Skocz do zawartości

Karmienie niemowlaka

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_alenko

Guest_alenko
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2014 - 14:41

Co sadzicie o sztucznych pokarmach dla niemowlaków?Czy są one napewno w 100% zdrowe i bezpieczne dla dziecka?Mnie się wierzyć jakoś w to nie chce, no bo jak wyjaśnić, że coś nie pochodzącego od matki może byc dobrym pokarmem? Po za tym naturalny pokarm niesie ze sobą bardzo wiele korzyści http://www.osesek.pl...ie-piersia.html pewnie wiekszość mam nie zdaje sobie nawet sprawy z tego. Oczywiscie każdy ma własne poglady i robi według swoich przekonań.

#2 fifi29

fifi29

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 16:37

moje dziecie jest na sztucznym od prawie 2 lat i ma sie dobrze:)

=============

Najlepsze zegarki bisset

#3 Guest_maja

Guest_maja
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2014 - 13:12

Pokarm naturalny to naturalny i nie ma o czym dyskutować.

#4 8ulka9

8ulka9

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 sierpień 2014 - 09:24

Na ten temat można dużo spekulować. Bo niby pokarm naturalny jest lespzy od sztucznego, tylko, że jak matka źle się odżywia to jej okarm nie zawiera odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin, więc w takim przypadku lepiej, żeby swoje dziecko karmiła mlekiem sztucznym. A tak naprawdę to wyłącznie wybór i decyzja matki jak będzie karmiła swoje dziecko. Ja mojego synka karmiłam naturalnie do 10 miesiąca, ale od 6 miesiąca dokarmiałam mlekiem sztuczny, a po 10 miesiący już tylko mleko sztuczne i tak do 2 lat. I jak dla mnie nie ma różnicy. Mleko to mleko :)

Węgiel aktywny. Polecam.

#5 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 23:20

generalnie zawsze, kiedy to możliwe powinno się dążyć do tego, żeby używać pokarmu naturalnego, ale jeśli z róznych powodów musimy go zastąpić, to powinniśmy zadbać przede wszystkim o to, by był najwyższej jakości

#6 alex31

alex31

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 15 styczeń 2015 - 15:21

Z tym że naturalny pokarm jest najlepszy dla dziecka nie ma co dyskutować.

Z drugiej strony mleko modyfikowane to najlepszy z jego możliwych substytutów. W dzisiejszych czasach wybór takiego mleka jest ogromny. Tu mała próbka: http://blog.dzieckoi...modyfikowanych/

także łatwo znaleźć coś, co będzie odpowiadało naszemu dziecku.

I jeszcze jedno - w przypadku alergików czy dzieci z dużymi kolkami, takie mleko to często jedyna opcja.

#7 voltrex

voltrex

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 18:44

Dzięki za wszystkie info :)

Sa­mot­ność spra­wia, że sta­jemy się bar­dziej su­rowi dla siebie sa­mych a łagod­niej­si dla in­nych.

#8 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 31 październik 2018 - 16:49

W końcu zawsze przychodzi ten czas, kiedy trzeba przerwać karmienie piersią. U nas też tak się stało i wtedy zaczęły poszukiwania się idealnego mleka modyfikowanego! Tomek najbardziej polubił to z https://eapteka.pl/m...800-g-100001959i w sumie do dzisiaj go nim karmimy :) Rośnie zdrowo, więc wszystko jest w porządku. 

#9 Monikaxxx

Monikaxxx

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:29

Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Moim zdaniem, jeśli wybieramy mleko modyfikowane, to warto, żeby było ono z górnej półki i nie zawierało sztucznych składników. Ja osobiście zdecydowałam się na mleko początkowe Enfamil: https://www.wapteka....-1200-g-13240,p, bo tak radził mi zarówno pediatra, jak i większość znajomych. Na szczęście moje dzieci polubiły to mleko i nie miałam z tym problemu. Mam nadzieje, że u Ciebie będzie podobnie. :)

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 12:32

a to wszystko na forum dla kadrowych i księgowych w dziale PRAWO - idiotyzm reklamowy!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych