Skocz do zawartości

Osiedle ROZALIN opinie - Warto kupować, czy nie?

osiedle rozalin nieruchomości zakup nieruchomości

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Rosłan

Guest_Rosłan
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 10:23

Zastanawiam się nad tym, czy kupić nieruchomosc na OSIEDLU ROZALIN pod Poznaniem? Jak wyglądają codzienne dojazdy do Poznania, czy dojazd jest ok? A jaka jest atmosfera na osiedlu, są sklepy, pzedszkole, szkoła dla dzieci? Będę wdzięczny za wszelkie oinie.

#2 TFern

TFern

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 23 grudzień 2014 - 22:11

Osiedle Rozalin posiada pełną infrastrukturę techniczną a sama miejscowość - Lusówko jest przyjazna mieszkańcom, zwłaszcza rodzinom z dziećmi. W pobliżu Osiedla Rozalin znajduje się szkoła i przedszkole, niedaleko są centra handlowe. Polecam ciekawy artykuł o Osiedlu Rozalin oraz o Lusówku, który tak naprawdę wyczerpuje temat związany z otoczeniem inwestycji.

#3 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 06:54

Sam słyszałem o tym osiedlu jednak moim zdaniem jest trochę zbyt oddalone od centrum Poznania. Masz przecież bardzo wiele ciekawych inwestycji, które znajdują się w bliższej odległości.

Na Porannej są bardzo ładne wille:

http://targimieszkan...anski-plewiska/

Zostały oddane do użytku w 2012 ale jeszcze pojedyncze mieszkania są na sprzedaż.

8d6561f949cbcdba8f9c12d0a0124912.jpg

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#4 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 16:21

bylem na Osiedlu Rozalin podczas odbioru domku i powiem masakra !!

scian miedzy domkami na poddaszu niebylo!! w ogrodku bylo takie bloto ze wpadlem po kolana!! malo syf i brud na domku nie swiadczyl o czyctosci a o balaganie malo kierownik budowy caly czas informowal ze on ma tyle domkow ze takie cos sie zdaza!!! no masakra!! nie polecam!!!

#5 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 07 marzec 2016 - 06:04

bylem na Osiedlu Rozalin podczas odbioru domku i powiem masakra !!

scian miedzy domkami na poddaszu niebylo!! w ogrodku bylo takie bloto ze wpadlem po kolana!! malo syf i brud na domku nie swiadczyl o czyctosci a o balaganie malo kierownik budowy caly czas informowal ze on ma tyle domkow ze takie cos sie zdaza!!! no masakra!! nie polecam!!!

Może miałeś pecha, bo my oglądaliśmy na Rozalinie kilka domków jakiś czas temui nie zauważyłem specjalanego bałaganu.  Generalnie przy budowie domku raczej zawsze w środku jest niezbyt. Nie dość, że sama robota brudząca, to poszczególne ekipy też zostawiają swoje klamoty na przechowanie. Przy moim domku też na początku było błoto, ale to kwestia zagospodarowania terenu. Żywa ziemia z glią + deszcz = błoto. Wystarczy zrobić trawnik i będzie ok. Nie mówiąc o tym, że zazwyczaj dowozi się na ogródek trochę dobrej ziemi.

#6 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 07 marzec 2016 - 15:07

Z tego co wiem od osób tam mieszkających, to osiedle stale się rozwija. W środku znajduje się plac zabaw oraz duży teren zielony. Jeśli chodzi o komunikacje miejską to funkcjonują tam całkiem sprawnie gminne autobusy (trasa: Lusówko - pętla tramwajowa Poznań-Ogrody). Można również dojechać przez węzeł Buk lub zjazd z Zachodniej Obwodnicy. 
W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się tam sklepy, apteka, ośrodek zdrowia. Niecały kilometr jest do nowego przedszkola a w Tarnowie Podgórnym znajduje się szkoła podstawowa i gimnazjum.
Jeśli szukasz spokojnej atmosfery, wygody i ciszy to moim zdaniem jest to idealna lokalizacja i przede wszystkim nowa.
Blisko jest również plaża miejska w Lusówku i trasy turystyczne - na pewno jest co robić smile.png

#7 Guest_Adm

Guest_Adm
  • Goście

Napisano 08 marzec 2016 - 12:37

Też trochę czytałem o tej inwestycji budowlanej. Z mojego punktu widzenia wygląda ona bardzo sensownie. Infrastruktura mieszkaniowa jest na dobrym poziomie, szkoła i sklepy są, dojazd również. Warto też wejść na stronę internetową osiedla i samemu wybrać na spacer wokół.

#8 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 11:45

a co z linią 400 KV? jeden z wariantów podobno przewiduje, że przez Lusówko ma ta linia iść?

#9 Guest_Krystian

Guest_Krystian
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 17:57

Kupiliśmy tam z żoną mieszkanie, deweloper bardzo o.k.
Wykończyliśmy je w fajnym stanie z ekipą Renowation www. renowation.pl . Wygląda świetnie, spełnia oczekiwania. Mieszkamy już kilka miesięcy i lokalizacja jest super. :-)

#10 Guest_Annna

Guest_Annna
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 12:11

Kupiliśmy tam z żoną mieszkanie, deweloper bardzo o.k.
Wykończyliśmy je w fajnym stanie z ekipą Renowation www. renowation.pl . Wygląda świetnie, spełnia oczekiwania. Mieszkamy już kilka miesięcy i lokalizacja jest super. :-)

Dzięki!
Czy ta firma przeprowadza remont od "A" do "Z"? Chodzi nam o odnowienie starego mieszkania w kamienicy, więc będą potrzebne nowe podłogi, praktycznie nowe ściany, przebudowa tego, co jest, zmiana elektryki itd. 

#11 Guest_rafi

Guest_rafi
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 20:54

Czy ktoś może wypowiedzieć się o tym osiedlu, jakie są zalety i wady tego osiedla i domków

#12 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 01:32

Warto kupić dom na osiedlu Rozalin w Lusówku?- tak, bo jest cicho i przyjemnie, ale nie w firmie Novum!!!!

Kupcie od nich działkę i ewentualnie projekt, resztę zróbcie we własnym zakresie. Totalni partacze i za każdą zmianę liczą sobie krocie. Totalnie nie terminowi. Mieliśmy dom odebrać w lutym 2017, a chwała Bogu mamy sierpień 2017 i nadal nie jest gotowy!!!!

Mimo, że mają czas 30 dni na złożone przy odbiorze reklamacje to zabierają się za nie w ostatnim dniu chcąc poprawiać elewację czyli robiąc kolejny syf! Brak słów!!! Totalnie nie polecam i nie dajcie się zwieźć na miłe słówka przy podpisywaniu umowy, że to i owo będzie gratis, bo to guzik prawda!!! Zapiszcie wszystko w umowie przedwstępnej, nawet pierdołę dotyczącą przeniesienia miejsca włazu strychowego, bo się zdziwicie przy odbiorze, że za to trzeba zapłacić drobne 7 stówek, mimo że właz jest w standardzie!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdybym wiedziała, że z tą firmą będą takie przeboje nigdy w życiu nie kupiłabym u nich domu!!! U mnie jest już za późno, ale WY możecie tego uniknąć. Polecam: wszystko na piśmie i z adwokatem, nawet klamki z zamkiem, a już nie wspomnę o niwelacji terenu itd. ( podłoże gliniaste, źle wyprofilowane na osiedlu, gdzie stoi woda , a w związku z tym, że fundamenty też niezbyt dobrze okryte papą itd. to większość lokatorów po niecałym pół roku ma grzyba i pęknięcia murów!!!!!).

Mój dom kosztował 463.000 zł w stanie deweloperskim, czyli w środku surowym!!!! Załóżcie drugie tyle żeby w nim zamieszkać!!!!

Bo są to gołe ściany niewygipsowane, bez naroży drzwiowych czyli totalna surowizna. Pamiętajcie też o tym, że trzeba nawieźć ziemię i wstawić trawnik!!! Płotu też nie ma, jest tylko z przodu! A, i pamiętajcie o tym, żeby zadać pytanie i otrzymać odpowiedź na piśmie w kwestii progów zwalniających, bo ja mimo zadania tego pytania przed zakupem działki ( otrzymując odpowiedź ustną, że go nie będzie na wysokości mojej posesji, to mam go na części wjazdu na podjazd do garażu, a mianowicie wjeżdżając na podjazd wiszę jednym kołem na spowalniaczu!!!!!). Nie wierzcie w ani jedno słowo firmy Novum, to krętacze i oszuści!!!!! Przeszłam to na swojej skórze!!!!

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 01:34

Czy ktoś może wypowiedzieć się o tym osiedlu, jakie są zalety i wady tego osiedla i domków

Poniżej moja odpowiedź w całej rozciągłości. Podaję zalety i wady!. Jak będziesz się trzymał moich wytycznych to wygrasz!

#14 Guest_Rozczarowana

Guest_Rozczarowana
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2017 - 08:33

Warto kupić dom na osiedlu Rozalin w Lusówku?- tak, bo jest cicho i przyjemnie, ale nie w firmie Novum!!!!

Kupcie od nich działkę i ewentualnie projekt, resztę zróbcie we własnym zakresie. Totalni partacze i za każdą zmianę liczą sobie krocie. Totalnie nie terminowi. Mieliśmy dom odebrać w lutym 2017, a chwała Bogu mamy sierpień 2017 i nadal nie jest gotowy!!!!

Mimo, że mają czas 30 dni na złożone przy odbiorze reklamacje to zabierają się za nie w ostatnim dniu chcąc poprawiać elewację czyli robiąc kolejny syf! Brak słów!!! Totalnie nie polecam i nie dajcie się zwieźć na miłe słówka przy podpisywaniu umowy, że to i owo będzie gratis, bo to guzik prawda!!! Zapiszcie wszystko w umowie przedwstępnej, nawet pierdołę dotyczącą przeniesienia miejsca włazu strychowego, bo się zdziwicie przy odbiorze, że za to trzeba zapłacić drobne 7 stówek, mimo że właz jest w standardzie!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdybym wiedziała, że z tą firmą będą takie przeboje nigdy w życiu nie kupiłabym u nich domu!!! U mnie jest już za późno, ale WY możecie tego uniknąć. Polecam: wszystko na piśmie i z adwokatem, nawet klamki z zamkiem, a już nie wspomnę o niwelacji terenu itd. ( podłoże gliniaste, źle wyprofilowane na osiedlu, gdzie stoi woda , a w związku z tym, że fundamenty też niezbyt dobrze okryte papą itd. to większość lokatorów po niecałym pół roku ma grzyba i pęknięcia murów!!!!!).

Mój dom kosztował 463.000 zł w stanie deweloperskim, czyli w środku surowym!!!! Załóżcie drugie tyle żeby w nim zamieszkać!!!!

Bo są to gołe ściany niewygipsowane, bez naroży drzwiowych czyli totalna surowizna. Pamiętajcie też o tym, że trzeba nawieźć ziemię i wstawić trawnik!!! Płotu też nie ma, jest tylko z przodu! A, i pamiętajcie o tym, żeby zadać pytanie i otrzymać odpowiedź na piśmie w kwestii progów zwalniających, bo ja mimo zadania tego pytania przed zakupem działki ( otrzymując odpowiedź ustną, że go nie będzie na wysokości mojej posesji, to mam go na części wjazdu na podjazd do garażu, a mianowicie wjeżdżając na podjazd wiszę jednym kołem na spowalniaczu!!!!!). Nie wierzcie w ani jedno słowo firmy Novum, to krętacze i oszuści!!!!! Przeszłam to na swojej skórze!!!!

Jestem podobnego zdania. Właśnie mam odbierać nieruchomość, gdzie nie trzymają się terminów i ustalają wszystko pod godziny otwarcia biura. Już obawiam się wejścia tam z moim inspektorem, bo niby mają 30 dni na naprawy reklamacyjne, ale ciekawe kiedy to zrobią jak po odbiorze nie wpuszczę ich na nieruchomość bez mojego nadzoru, a nie będę tam przesiadywać kilku godzin, żeby oni mogli coś poprawiać. Na obecny stan budynek ma sporo do życzenia. Budynki nie maja projektów realizacyjnych, a za "zmiany niestandardowe" (które są w standardzie, chociaż też nie wiadomo, bo o projekty trzeba się dopominać) inkasują opłaty, o których nigdzie wcześniej nie wspominali w kontakcie osobistym, bądź mailowym, że to jest właśnie ponad standard. Ogólnie po bardzo miłym początku współpracy (przy zakupie nieruchomości), teraz jestem gorzko się rozczarowana. Firma wychodzi z założenia, że jak już kupiłeś to ciesz się, że masz to co masz. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: osiedle rozalin, nieruchomości, zakup nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy