Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy następuje przedawnienie mandatu drogowego z Włoch?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672380 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 04:06

Cudzoziemcy podróżujący po Włoszech samochodem, jak w każdym innym kraju europejskim powinni liczyć się z możliwością otrzymania mandatu drogowego. Jednak często zdarza się, że mandaty zostają przesłane kilka miesięcy po powrocie do kraju.

Powrót do artykułu: Kiedy następuje przedawnienie mandatu drogowego z Włoch?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 11:30

Po jakim czasie mandat z włoch się przedawnia?

#3 Guest_Rychu

Guest_Rychu
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 19:03

Mandat z Wloch ma waznosc 365 dni czego autor tej informacji nie podal ! po uplywie 365 dni mandat jest juz nie wazny ! Jezeli chcemy sie odwolac w/s nie zgodnosci mandatu to mozna to zrobic za pomoca internetu rejestrujac sie na strone WWW. Giudice di pace .it lub prefettura zalezy z jakiego regionu otrzymalismy mandat ! Na mandat trzeba zwrocic uwage czy jest data zgdna oraz dokladny adres i czytelne imie i nazwisko .. gdyz wszystko mozna podwazyc .

#4 Guest_ksy

Guest_ksy
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2016 - 14:39

365 dni od wykroczenia, czy od wystawienia mandatu? Ja dostalem mandat z pazdziernika, a teraz jest lipiec. Wiec robi to roznice powazna.

#5 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 13:33

Witam wszystkich Też otrzymałem mandat za wykroczenie drogowe z Włoch ( uważajcie na drani zwłaszcza w ścisłych centrach miast gdzie należy mieć specjalne zezwolenia aby tam wjechać lub nawet zawrócić samochód , jeśli tam się pojawisz - zdjęcie - kamera i po Tobie ) Okazało sie ,że takie właśnie wykroczenie ( o czym wcześniej nie wiedziałem ) zrobiłem w Mediolanie w sierpniu 2015 roku a powiadomienie o mandacie otrzymałem we wrześniu 2016 roku ... czyli po roku i 1-ym miesiącu . Wynikałoby z tego ,że jeśli minął rok to jest mandat przedawniony a okazuje się jednak ,że nie. Zadzwoniłem na specjalny numer do Włoch podany na mandacie i porozmawiałem z uprzejmym Panem mówiącym po angielsku który zajmuje się tymi właśnie sprawami ,że jak sam mi powiedział najpierw od wykroczenia policja ma 2-a miesiące na zarejestrowanie tego wykroczenia i od tego momentu dopiero liczy się rok ... czyli tak naprawdę mandat jest przedawniony jeśli przyjdzie listem poleconym nawet 1 dzień później ale dopiero po upływie 60 dni ( zarejestrowanie mandatu w systemie ) + 365 dni co daje razem dokładnie 1 rok + 2-a miesiące od dnia popełnienia wykroczenia.... niestety nie było wyboru zapłaciłem draniom zastawiającym pułapki :( wydaje mi się ,że mandat został w ostatnim momencie wysłany na ponad 2-a tyg przed ewentualnym unieważnieniem mandatu ale w taki sposób ,że upłynie swobodnie 2-u tygodniowy czas na odebranie listu poleconego a jeśli go nie odbierzesz to i tak za powtórnym awizo uznaje się go za dostarczony .... niestety robi się to chyba po to aby jeszcze bardziej pogrążyć delikwenta i wyssać potem większą kasę za nieterminową zapłatę itd. z pozdrowieniem Jurek

#6 Guest_evi

Guest_evi
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 16:38

witam , dostałam mandat z włoch , niestety listonoszka nie zabrała potwierdzenia , wiec to tak jakbym lisu nie otrzymała , zastanawiam się czy placić czy poczekac 60 dni az sie ponownie upomną ? może ktoś miał podobną sytuację ?

#7 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 10 marzec 2018 - 07:55

ja dostalem mandat ( wykroczenie  ze stycznia 2017), a otrzymałem go w grudniu 2017, 370 eur i co teraz , płacic czy nie? jak sądzicie?

#8 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 09:56

Witam, Nie mialem autoryzacji na bramkach w 11 styczen 2016 a pierwsze zawiadomienie otrzymalem 26 luty 2018 czyli po dwoch latach. Oczywiscie nie zaplacilem a powiadomienia wysylaja zwykla poczta, lacznie otrzymalem 3 powiadomienia luty, czerwiec i ostatnie listopad br. Nie za bardzo wiem co mam robic ?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 12:14

Kiedy to mandat przychodzi zbyt późno? Jakie jest czas na przesłanie mandatu przez włoskie władze ukaranemu?

#10 Guest_MS

Guest_MS
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 14:02

Nie podano kluczowej informacji. Jaki jest okres przedawnienia mandatów we Włoszech?

#11 Guest_werw

Guest_werw
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2020 - 11:52

ewtert

#12 Adwokat Krakow

Adwokat Krakow

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 12:10

Włoskie mandaty przedawniają się wraz z upływem 5-letniego okresu od ich wydania.

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
ul. Profesora Władysława Szafera 9/46
31-543 Kraków
tel. +48 784 425 405

#13 Guest_AZ

Guest_AZ
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2020 - 14:12

Witam, Czy ktos wie jaka jest podstawa prawna ww przypadkow: Przykładów jest wiele, ale te najbardziej uderzające to: mandat doręczany jest za pomocą zwykłego listu (wymagana jest forma listu rejestrowanego/poleconego) dokumenty napisane są w języku angielskim (wymagane jest tłumaczenie na język urzędowy kraju odbiorcy) zawiadomienie o grzywnie wystawione przez prywatną firmę (wymagane jest aby zawiadomienie było wystawione przez organ publiczny) dokumenty, które nie wskazują czynności dokonanych przez organ wystawiający (wymagany raport oficera policji bądź tez innej jednostki, która wystawia mandat) wezwanie do zapłaty które zawierają jedynie datę i numer mandatu (wymagane jest, aby dołączony był również sam mandat). Dostalem mandat z Wloch przez firmy holanderska, wiec zwyczajne olalem sprawy, teraz, prawie rok pozniej, dostaje pismo od polskie fimy wyndykacyjnej zadajac wplata 440EUR (za zle parkowamie skutera w Rzymie - sic!). Oczywiscie nie chce sie walczyc z wydykacja ale zaplacic 440Eur to tez wydaje sie glupota.

#14 Guest_Alekzak

Guest_Alekzak
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2020 - 14:17

Witam serdecznie, Czy ktos wie jaka jest podstawa prawna ww przykladow: Przykładów jest wiele, ale te najbardziej uderzające to: mandat doręczany jest za pomocą zwykłego listu (wymagana jest forma listu rejestrowanego/poleconego) dokumenty napisane są w języku angielskim (wymagane jest tłumaczenie na język urzędowy kraju odbiorcy) zawiadomienie o grzywnie wystawione przez prywatną firmę (wymagane jest aby zawiadomienie było wystawione przez organ publiczny) dokumenty, które nie wskazują czynności dokonanych przez organ wystawiający (wymagany raport oficera policji bądź tez innej jednostki, która wystawia mandat) wezwanie do zapłaty które zawierają jedynie datę i numer mandatu (wymagane jest, aby dołączony był również sam mandat). Dostalem mandatu z Wloch przez firmy holanderska, wiec jako ze wygladal to podejrzane zwyczajne olalem sprawy, teraz, prawie rok pozniej, dostaje list od polskie firmy wyndykacynej zadajac wplata 440EUR (za parkowanie scooter w centrum rzymie - sic!) oczywiscie sie nie chce walczyc z wyndykacja ale wplacic 440EUR wydaje sie tez glupota.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych