Skocz do zawartości

testy na biegłego rewidenta

testy na biegłego rewidenta

wróć do serwisu Księgowość 2047 odpowiedzi w tym temacie

#2041 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 11:22

KUPIĘ KSIĄŻKĘ

Rynek finansowy. Istota, instrumenty, funkcjonowanie DZIAWGO

MAIL: milame@wp.pl

#2042 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 22:28

Szukam osób, które odbywają lub odbywały aplikację na podstawie umowy cywilnoprawnej.

Mam już zgodę na aplikację w takiej formie i jestem ciekaw jak to wygląda od strony praktycznej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze podmiotu i podpisywaniu umowy? 

Program aplikacji określony w uchwale nie jest zbyt wymagający i wydaje mi się, że dwa lata to aż nadto, aby spełnić minimalne wymagania.

1) Czy wymóg zapewnienia udziału w badaniu sprawozdań przez co najmniej 5 miesięcy w roku został wykreślony? Pojawia się w artykułach, ale nie widzę tego wymogu w rozporządzeniu.

2) Czy oba lata aplikacji trzeba odbywać w tym samym podmiocie? Nie jest to napisane wprost, ale wydaje mi się, że rozporządzenie traktuje aplikację jako całość. 

3) Czy można po odbyciu pierwszego roku aplikacji wysłać dziennik do KIBR(PIBR), żeby go "zaliczyli"? Nie znajduję do tego za bardzo podstawy, ale zmniejszyłoby to moją zależność i bycie na łasce firmy, gdzie odbywałbym aplikację.

Będę wdzięczny za wszystkie praktyczne uwagi.

Pozdrawiam:
Piotrek

Hej,

niestety Ci nie pomogę, bo sama niedługo będę rozpoczynać aplikację, ale też bym właśnie chciała na podstawie umowy cywilnoprawnej. Jak wygląda procedura z uzyskaniem zgody i sam wniosek o jej uzyskanie? Czy potrzebne jest doświadczenie w audycie i czy trzeba wypisać dotychczasowe stanowiska i obowiązki? Jak długo komisja to rozpatruje? Byłabym wdzięczna za infomacje, jeżeli to nie kłopot to wzó takiego wniosku. Pozdrawiam

Gosia gosiek_7@interia.pl

#2043 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 13:04

Cześć,

Czy ktoś posiada informację czy na rachunkowość zarządczą nadal obowiązuje książka G.Świderskiej, czy może zalecana literatura się zmieniła?

#2044 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 18:52

Oni chyba nigdy nic nie zalecali, w tym problem - chyba że ostatnio cos się zmieniło, a ja o tym nic nie wiem

#2045 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 19:53

Z wcześniejszych wpisów wynika, że albo Świderskiej 2 tomy żółtych książek, albo ta jedna biała + materiały z CEE. Rozumiem, że same materiały z CEE nie są wystarczające?

#2046 Guest_Moni m

Guest_Moni m
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 20:32

Co zawierają materiały w kursu z cee (jakieś książki, czy tylko opracowania wykładowców)? zastanawiam się nad kursem i chciałam się rozeznać z tym temacie.

#2047 księżniczkaDiana

księżniczkaDiana

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 21:22

Polecam zostawić ten temat specjaliście. Nie ma lepszego źródła wiedzy...

Nie lubię niesprawiedliwości. Oczywiście świat jest niesprawiedliwy. Ale przynajmniej ja nie chcę do tego przykładać ręki.

#2048 Guest_guest

Guest_guest
  • Goście

Napisano wczoraj, 19:52

Poszukuję wszelkich informacji na temat egzaminu dyplomowego - jak w praktyce wygląda / czego dotyczą pytania / jaki jest poziom trudności w porównaniu do "zwykłych" egzaminów / jakie zagadnienia warto powtórzyć / jakie akty prawne zabrać?

Kupię notatki oraz inne materiały pomocne w przygotowaniu (biegly@protonmail.com).

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: testy na biegłego rewidenta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych