzybankowym, bo podobno są niskie stopy NBP). Powiedziałem, że muszę przemyśleć i w przyszły tygodniu ma ponownie zadzwonić. 

#9 Guest_Pawell

Guest_Pawell
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2014 - 19:37

Skoro WIBOR jest niski to możesz zastanowić się nad jakimś bankiem, w którym jest dostępne zaciągnięcie kredytu ze stałym oprocentowaniem. Niestety, ich ilośc jest bardzo ograniczona a czas stałego oprocentowania to chyba ok 5-10lat. Nie orientuję się aż tak dobrze. Gdyby później WIBOR skoczył w górę to na pewno skorzystałbyś na tej decyzji. 

#10 alcybiades

alcybiades

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 28 lipiec 2014 - 22:27

Kredyt hipoteczny? To chyba najlepiej iść do idea Expert albo wypełnić formularz kontaktowy na ich stronie.

#11 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 28 lipiec 2014 - 22:36

Moim zdaniem najlepiej przejrzeć raporty w szanowanej prasie (dziennik gazeta prawna). Tam znajdziemy top 5-10 podmiotów świadczących usługi bankowe. Ranking kredytów hipotcznych należy jednak traktować z przymrużeniem oka. Bank indywidualnie ocenia możliwości spłacania kredytu przez potencjalnego nabywcę kredytu.

Najlepiej zgłosić się do 2-3 banków i później mająć oferty od nich - można między nimi podróżować i negocjować marzę.

Warto zwrócić uwagę na inne produkty sprzedawane przy kredycie. Lepiej sobie darować oszczedzanie, super lokaty i inne cuda. Pośrednicy po prostu mają z tego pieniądze a z reguły nie warto.

Owszem obecnie są niskie stopy procentowe - ale będą się odbijać a więc kredyty będą drożeć. Dobrze jest mieć zgromadzony wkład własny. Nalezy również policzyć całkowity koszt kredytu. Jego spłąta zajmie nam większą część życia.

#12 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 15:22

Czy używać? ja mam mieszane uczucia.

Człowiek porównuje, potem idzie do banku, a tam się okazuje zupełnie co innego.

Często też nie są one na bieżąco aktualizowane i np. długo szukałem porównywarek z rządowym programem Mieszkanie dla Młodych i w końcu podzwoniłem po bankach itp. itd.

Lepiej iść moim zdaniem do instytucji kredytujących i tam się dowiedzieć

lub skorzystać z doradców finansowych.

#13 Guest_Igor

Guest_Igor
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2014 - 08:32

Przez porównywanie kredytów można znaleźć , odpowiednią ofertę. W moim odczuciu najlepszą porównywarka kredytów jest doradca finansowy. Dysponuje aktualnymi danymi z różnych banków. Od ręki wyliczy zdolność kredytową , odpowie na wszelkie pytania. Dlatego jak poszukuje inwestycji czy kredytu , zawsze  idę od najbliższej placówki open finance.

#14 Guest_martens

Guest_martens
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 06:54

Nie wiecie może czy Open Finance może wysłać doradcę bezpośrednio do klienta?

#15 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 09:45

Uważam, że orientacyjnie można, bo czemu nie, przecież to nic nie kosztuje. Ale wiadomo, w praktyce może być trochę inaczej.

#16 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 10:05

Oczywiście, że nie warto. To tylko wytwór marketingowy, który decyduj o tym, gdzie pójdziesz

#17 Rzecznik Idea Expert

Rzecznik Idea Expert

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 wrzesień 2014 - 07:41

"Nie wiecie może czy Open Finance może wysłać doradcę bezpośrednio do klienta?"

Jeśli chodzi o naszych pracowników, działają oni nie tylko w oddziałach Idea Expert, ale także w ternie. Jeśli chciałaby Pani spotkać się z jednym z nich, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu telefonicznego w jednym z naszych oddziałów lub pozostawienie swoich danych w formularzu na stronie ideaexpert.pl/kontakt/skontaktuj-sie-z-nami .

Pozdrawiam,
Rzecznik Idea Expert

#18 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 482 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 21:20

Oczywiście, że nie warto. To tylko wytwór marketingowy, który decyduj o tym, gdzie pójdziesz

Nie do końca rozumiem te stwierdzenie przykładowo masz porównywarkę terve - http://www.terve.pl/...czki-hipoteczne wypełniasz i otrzymujesz wynik i teraz co? A kto Ci broni użyć kilku porównywarek i wynik, najlepszy po prostu iść sprawdzić do banku czy rzeczywiście tak jest. Porównywarki ułatwiają podjęcie decyzji i znalezienie szybkie najlepszej oferty co jest dość istotne w momencie kiedy oferta banków zmienia się dość szybko. 

#19 dunno

dunno

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2015 - 04:51

Porównywarka kredytów będzie na tyle aktualnym i rzetelnym narzędziem, na ile banki udostępnią aktualne oferty kredytowe. Często bowiem to właśnie bank przesyła dane dotyczące aktualnych wartości oprocentowania kredytu hipotecznego czy jakiegokolwiek innego kredytu. Porównywarki są tutaj z reguły swoistym agregatorem ofert pochodzących od banków i trochę kalkulatorem rat kredytu, który na podstawie wprowadzonych przez klienta wartości dokona symulacji wysokości rat.

#20 Guest_Kolek

Guest_Kolek
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 07:35

również uważam że lepiej skorzystać z doradcy kredytowego niż z porównywarek. W NowodworskiEstates w Krakowie maja na pewno bardzo dobrego doradce

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych