Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy następuje przedawnienie mandatu drogowego z Włoch?

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671965 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 04:06

Cudzoziemcy podróżujący po Włoszech samochodem, jak w każdym innym kraju europejskim powinni liczyć się z możliwością otrzymania mandatu drogowego. Jednak często zdarza się, że mandaty zostają przesłane kilka miesięcy po powrocie do kraju.

Powrót do artykułu: Kiedy następuje przedawnienie mandatu drogowego z Włoch?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 11:30

Po jakim czasie mandat z włoch się przedawnia?

#3 Guest_Rychu

Guest_Rychu
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2016 - 19:03

Mandat z Wloch ma waznosc 365 dni czego autor tej informacji nie podal ! po uplywie 365 dni mandat jest juz nie wazny ! Jezeli chcemy sie odwolac w/s nie zgodnosci mandatu to mozna to zrobic za pomoca internetu rejestrujac sie na strone WWW. Giudice di pace .it lub prefettura zalezy z jakiego regionu otrzymalismy mandat ! Na mandat trzeba zwrocic uwage czy jest data zgdna oraz dokladny adres i czytelne imie i nazwisko .. gdyz wszystko mozna podwazyc .

#4 Guest_ksy

Guest_ksy
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2016 - 14:39

365 dni od wykroczenia, czy od wystawienia mandatu? Ja dostalem mandat z pazdziernika, a teraz jest lipiec. Wiec robi to roznice powazna.

#5 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 13:33

Witam wszystkich Też otrzymałem mandat za wykroczenie drogowe z Włoch ( uważajcie na drani zwłaszcza w ścisłych centrach miast gdzie należy mieć specjalne zezwolenia aby tam wjechać lub nawet zawrócić samochód , jeśli tam się pojawisz - zdjęcie - kamera i po Tobie ) Okazało sie ,że takie właśnie wykroczenie ( o czym wcześniej nie wiedziałem ) zrobiłem w Mediolanie w sierpniu 2015 roku a powiadomienie o mandacie otrzymałem we wrześniu 2016 roku ... czyli po roku i 1-ym miesiącu . Wynikałoby z tego ,że jeśli minął rok to jest mandat przedawniony a okazuje się jednak ,że nie. Zadzwoniłem na specjalny numer do Włoch podany na mandacie i porozmawiałem z uprzejmym Panem mówiącym po angielsku który zajmuje się tymi właśnie sprawami ,że jak sam mi powiedział najpierw od wykroczenia policja ma 2-a miesiące na zarejestrowanie tego wykroczenia i od tego momentu dopiero liczy się rok ... czyli tak naprawdę mandat jest przedawniony jeśli przyjdzie listem poleconym nawet 1 dzień później ale dopiero po upływie 60 dni ( zarejestrowanie mandatu w systemie ) + 365 dni co daje razem dokładnie 1 rok + 2-a miesiące od dnia popełnienia wykroczenia.... niestety nie było wyboru zapłaciłem draniom zastawiającym pułapki :( wydaje mi się ,że mandat został w ostatnim momencie wysłany na ponad 2-a tyg przed ewentualnym unieważnieniem mandatu ale w taki sposób ,że upłynie swobodnie 2-u tygodniowy czas na odebranie listu poleconego a jeśli go nie odbierzesz to i tak za powtórnym awizo uznaje się go za dostarczony .... niestety robi się to chyba po to aby jeszcze bardziej pogrążyć delikwenta i wyssać potem większą kasę za nieterminową zapłatę itd. z pozdrowieniem Jurek

#6 Guest_evi

Guest_evi
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 16:38

witam , dostałam mandat z włoch , niestety listonoszka nie zabrała potwierdzenia , wiec to tak jakbym lisu nie otrzymała , zastanawiam się czy placić czy poczekac 60 dni az sie ponownie upomną ? może ktoś miał podobną sytuację ?

#7 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 10 marzec 2018 - 07:55

ja dostalem mandat ( wykroczenie  ze stycznia 2017), a otrzymałem go w grudniu 2017, 370 eur i co teraz , płacic czy nie? jak sądzicie?

#8 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 09:56

Witam, Nie mialem autoryzacji na bramkach w 11 styczen 2016 a pierwsze zawiadomienie otrzymalem 26 luty 2018 czyli po dwoch latach. Oczywiscie nie zaplacilem a powiadomienia wysylaja zwykla poczta, lacznie otrzymalem 3 powiadomienia luty, czerwiec i ostatnie listopad br. Nie za bardzo wiem co mam robic ?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2019 - 12:14

Kiedy to mandat przychodzi zbyt późno? Jakie jest czas na przesłanie mandatu przez włoskie władze ukaranemu?

#10 Guest_MS

Guest_MS
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 14:02

Nie podano kluczowej informacji. Jaki jest okres przedawnienia mandatów we Włoszech?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy