Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak szukać mieszkania w Internecie?

portale ogłoszeniowe nieruchomości

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamil93k

kamil93k

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 lipiec 2014 - 15:18

Czy korzystaliście z portali internetowych (ogłoszeniowych) przy poszukiwaniu nieruchomości. Chodzi o mieszkanie. Szukacie po prostu przez gogle czy konkretne portale? Co sądzicie o takim portalu Buku.pl? Ostatnio czytałem że to coś nowego na rynku i ma być takie super.

#2 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:42

Wyrosło tego teraz mega dużo

Jedno za drugim

Ja szukałem ale już w sprawdzonych jak: dopoznania.pl czy allegro.

Stawiam na pewność i solidność sprawdzonego źródła.

#3 bernackaw

bernackaw

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 sierpień 2014 - 13:04

Dla mnie jest tego już za dużo. Ktoś mi kiedyś polecił http://europacific.pl/ i z nimi zaczęłam współprace pół roku temu jak kupowałam mieszkanie. Bardzo zadowolona byłam .

#4 hana74

hana74

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 02 czerwiec 2015 - 17:39

Jak ja z mężem  szukałam mieszkania to normalnie poprostu szukaliśmy w google, rozglądaliśmy się po okolice, gdzie chcieliśmy kupić mieszkanie teraz bardzo dużo i dobrze się ogłaszają deweloperzy, np. nasi znajomi szukali mieszkania we Wrocławiu na Wojszycach. Znaleźli fajnie mieszkanie na Granitowej, a dużo tam i tak dotąd wybudowali mieszkań. Nie ma co najlepiej pytać, sprawdzać samemu a i tak jak się pojeździ zobaczy to swoje. 

#5 kajka

kajka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 17:53

Myślę, że portale tego typu oraz targi to najlepsze źródła informacji o mieszkaniach. Niestety przewagą tych drugich jest to, że można w stosunkowo krótkim czasie poznać wiele ofert. Na szczęście w necie można znaleźć narzędzia, które ułatwiają przeglądanie ofert. Polecam formularz dostępny na stronie dopoznania.pl. Na czym to polega? Podajesz interesujące Cię parametry (np. cena, ilość pokojów) i w odpowiedzi otrzymujesz tylko oferty, które spełniają Twoje wymagania. Wszystko podane na talerzu ;) http://www.dopoznani...cjuj_cene.html

#6 Guest_Kluska

Guest_Kluska
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 15:09

Można szukać poprzez portale z ofertami lub bezpośrednio na stronach deweloperów, z jednych i drugich wysyłane są np. informacje o dniach otwartych, na które warto się wybrać, jak np. w najbliższy weekend 4 i 5 lipca do RObyg.

#7 kamara

kamara

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 10:03

Ja dosyć przypadkowo wybrałam kupno mieszkania, no może źle powiedziane. Ogłoszenie zauwazyłam na bilbordzie a nie w internecie, pojechałam do biura, dowiedziałam się co i jak. Oczywiście nie było tak że wybrałam od razu pierwsze lepsze, na spokojnie się rozglądnęłam za innymi ale ta strona przy Wrocławiu mnie bardzo interesowała. 

#8 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2015 - 10:46

A powiedz mi gdzie kupiłaś mieszkanie, bo nie napisałaś.

#9 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2015 - 11:47

Internet - strony deweloperów, strony które skupiają oferty sprzedaży, radio (część deweloperów się reklamuje), billboardy. Dni Otwarte, mailingi, FB, targi. To chyba najlepsze sposoby na szukanie mieszkania. Wiadomo, że trzeba wiedzieć czego się szuka, inaczej nie ma to sensu.

#10 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 09 lipiec 2015 - 15:25

Myślę, że warto skorzystać z pomocy pośrednika, albo chcoiaż poczytać sobie branżowe blogi np. http://www.blog.tysz...as-jej-szukac/

znajdziecie tam informacje, na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania, już nawet na etapie takiej wczesnej selekcji. Niestety ogłoszeń w internecie jest masę i naprawdę czasem ciężko wyłonić te sensowne od tych kiepskich ;)

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2275 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 08:34

Bezpośrednio na stronach deweloperów. Wtedy ryzyko tego, że coś będzie nie tak, jest niewielkie. Przez pośredników zazwyczaj trzeba płacić prowizje, a przecież wówczas mówimy o kwotach wyrażanych w tysiącach złotych. Gdzie w tym sens?

#12 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2015 - 15:20

Nie ufam blogom... często znajdziesz na nich opłacone artykuły... Pośrednik? nie, bo trzeba zapłacić prowizję, nawet jeśli w treści masz "kupujący nie płaci prowizji"... to z reguły jest ona wliczona w cenę. Zgadzam się z Patiks - najlepiej u dewelopera, tym bardziej, że to z nim rozmawiasz o rabatach itp... po co wydłużać drogę do tego.

#13 kamara

kamara

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 06:46

A powiedz mi gdzie kupiłaś mieszkanie, bo nie napisałaś.

:) w nowym smolcu kupiłam , teraz użeram się z mężem nt. kolorów ścian

#14 ael.pl

ael.pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 lipiec 2015 - 10:19

W poszukiwaniu mieszkania możecie zajrzeć na stronę ael.pl Działamy jeszcze w fazie beta testów i chętnie skorzystamy z Waszych sugestii. Jeśli nie lubicie reklam i powielania tych samych ogłoszeń, to jest to strona dla Was. Znajdziecie u nas ogłoszenia bez pośredników, wszystkie zlokalizowane na mapie - można zaznaczyć obszar i szukać mieszkania w konkretnej lokalizacji. Zapraszamy i czekamy na opinie.

#15 Guest_ita

Guest_ita
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 11:55

W sprawie nieruchomości korzystam z darmowego portalu ogłoszeniowego dom-pro.pl. Łatwy w obsłudze, ogłoszenia z całej Polski, czytelny portal, porady, artykuły, na prawdę stronka godna polecenia.

#16 Guest_Lunix

Guest_Lunix
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2015 - 11:12

Na początku września zapowiadają targi mieszkań w Warszawie, 5 i 6.09, potem 12-13.09 mają być w Gdańsku. Może to nie "internetowe" poszukiwania, ale trzeba tam być smile.png

#17 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2275 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 08:35

Bezpośrednio - Radzymin, Akacjowa Aleja. Bardzo duże różnice w kosztach, nie płacicie prowizji, a ogólnie mieszkanie poza Warszawą jest zdecydowanie lepszym pomysłem. Popatrzcie nawet na same koszty życia.

#18 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 792 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 05:42

A gdzie szukać nowych, deweloperskich mieszkań w Krakowie?

#19 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 610 postów

Napisano 16 wrzesień 2015 - 11:49

Możesz sobie zajrzeć tutaj: http://www.findelio.pl/- na tym portalu obecnie są wszystkie inwestycje deweloperskie w Krakowie, które są obecnie w budowie albo są zrealizowane.W ostatnich latach cały Kraków się budował tak więc jest tego dość sporo i myślę,że znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. O ceny trzeba dowiadywać sie telefonicznie albo bezpośrednio w biurach deweloperów bo wszystko zależy od konkretnego mieszkania.Na jakim jest piętrze, czy jest to mieszkanie narożne czy środkowe. 

#20 Guest_ika

Guest_ika
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2015 - 15:52

W internecie dobrze wyszukać dni otwarte w interesujących nas lokalizacjach i wtedy zdecydować się na takie osiedle jakie najbardziej nam odpowiada, niedawno takie dni miało osiedle Bliska Wola, bardzo ładne miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: portale ogłoszeniowe, nieruchomości

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych