Skocz do zawartości

Zdjęcie

51 zawodów uprawniających do wcześniejszej emerytury

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671849 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 20:20

W tym tygodniu do konsultacji trafi projekt ustawy o emeryturach pomostowych z listą zawodów dających do nich prawo. Emerytury w wieku o 5 lat lub 10 lat niższym niż powszechny otrzymają osoby wykonujące pracę w 51 zawodach. Nauczyciele będą pracować do uzyskania powszechnego wieku emerytalnego.

Powrót do artykułu: 51 zawodów uprawniających do wcześniejszej emerytury

#2 Guest_emeryt

Guest_emeryt
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 16:29

jeżeli ktoś przepracował ponad 40 lat składkowych dlaczego nie przechodzi na wcześniejszą emeryturę chore przepisy jedni nie mają lat składkowych tyle idą na wczesne emerytury a drudzy ile muszą pracować do śmierci policzyć jeszcze lata 67 lata jak ukończy wiek to jest chore należy się zastanowić czy warto płacić składkę zusowską skoro się nie doczeka emerytury

#3 Guest_KD

Guest_KD
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 08:06

W tym roku kończę 60 lat, mam przepracowane38 lat składkowych rok nie składkowych w tym 20 lat w hałasie. czy już powinienem składać dokumenty do ZUS-u.proszę o info. krzydo@gmail.com

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 12:05

W tym roku kończę 60 lat, mam przepracowane38 lat składkowych rok nie składkowych w tym 20 lat w hałasie. czy już powinienem składać dokumenty do ZUS-u.proszę o info. krzydo@gmail.com

Emeryturę dostaniesz po ukończeniu 67 lat życia. Co to znaczy praca w hałasie? Czy jest to praca w warunkach szczególnych i masz na to dokument?

#5 Guest_rencista kris

Guest_rencista kris
  • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 14:04

Mam 58 lat Jestem na rencie( tzw II grupa) od 2009r do listopada 2017r . 34 lata pracy w jednej firmie.W tym 20 lat jako telemonter zatrudniony przy montażu, konserwacji i remontach linii napowietrznych i linii kablowych.Czy należy mi się wcześniejsza emerytura i jak postępować w celu jej ewentualnego jej pozyskania.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 12:19

Mam 58 lat Jestem na rencie( tzw II grupa) od 2009r do listopada 2017r . 34 lata pracy w jednej firmie.W tym 20 lat jako telemonter zatrudniony przy montażu, konserwacji i remontach linii napowietrznych i linii kablowych.Czy należy mi się wcześniejsza emerytura i jak postępować w celu jej ewentualnego jej pozyskania.

Jeśli Twoja praca jest uznana za pracę w szczególnych warunkach ( musisz mieć na to dokument wystawiony przez kadry w zakładzie pracy), to będziesz mógł ubiegać się o emeryturę po ukończeniu 60 lat życia. Dokumenty składasz w ZUS-ie.

#7 Guest_edek z fabryki kredek

Guest_edek z fabryki kredek
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 21:37

gdzie jest lista zawodow w szczegolnych warunkach

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 11:13

gdzie jest lista zawodow w szczegolnych warunkach

Lista jest zawarta w powyższym artykule, na jego drugiej stronie. Wystarczy tylko uważniej spojrzeć.

#9 Guest_jola

Guest_jola
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2018 - 20:18

czy fotograf pracuacy 40 lat w zawodzie moze przesc na emerytu szkodliwe?re wczesniesza w pracy

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2018 - 10:49

czy fotograf pracuacy 40 lat w zawodzie moze przesc na emerytu szkodliwe?re wczesniesza w pracy

Nie może.

#11 Guest_Emeryt

Guest_Emeryt
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 13:13

Jeszcze do emerytury był wypłacany dodatek za pracę w szczególnych warunkach ,chyba za Suchockiej albo ona sama zlikwidowali ten dodatek i już nie płacą .

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 13:58

osoby,które w szkodliwych warunkach dopiero co zaczęli pracować po 2000 roku dlaczego nie mają takiego prawa przejść na wcześniejszą emeryturę po 20 latach pracy warunkach szkodliwych czyli to będzie gdzieś rok 2030 (u mnie pracodawca odciąga nam wszystkim składki na szkodliwe ale przecież ZUS i tak tego nie będzie uwzględniać- w końcu obecnych naszych czasach bardziej jest człowiek narażony na szkodliwe warunkach w zawodach tych co się uwzględniało przed 2000 rokiem jako szkodliwe czy zagrażające życiu czy zdrowiu.Czemu tak ludzi się dziwacznie grupuje ................... i my co zaczęliśmy pracować w szkodliwych warunkach po roku 2000 mamy tyrać by ci co mają takie prawo do takich szczególnych emerytur z naszych podatków oni mogli mieć te emerytury duże - moje koleżanki,w roku przed 2000 właśnie tak mają duże emerytury wyliczone.A my w takich samych warunkach nie dają takiej możliwości - czym się różni człowiek z tamtego okresu a z tego okresu w trudnych warunkach pracujący ?????????????????

#13 Guest_Pracownik

Guest_Pracownik
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 10:59

Pracowincy rozlewni gazu maja placone szkodliwe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych