Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy pracownik może rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym?

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516207 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 11:09

Prawo do natychmiastowego rozwiązania umowy o pracę (czyli bez wypowiedzenia) przysługuje pracownikowi w dwóch przypadkach.

Powrót do artykułu: Kiedy pracownik może rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym?

#2 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 09 październik 2016 - 20:32

Moja pracownica nie przychodzi do pracy nie wypełnia swoich zadań kłamie ma problem z uczciwym podpisaniem listy obecności....w rozmowie tel chciała rozwiązać umowę za porozumieniem stron powiedziałam ze to dyscyplinarka a nie porozmienie ... Więc poszła na L4 po zwolnieniu rano rzuciła mi pismo ze się zwalnia w trybie natychmiastowym. .. wszędzie prawo chroni.pracownika a ja mając tylko jednego zostałam oszukana oklamana

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 październik 2016 - 20:18

Moja pracownica nie przychodzi do pracy nie wypełnia swoich zadań kłamie ma problem z uczciwym podpisaniem listy obecności....w rozmowie tel chciała rozwiązać umowę za porozumieniem stron powiedziałam ze to dyscyplinarka a nie porozmienie ... Więc poszła na L4 po zwolnieniu rano rzuciła mi pismo ze się zwalnia w trybie natychmiastowym. .. wszędzie prawo chroni.pracownika a ja mając tylko jednego zostałam oszukana oklamana

Pracownica może zwolnić się w trybie natychmiastowym, tylko wtedy, kiedy pracodawca nie wywiązuje się wobec niej ze swoich obowiązków. Miała coś na Ciebie?

#4 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 19:43

Mój pracodawca zatrudnił mnie na trzy miesiące.Gdybym nie poszła w połowie stycznia do lekarza,nie wiedziała bym,że nie jestem ubezpieczona.Prosiłam pacodawcę o wyjaśnienia,ale on twierdzi,że to błąd,że on już wszystko wyjaśnił.Tymczasem umowa kończy mi się za osiem dni a ja nadal jestem nieubezpieczona.Mało tego pensja przychodzi mi na konto 13 a ostatnio 16 lutego.Chcę złożyć wypowiedzenie umowy w trybie natychmiastowym.

#5 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 luty 2017 - 20:28

Gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec Ciebie jako pracownika, możesz rozwiązać umowę w trybie, o którym piszesz.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#6 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 623 postów

Napisano 19 luty 2017 - 21:06

Napisz skarge do PIP

Powiadom ZUS o uchybieniach pracodawcy

#7 Guest_Xxx

Guest_Xxx
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2019 - 10:34

Pracuję u aktualnego pracodawcy 6 rok.Przy podpisywaniu umowy umawialiśmy się na coroczne podwyżki.W tym roku nie otrzymałem jej,bez żadnego uzasadnienia.Ponadto w tym miesiącu wszyscy pracownicy otrzymali podwyżki a ja zniwu zostałem pominięty bez zadnego uzasadnienia.Kiedy usiłuje spotkać się z pracodawcą ten mnie unika.Czy jest to podstawa do natychmiastowego rozwiazania umowy z winy pracodawcy?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19005 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 wrzesień 2019 - 10:38

Nie.
Podwyżka, to decyzja szefa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0