Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy wiesz jak prać pościel?

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102657 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:45

Dbaj o świeżość swojej pościeli i pierz ją regularnie. Podpowiadam, jak prawidłowo prać brudne prześcieradła i poszewki.

Powrót do artykułu: Czy wiesz jak prać pościel?

#2 Guest_Helenka

Guest_Helenka
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 20:57

Rzeczywiście, pościel najlepiej prać co tydzień i w jak najwyższej temperaturze.Oczywiście trzeba zwracać uwagę na zalecenia producenta danej pościeli, bo pranie pościeli w zbyt wysokiej temperaturze może spowodować utratę kolorów, co myślę, że może być przykrym doświadczeniem. Większość pościeli zezwala na pranie w temparaturze 40 stopni, jednak użycie odpowiednich środków piorących sprawi, że nasza pościel będzie bezpieczna i nie sprawi nam problemów http://www.kamkryst.pl 

#3 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2014 - 22:23

Ja swoją pościel piorę raz na dwa, trzy tygodnie i jakoś z tego powodu nikt nie choruje. Chyba, że miałabym pokojówkę to wtedy czemu nie, ale tak to można sobie ręce urobić, a i tak tego nikt nie doceni

#4 Guest_Halina

Guest_Halina
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 21:15

Pościel musi być świeża i pachnąca, inaczej nie położyłabym sie do takiego łóżka. Dlatego też uważam, że pościel powinna być zmieniana raz na tydzień. Co za przyjemność spać w pocie i brudzie? Chyba żadna frajda - jak dla mnie, i mam nadzieję, że nie tylko.

#5 waldko

waldko

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów
  • Lokalizacjaa gdzie mnie nie ma!

Napisano 17 lipiec 2014 - 21:22

Taaak, zdecydowanie jest lepiej spać w świeżej pachnącej pościeli. I jeszcze wykrochmalonej, tylko czy ktoś jeszcze w tych czasach krochmali pościel?

#6 Guest_Bożenka

Guest_Bożenka
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2014 - 23:36

Ja swoją pościel piorę raz na dwa, trzy tygodnie i jakoś z tego powodu nikt nie choruje. Chyba, że miałabym pokojówkę to wtedy czemu nie, ale tak to można sobie ręce urobić, a i tak tego nikt nie doceni

Lubię zapach świezej pościeli i dlatego piorę swoją pościel raz na tydzień.Mój mąż na poczatku naszego związku dziwnie patrzył na ten mój zwyczaj, ale po jakimś czasie sam stwierdził, że dość częste pranie pościeli to dobry zwyczaj. Pościel musi być czysta i pachnąca - dopiero taka pościel daje w pełni oczekiwany komfort snu.

#7 Guest_Pamka

Guest_Pamka
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 13:36

Ja tam zawsze piorę pościel w większych temperaturach. Żeby wszystko wygotować. Jak zakupiłam pościel 3d (sklep elway.biz) bałam się, że obrazki się zniszczą po takim praniu, jednak pościel dała radę i jest ładna dalej po praniu.

#8 Guest_barbaras

Guest_barbaras
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2015 - 12:47

warto też prać pokrowce materacy co jakiś czas. my mamy materac sembella i mamy dzielony pokorwiec i można prać każdą część osobno w razie potrzeby

#9 taniaposciel

taniaposciel

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 grudzień 2015 - 17:06

Z pościeli, tak samo zresztą jak i piżamy korzystamy codziennie, dlatego powinniśmy ją prać możliwie jak najczęściej. Polecamy średnio raz na dwa tygodnie, ponieważ jest to siedlisko mikrobów i bakterii. Więcej praktycznych porad, jak prawidłowo dbać o pościel możecie znaleźć na blogu: http://www.taniaposc...wac-posciel/b/7

#10 krystyna123

krystyna123

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 06:40

Ważne jest nie tylko jak często, ale też w czym taką pościel pierzemy. Jeżeli ma być naprawdę świeża, pachnąca i czysta, to przyda się porządny wybielacz, który usunie plamy, a w wypadku białej pościeli odświeży jej kolor. 

#11 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 644 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 06:09

A jaki materiał polecacie? 

#12 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 435 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 08:00

Zdecydowanie bawełna:

jest wytrzymała

Dobrze się pierze

Oddycha

I jest zdrowa dla ciała

Nie polecam syntetyków ponieważ są niewygodna. I taka pościel z reguły nie jest dobrze wykonana . W przeszłosci modne były pościele wykonane z takiej śliskiej tkaniny. Pamietam jak mało komfortowe były ;) 

Polecam zajrzeć sobie generalnie tutaj:

http://www.stylowe-d...ciel-bawelniana

Mają dobre ceny na pościel bawełnianą. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#13 Elvira

Elvira

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 09:31

Ja piorę w 60 lub 95 stopniach (zależy co to za pościel). Staram się co tydzień, ale czasem mi się to nie udaje. Fakt, zapach świeżej pościeli jest fajny, ale szkoda, ten zapach nie utrzymuje się na dłużej. Zdecydowanie za szybko wietrzeje:( a jak jest u Was? Co robicie, by zapach utrzymał się na dłużej?

#14 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 18 styczeń 2019 - 04:30

Najprościej pierze się pościel bawełnianą. Ja na szczęście mam właśnie ją, wiec nie muszę się zbytnio martwić, a w razie uszkodzenia to nie jest też wielki problem, bo tak pościel kosztuje grosze w internetowym sklepie  http://www.elway.biz...ciel-3d-200x220

#15 mamarek44

mamarek44

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 91 postów

Napisano 17 kwiecień 2019 - 10:17

Pranie zależy chyba od tego z jakiego materiału jest pościel. Ja niedawno kupiłem kilka nowych kompletów pościeli w tym sklepie https://elway.biz/3...ozmiar-140x200 i wszystko napisane jest na opakowaniu. Cała instrukcja prania. Dodam także, że jeśli szukacie nowej pościeli to warto do tego sklepu zajrzeć. Mają świetnej jakości pościel 3D w bardzo korzystnych cenach!

#16 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 17 kwiecień 2019 - 11:54

Tak jak jest napisane na metce... haha Nie ma w tym większej filozofii.

#17 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 509 postów

Napisano 16 maj 2019 - 10:37

Duże znaczenie tutaj będzie miała również jakość samej pościeli. Dobrze jeśli pościel jest wykonana z mocnych wytrzymałych materiałów bo taka będzie o wiele lepiej się prała. Polecam bawełnę satynową. Pościel taka jest nieco droższa od pościeli z syntetycznych materiałów ale jest

przewiewna

wytrzymała

jak również ma mozliwośći termoregulacji

W poszukiwaniu dobrej jakości pościeli polecam zajrzeć sobie tutaj:

https://i-posciel.pl

W sklepie jest bardo duzy wybór dobrych firm oraz ciekawych wzorów. 

#18 KarolinA43

KarolinA43

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano wczoraj, 11:29

też polecam pościele Elway, kupiłam i jestem bardzo zadowolona, nie spierają się a bardzo przystępne cenowo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych