Skocz do zawartości

Na co zwrócić uwagę podróżując za granicę własnym autem?

wakacje podróże

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wanda

Guest_Wanda
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 09:50

Witajcie, chciałabym zasięgnąć rady jak w temacie. Wybieramy się z mężem pierwszy raz na wakacje własnym samochodem. Jedziemy do Chorwacji i zastanawiamy się, na co zwrócić szczególą uwage przed wyjazdem i w trakcie podróży. Może ktos z was ma dosiadczenia w takich dalekich podróżach i mógłby poradzic? Chodzi mi np. o kwestie ubezpieczenia, przekraczania granic, opłat - wszystkie rady będą cenne. Dziekuję!

#2 vms

vms

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 08 lipiec 2014 - 09:24

Ubezpieczenie samochodu warto mieć i warto widzieć co dostajemy od razu a za co możemy oczekiwać zwrotu kosztów.

Co do przekraczania granic to do Chorwacji nie opuszczasz UE, więc przekraczanie granicy ogranicza się do przeczytania informacji na tabliczce lub tylko pokazania paszportu. Ogólnie bezproblemowo.

Opłaty zależne od trasy, winiety można kupić na stacjach w pobliżu granic.

Perfekt  - Biuro rachunkowe w Sosnowcu

#3 Guest_Michaił

Guest_Michaił
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 13:05

W necie jest pełno poradników na ten temat szczególnie jeśli chodzi o trasę do Chorwacji, bo Polacy lubią tam jeździć swoim autem. Znajdziesz tam pewnie trasy alternatywne do Chorwacji, droższe i tańsze czyli o autostradzie lub omijając płatne odcinki. Z dodatkowych rad to warto wykupić assistance, jeśli chcecue zapewnić sobie spokoje wakacje bez stresu. Osbiście polecamy od firmy Starter assistance- naprawdę korzystne ceny. można też wykupić pakiet tylko na wakacje.  powodzenia i miłej wycieczki!

#4 ZbigniewOkolnik

ZbigniewOkolnik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 lipiec 2014 - 11:14

miałem ciekawą przygodę w Chorwacji. otóż szukaliśmy długo jakiegoś miejsca żeby zaparkować. no i znaleźlismy jakieś... stały inne auta wiec na spokojnie wjechałem i zostawiłem auto - poszlismy na krótki spacer a wracając zobaczyliśmy że nasze auto jest właśnie podnoszone na lawetę - zaraz mieli odjechać. szybko dobiegliśmy do Panów z obsługi lawety i mówimy że to nasze auto i czemu nas chcą stąd scholować... okazało się ze staliśmy trochę za blisko muru - za mało miejsca dla przechodniów było... wiec postawili nasze auto na ziemi a ja odpowiednio dalej sobie stanąłem. Panowie nie robili problemu podzeszli z odmierzonym kijkiem do następnego auta i je podnieśli i zabrali. mieliśmy sporo szczęścia. jeszcze dopytaliśmy czy to jak teraz stoimy jest ok - Panowie potwierdzili, więc spokojnie wróciliśmy do zwiedzania okolicy i rynku. po powrocie auto stało na miejscu:) więc rada ode mnie - robić dużo miejsca dla pieszych bo potem wykupienie auta z parkingu policyjnego sporo kosztuje;) jeśli zaś chodzi o podróż tam i z powrotem - jest wygodnie (dobre autostrady) no i jak masz kierowcę na zmianę to można za jednym razem bez zbędnych noclegów na trasie jechać :)

#5 Guest_Wanda

Guest_Wanda
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2014 - 14:58

Panie ZbigniewOkolnik ale niesamowite szczęście Pan miał! Dziękuję wszystkim za cenne rady! O asistance nie pomyśleliśmy, sądziliśmy że OC wystarczy. Ale teraz poważnie się nad tym zastanawiamy zwłaszcza że znalazłam kilka artykułów na ten temat, że warto. A pferta tej firmy Starter wydaje się ok, dużo się nie wydaje a jakoś człowiek może się pewniej poczuć w razie czego. Znalazłam też fajną aplikację na telefony, która pokazuje ceny autostrad i inne zasady obowiązujące za granicą - Going abroad. Dziękuuę jeszcze raz!

#6 iza83

iza83

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 10:35

Wybierając się w dalszą podróż na pewno należy odpowiednio wyposazyć samochód, mam tu na myśli części i akcesoria. To jednakże zależy od tego jak stary jest samochód i jak bardzo będzie eksploatowany w podróży.

#7 anetazz

anetazz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 16:39

Przede wszystkim warto poznać panujące w danym kraju przepisy. Nikt nie lubi płacić mandatów!

#8 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2104 postów

Napisano 22 kwiecień 2016 - 09:30

Przede wszystkim na ubezpieczenie, zobaczcie to - elvia.pl/ubezpieczenia-podrozne/ 20 tysięcy euro na kierunki europejskie to będzie już wystarczająca kwota. Wyższa nie będzie moim zdaniem konieczna, a taka zapewni spokojne wakacje - wszelkie koszty związane z ratowaniem powinny zostać pokryte.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#9 rohus

rohus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 22 czerwiec 2016 - 11:25

W tym wszystkim nie zapomnijmy przed wyjazdem dokładnie sprawdzić stan techniczny naszego auta. To, że podczas codziennych dojazdów do pracy spisuje się nienagannie, nie znaczy wcale, że o pewne elementy nie należy zadbać przed podróżą. Wiele osób tego jednak nie robi, bo skoro auto na co dzień jeździ, to poradzi sobie też i w długiej trasie. Na ogół pewnie tak będzie, ale chyba lepiej zawczasu poświęcić trochę czasu na sprawdzenie niż mieć niemiłą sytuację w trasie, prawda? Chodzi o zupełnie podstawowe rzeczy, jak olej, klocki hamulcowe, światła. To wszystko najlepiej zrobić w warsztacie, do tego takim zaufanym. Natomiast niektóre czynności nie są na tyle wymagające, żeby nie można było poradzić sobie z nimi samemu. Np. wspomniany temat świateł - ich prawidłowe ustawienie fajnie zostało opisane tutaj: https://nocar.pl/blo...acyjne-wyjazdy/. Takich artykułów w sieci jest więcej, więc można się nimi posiłkować i dla własnego spokoju i komfortu podziałać z autem przed udaniem się w długą trasę.

#10 goniek

goniek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 01 sierpień 2016 - 15:26

przede wszystkim pamiętaj o winiecie. Ja zawsze kupuję na stacji Lotos Rowień, w Żorach. Dogodny dojazd bo kantor ma lokalizację zaraz przy stacji po prawej stronie. A ceny bardzo dobre, dalej jak patrzyłam juz mięli  drożej www.a1.travel.pl

#11 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 13:44

Przede wszystkim warto pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu.

Always look on the bright side of life!

#12 Kineskop

Kineskop

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 12:05

Ja nie ukrywam, że dla mnie niezwykle istotny jest przewóz towarów. Zawsze przed podróżą sprawdzam przepisy celne, skarbowe itp. Często posiłkuje się informacjami z blogów, jak chociażby w tym wypadku http://baginskibus.p...h-w-obrebie-ue/Takie informacje są niezwykle istotne i powinny być wykładnią przed każdym wyjazdem.

Akurat w Europie większych problemów nie ma, ale jak ktoś np. zamierza podróżować na Kaukaz czy do państw Azji (Kazachstan, Uzbekistan itp,) to powinien dokładnie zapoznać się z przepisami przede wszystkim dotyczącymi przewozu towarów.

#13 Govalinenko

Govalinenko

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 11:24

Wiedza o przepisach chociażby celnych dla danego kraju to wiedza absolutnie podstawowa.

Wiele osób to omija a potem jest płacz.

Dlatego trzeba być konsekwentnym i tematem przed wyjazdem się zainteresować.

#14 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 156 postów

Napisano 06 grudzień 2018 - 11:20

Myślę, że warto abyś także wymienił wycieraczki w samochodzie które na pewno będą w stanie zapewnić Ci lepszą widoczność przy intensywnych opadach deszczu i śniegu oraz też nie zużyją się tak szybko. Dlatego zajrzyj na stronę producenta Visee gdzie znajdziesz kilka interesujących propozycji w rozsądnej cenie i opcją pobrania sporego rabatu na pierwsze zakupy. 

#15 Gustav2

Gustav2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 13 grudzień 2018 - 12:50

Przede wszystkim ubezpieczeni! Do tego warto sprawdzić, co musi być w samochodzie według prawa państw, przez które przejeżdżacie.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wakacje, podróże

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych