Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy przysługuje nagroda jubileuszowa?

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671874 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 13:38

Nagroda jubileuszowa przysługuje pracownikom z okazji okrągłej rocznicy pracy. Nie jest ona jednak przyznawana wszystkim pracownikom. Ten szczególny przywilej przysługuje bowiem wyłącznie pracownikom sfery budżetowej.

Powrót do artykułu: Kiedy przysługuje nagroda jubileuszowa?

#2 Guest_cyborg

Guest_cyborg
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2016 - 12:00

Wszystko jest ok,tylko dlaczego nie ma 50 lecia? Prawdopodobnie ustawodawca nie przewidział że można pracować 50lat,wydłużyli wiek pracy a zapomnieli o nagrodzie jubileuszowej.Ja pracuję od 1970, wg. obecnej ustawy muszę pracować do 2021r.wiec zaliczę ponad 50 lat pracy i niestety bez jubileuszu.A może należy wystapić do Sądu Pracy,który uzna prawo do nagrody jubileuszowej.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2016 - 12:42

Wszystko jest ok,tylko dlaczego nie ma 50 lecia? Prawdopodobnie ustawodawca nie przewidział że można pracować 50lat,wydłużyli wiek pracy a zapomnieli o nagrodzie jubileuszowej.Ja pracuję od 1970, wg. obecnej ustawy muszę pracować do 2021r.wiec zaliczę ponad 50 lat pracy i niestety bez jubileuszu.A może należy wystapić do Sądu Pracy,który uzna prawo do nagrody jubileuszowej.

Nie, sąd pracy nie ma nic do nagrody jubileuszowej. Jest ona przyznawana na podstawie odrębnej ustawy i żaden sąd tego nie zmieni. Władzą ustawodawczą w Polsce jest sejm i senat.

#4 Guest_Anna Zet

Guest_Anna Zet
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:08

Proszę o powiedzenie jaka jest wysokość nagrody jubileuszowej dla ogółu pracowników budżetówki po 44 latach i 3 miesiącach odchodząc na emeryturę? Dziękuję.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:40

Proszę o powiedzenie jaka jest wysokość nagrody jubileuszowej dla ogółu pracowników budżetówki po 44 latach i 3 miesiącach odchodząc na emeryturę? Dziękuję.

Nie ma czegoś takiego, jak nagroda jubileuszowa dla ogółu pracowników. Gdybyś przeczytała artykuł zawarty w pierwszym poście tego wątku, dowiedziałabyś się z niego, że lata pracy uzyskane do nagrody zależą od resortu, w którym pracujesz. Poczytaj sobie, przejrzyj zawarte tam tabele, a jak coś nadal będzie dla Ciebie niejasne, wtedy dopiero pytaj. Przede wszystkim - nagrody jubileuszowej nie wypłaca się z tytułu przejścia na emeryturę, pewnie mylisz pojęcia i chodzi Ci o odprawę emerytalną?

#6 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 13:42

Przysluguje pani nagroda jubileuszowa w wys 400% tylko trzeba sie o nia upomniec u pracodawcy. Przyslujuje rowniez odprawa emerytalna w wys 6 krotnego wynagrodzenia jak za urlop powodzenia!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 16:39

wróciłem do pracy na śmieciowe do tego samego zakładu czy wlicza mi sie jubilatki

#8 Guest_Wefka

Guest_Wefka
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2016 - 17:06

A może tak dokładniej?

#9 Guest_Dosia

Guest_Dosia
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2017 - 21:11

Witam Dzień mojego zatrudnienia w służbie zdrowia to 3.09.1983 rok Kiedy dokładnie moge liczyć na wypłatę 35-cio lecia ( jubileuszu)Dziękuje za fachowe info.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 13:14

Witam Dzień mojego zatrudnienia w służbie zdrowia to 3.09.1983 rok Kiedy dokładnie moge liczyć na wypłatę 35-cio lecia ( jubileuszu)Dziękuje za fachowe info.

We wrześniu 2018 r.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19145 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 styczeń 2017 - 13:49

Dokładnie to pytaj w swoich kadrach, bo jeśli były okresy np. urlopów bezpłatnych to termin się przesuwa

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 00:28

czy pracując równolegle w dwóch pracach przez dwa lata liczy mi się ten okres podwojnie do jubileuszówki

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19145 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 09:25

NIE.

Zasady liczenia stażu pracy do jubileuszówki są takie same jak przy dodatkach stażowych.

Z racji każdego zatrudnienia pracownik ma prawo do tej nagrody, jeżeli przepracowany okres do niej go uprawnia.

Przy jubileuszówkach – podobnie jak przy przyznawaniu dodatków stażowych – bierzemy pod uwagę tylko zakończone okresy zatrudnienia.

Trwającego zatrudnienia podstawowego nie zalicza się do stażu pracy w dodatkowym miejscu pracy, i odwrotnie. Zatrudniony na podstawie dwóch umów ma prawo do dwóch nagród rocznych, jeśli z racji każdej z tych umów nabył do niej prawo.

#14 Guest_frustat

Guest_frustat
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 09:25

Nie dosc ze siedza grzeja stolki nic nie robia,stroja fochy i achy pija kawe to jeszcze jubilat?Pytam za co?Utrzymuje sie darmozjadow z podatkow i jeszcze dostaja nagrody.Chory ten kraj,zzera go nowotwor glupoty i kolesiostwa.
Dlaczego nie docenia sie pracownikow fizycznych,dzieki ktorym te grzejstolki maja gdzie i na czym niby pracowac.Dlaczego budujac ten zasyfialy kraj zarabiam 2000 brutto,nie mam zadnych dodatkow a przepracowalem 27 lat.Czego sie dorobilem?17 letniego zlomka,tv 42 cale i roweru,bolu plecow,zniszczony wzrok pluca.I to jest podziekowanie za przelana krew pot i lzy.2000 br podczas gdy urzedasy mimo podwyzek jeszcze dostaja jubilata.
Nie wyjechalem z tego syfu wierzac ze w koncu bedzie dobrze,wierzylem w ludzi w polske.
Zupelnie sie pomylilem.
A teraz?Juz za pozno na takie zmiany.Do smierci bede tonal w smieciach zwanych dumnie Polska.Oby przyszla jak najszybciej.
Zal mi dzieci,bede im wpajal zeby czym predzej stad wyjechaly zanim ta plesn ich pochlonie.
Niech ten syf zgnije,moze na jego miejsce powstanie cos optymistycznego gdzie ludzi sie traktuje rowno,niema lepszych i gorszych,jest usmiech radosc i empatia..

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19145 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 09:34

frustracie - jedno pytanie:

Każdy z nas stając na początku swojego dorosłego życia ma jednakowe możliwości, drogi i wybory,dlaczego nie wybrałeś zatem tej drogi:

"siedza grzeja stolki nic nie robia,stroja fochy i achy pija kawe to jeszcze jubilat?Pytam za co?Utrzymuje sie darmozjadow z podatkow i jeszcze dostaja nagrody"???

#16 Guest_kibic

Guest_kibic
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 10:05

Osoba która przepracowała przykładowo 28lat i zatrudniona została w budżetówce od kiedy ubileuszówka i w akie wysokości

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19145 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 10:12

Wystarczy przeczytać.

Ustawa o słuzbie cywilnej

Rozporządzenie Rady Ministrów
w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych

W zależności o jakiej "budżetówce" myślisz

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 10:22

Pracownik udowodnił na podstawie oświadczenia i zeznania świadków, że do jego stażu pracy zaliczają się okresy pracy w gospodarstwie rolnym (łącznie dodano 5 lat 10 miesięcy). Po przeliczeniu stażu łącznie teraz wynosi 23 lata 10 miesięcy. Czy wypłacać nagrodę za 20 lat? Roszczenia pomiędzy pracodawcą a pracownikiem wynoszą 3 lata. Proszę o pomoc

#19 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2017 - 20:41

idę na emeryturę z koncem roku 2017.prawo do nagrody jubileuszowej za 40 lat nabywam z koncem marca 2019 czyli moge ją już dostać z początkiem kwietnia 2018 roku.jestem pracownikiem sfery budżetowej a dokladnie jestem pracownikiem słuzby cywilnej.dodakowo informuję że po nabyciu praw do ememrytury bede ponownie zatrudniona na czas zwiazany wlasnie z uzyskaniem prawa do nagrody. czy dobrze rozumuję?praca do kwietnia 2018

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19145 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 08:08

".......nabywam z koncem marca 2019 czyli moge ją już dostać z początkiem kwietnia 2018 roku......." a z jakiej to racji?

Gdybyś na emeryturę odchodziła z początkiem kwietnia 2018, to wtedy TAK, ponieważ do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej było by mniej niż 12 m-cy, tylko w takich okolicznościach przysługuje wcześniej nagroda jubileuszowa.

Żeby dostać tę nagrodę musiałabyś pracować (po zawarciu tej drugiej umowy)  co najmniej do końca marca 2019, jeśli krócej nagrody nie otrzymasz, bo drugiego odejścia na emeryturę przed nabyciem prawa nie będzie.

Swoją drogą.........pracownik służby cywilnej mógłby lepiej, dokładniej znać przepisy jego obowiązujące - dodam - nie jestem kadrową, ale to nie honor nie znać ustawy mnie dotyczącej. ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych