Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 49632 postów

Napisano 04 lipiec 2014 - 17:39

Dzięki zmianom w przepisach dotyczących ubezpieczenia OC, nie ma już możliwości wpadnięcia w pułapkę podwójnego ubezpieczenia. Poniżej podpowiadamy, kiedy polisa automatycznie się przedłuża, a kiedy wygasa.

Powrót do artykułu: Kiedy ubezpieczenie OC zostanie przedłużone automatycznie?

#2 Guest_LUKAS

Guest_LUKAS
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2016 - 22:45

Witam proszę o pomoc. Mianowicie chciałem się dowiedzieć czy na podstawie obecnych przepisów Umowa OC wygasa automatycznie po śmierci osoby i czy nie przechodzi na osobę oznaczoną w spadku. Pozdrawiam

#3 Guest_Umeczony OC

Guest_Umeczony OC
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2016 - 11:51

Szanowny autorze, a proszę mi wskazać miejsce w Ustawie gdzie następuje to : cyt.: ,,Znowelizowana ustawa dała prawo wypowiedzenia automatycznie wznowionej polisy w momencie, gdy zawarliśmy umowę z innym ubezpieczycielem!! - bo ja nie znalazłem

#4 dodretl

dodretl

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 14:06

Wcześniejsza ustawa ustawą a praktyka praktyką. Dobry agent zawsze potrafił zrobić z ubezpieczenim tak, żeby było dobrze.



#5 mfind

mfind

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 15:22

Szanowny autorze, a proszę mi wskazać miejsce w Ustawie gdzie następuje to : cyt.: ,,Znowelizowana ustawa dała prawo wypowiedzenia automatycznie wznowionej polisy w momencie, gdy zawarliśmy umowę z innym ubezpieczycielem!! - bo ja nie znalazłem

 

Odpowiadając na pytanie, zamieszczam interpretację Rzecznika Finansowego (poglądowo również dla Autora):

Zgodnie z art. 28a, jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego jest w tym samym czasie ubezpieczony w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń w zakresie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, i przynajmniej jedna z umów zawarta została automatycznie, to tak zawartą umowę można rozwiązać w drodze pisemnej w każdym czasie.

Na ogół w interesie konsumenta pozostaje by taką umowę rozwiązać możliwie prędko, gdyż za czas gdy umowa obowiązywała (zakład ubezpieczeń świadczył ochronę ubezpieczeniową) ubezpieczyciel może domagać się zapłaty składki.

Warto zauważyć, że aby móc rozwiązać umowę ubezpieczenia zawartą w trybie art. 28 (tj. zawartą automatycznie) wystarczy, że okresy ubezpieczenia obu umów ubezpieczenia OC, przynajmniej częściowo, będą się pokrywać.

Na marginesie warto zauważyć, że jeżeli doszłoby do zawarcia dwóch lub więcej umów ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w tym samym zakładzie ubezpieczeń na dokładnie ten sam okres to ubezpieczyciel może się domagać zapłaty składki tylko i wyłącznie z jednej z tych umów, chroniąc odpowiedzialność cywilną ubezpieczonego na podstawie wszystkich zawartych z nim umów ubezpieczenia.

Pozdrawiam
Maciek
porównywarka OC i AC



#6 Guest_woytek153

Guest_woytek153
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2016 - 13:14

A co w przypadku (moim), gdy ubezpieczyciel przedłużył mi polisę dn.15.06 z datą początkową polisy14.02. Czy miał obowiązek poinformować mnie w ciągu 14 dni od daty w której przedłużył polisę czyli od 1.06 czy od daty początku obowiązywania polisy czyli od 14.02? I jeżeli od lutego to co ja dalej powinienem zrobić bo chyba jest to niedotrzymanie terminu o którym mówi ustawa. Dziękuje Wojtek!

#7 Guest_Ukasz

Guest_Ukasz
  • Goście

Napisano 22 marzec 2017 - 23:20

Nie wiadomo o co chodzi w twoim poscie - napisz jasniej

#8 Guest_ Roztargniony

Guest_ Roztargniony
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 18:37

Witam ,a co sie stanie jesli wzowienie polisy oc samochodu , ktora firma przyslala odpowiednio wczesniej na skanie -do zaplaty -klient zapomnial przez roztargnienie wplacic w pierwszym dniu obowiazywania nowej polisy -oczywiscie wplacil po 2 dniach ,jak tylko sobie przypomnial.Jednak teraz sie bardzo martwi-bo na skanie nowej polisy jest wypisana klauzula-ze nieoplacenie jej w dniu obowiazywania spowoduje jej niewaznosc? .



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych