Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa domu energooszczędnego – najistotniejszy jest odpowiedni projekt

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102679 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 02:50

Budowę domu energooszczędnego można zrealizować wykorzystując ogólnie dostępne materiały budowlane. Jednak, aby dom był faktycznie energooszczędny, potrzebny jest dobry projekt architektoniczno-budowlany, na podstawie którego powstanie budynek zabezpieczony przed utratą ciepła.

Powrót do artykułu: Budowa domu energooszczędnego – najistotniejszy jest odpowiedni projekt

#2 Guest_KONSOLA biuro architektoniczne

Guest_KONSOLA biuro architektoniczne
  • Goście

Napisano 20 październik 2015 - 10:42

Dokładnie, decydując się na dom energooszczędny czy pasywny należy udać się do architekta, który dokładnie zaprojektuje dom z wszelkimi technologiami, odpowiednimi materiałami budowlanymi. Nasze biuro architektoniczne od lat specjalizuje się w tej kwestii, Projektujemy domy pasywne, zeroenergetyczne. KONSOLA – TERMOS o prawie zerowym zapotrzebowaniu na energię według stylu architektonicznego i systemu budownictwa mieszkaniowego KONSOLA, w konstrukcji szkieletowej (stalowej lub żelbetowej), bez robót na mokro, o niezbędnej trwałości. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem KONSOLA :) 22 247 83 16

#3 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 16 grudzień 2015 - 11:21

Ja wybierałam tego typu projekt. Co prawda takie projekty domów są nieco droższe w realizacji, ale ja uważam, że warto w nie inwestować. W perspektywie czasu dom taki przynosi spore oszczędności i wszystko się wyrównuje.

#4 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 24 grudzień 2016 - 02:37

Właśnie dlatego warto skorzystać z kompleksowej oferty. Niewiele firm takową posiada. Na pewno jednak świetnie się sprawdzi Domikon. Tutaj http://domikon.pl są na nich namiary. Zajmują się nie tylko budową, ale również projektowaniem. Są świetny w tym co robią. Mają profesjonalne, a jednocześnie indywidualne podejście do każdego klienta.

#5 Murilo

Murilo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 14:30

Fakt, projekt jest bardzo ważny, ale tak czy owak kwestią domów energooszczędnych warto się zainteresować bliżej :) Mojej kuzynce z Bytomia dom budowała firma http://ecobud.pl/Najbardziej zainteresował mnie roczny koszt ogrzewania wynoszący poniżej 2000 zł. Sam się poważnie zastanawiam nad budową takiego właśnie domu :)

Zdolność do zadawania bólu to największa siła miłości.

#6 hannaa89

hannaa89

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 30 marzec 2018 - 23:45

Istotny jest także odpowiedni system wentylacji, który zapewni dopływ powietrza do domu przez cały rok, a jednocześnie ograniczy straty energii cieplnej. Idealna będzie mechaniczna z rekuperacją - wymusza ona przepływ powietrza, zapewniając stałą jego wymianę, a rekuperator - bardzo dobre ma choćby WANAS - ogranicza straty energii cieplnej.

#7 Juras

Juras

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 95 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 09:50

Polecam też zainteresować się rekuperacją: http://centrumrekuperacji.pl/. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Rekuperacja ma wiele zalet - zawsze oddychamy świeżym powietrzem, nawet bez otwierania okien. A do tego można sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu zimą.

#8 gorgon

gorgon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 198 postów

Napisano 23 październik 2019 - 17:52

Ostatnio trafiłem na https://chainers.net, gdzie odnawialna energia jest wykorzystywana w systemie ESC. Słyszeliście o tym może? Jeśli nie to zachęcam się zapoznać. Dzięki temu można obniżyć rachunki za prąd czy ogrzewanie, ale także dodatkowo wygenerować zyski

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych