Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515593 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 21:36

Zmiany w okresie trwania urlopu macierzyńskiego oraz nowe uprawnienia rodzicielskie spowodowały, że czas opieki rodzicielskiej pracownika znacznie się wydłużył. Pomimo i tak długiej absencji w pracy wielu rodziców decyduje się na przedłużenie urlopu rodzicielskiego urlopem wypoczynkowym w celu wydłużenia czasu spędzanego ze swoim dzieckiem.

Powrót do artykułu: Urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim

#2 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 10 październik 2014 - 13:17

Witam,jestem aktualnie na urlopie wypoczynkowym,po rocznym urlopie rodzicielskim.mam pytanie jak powinien pracodawca policzyć mi wynagrodzenie za ten urlop,czy jest to średnia z ostatnich 3 miesiecy sprzed okresu chorobowego,czy liczy się akord,dodatek za godziny nocne,premie,nadgodziny?Bardzo proszę o odp.

#3 Guest_snajperka

Guest_snajperka
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2015 - 11:27

urlop wypoczynkowy który przysługuje za okres urlopu rodzicielskiego to WYKORZYSTYWANIE "DOJENIE" pracodawcy na siłę. Skoro Państwo Polskie jest takie hojne to niech ZUS wypłaca takie rzeczy z własnej kieszeni bo to jest NIENORMALNE!!!!!!

#4 Guest_Matka

Guest_Matka
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2016 - 22:33

Dzien Dobry. Czy po urlopie macierzynskim moge wybrac 2 tygodnie urlopu wypoczynkowego i ponownie po tych dwoch tygodniach powrocic do dodatkowego urlopu macierzynskiego? W ZFSS widnieje zapis ze warunkiem otrzymania dofinansowania do wczasow (tzw. Wczasy pod grusza) przysluguja sie pracownikowi jesli wykorzysta 2 tygodnie urlopu wypoczynkowego. Ja pracujac pol roku o tym wczesniej nie pomyslalam wiec nie wybralam urlopu wypoczynkowego aby moc otrzymac swiadczenie. Stad moje pytanie: czy po obowiazkowym urlopie macierzynskim moge wybrac 2 tygodnie urlopu wypoczynkowego, a po nim powrocic na dodatkowy urlop macierzynski i pozniej rodzicielski?

#5 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8175 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 07:35

nie możesz, część urlopu rodzicielskiego musi przypadać bezpośrednio po macierzynskim;

#6 Guest_Matka

Guest_Matka
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:04

A gdybym wykorzystala po macierzynskim - a przed macierzynskim dodatkowym? Wowczad rodzicielski wzielabym po macierzynskim.

#7 Guest_Pracownik

Guest_Pracownik
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:36

Dzień dobry, czy pracownica przebywająca obecnie na urlopie rodzicielskim, która chce wykorzystać urlop wypoczynkowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim musi złożyć tylko podanie o udzielenie urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie rodzicielskim czy musi złożyć również podanie o przywrócenie do pracy i podanie o urlop wypoczynkowy?

#8 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8175 postów

Napisano 12 sierpień 2016 - 12:54

tylko wniosek o urlop wypoczynkowy

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2016 - 17:46

Witam, Czy po urlopie macierzyńskim trzeba wykorzystać cały zaległy urlop wypoczynkowy? Zależy mi aby rozłożyć urlop tak, by dziecko powoli przyzwyczaiło się do braku matki. Niestety z uwagi na to, że macierzyński kończy mi się we wrześniu pracodawca chce abym wykorzystała cały urlop należny za 2015 rok. Czy jest to konieczne?

#10 Guest_Pracownica

Guest_Pracownica
  • Goście

Napisano 03 luty 2017 - 22:54

witam. obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim do dnia 23.03.2017 i chciałabym skorzystac z urlopu wychowawczego ale mam zaległu urlop wypoczynkowy z przed 2 lat ... czy powinnam najpierw złożyc podanie o urlop wypoczynkowy ??? prosze mi pomóc jak ma wygladac to krok po kroku co powinnam zrobić????

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2017 - 11:31

witam. obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim do dnia 23.03.2017 i chciałabym skorzystac z urlopu wychowawczego ale mam zaległu urlop wypoczynkowy z przed 2 lat ... czy powinnam najpierw złożyc podanie o urlop wypoczynkowy ??? prosze mi pomóc jak ma wygladac to krok po kroku co powinnam zrobić????

Możesz złożyć podanie o urlop wypoczynkowy na kilka dni przed zakończeniem urlopu rodzicielskiego, ale możesz także wykorzystać ten urlop po wykorzystaniu urlopu wychowawczego. Nie przepadnie. O urlop wychowawczy musisz wystąpić 21 dni przed rozpoczęciem jego wykorzystywania.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 11:35

Witam, Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym,po macierzyńskim. Wynagrodzenie,które dostałam to 1930 na urlopie wyp. Natomiast jeszcze przed macierzyńskim i l4 z tytułu ciązy zarabiałam srednio 2600 (1700 podstawa i 900 premia). Proszę o pomoc i wyjaśnienie czemu dostałam tak mało skoro urlop wyliczany jest jako srednia ostatnich 3 miesiecy.

#13 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 15:38

Zgadzam się , to jest przecież urlop od urlopu , państwowy pracodawca ma na to  podatki , prywatny duzy zyski z pracy innych  pracowników, mały  pracodawca zatrudniający  np. dwie osoby  musi sam zapracować na  urlop pracownicy  będącej   wczesniej nieobecna w pracy rok albo prawie dwa jak wykorzystywała  jeszcze  l-4 w ciązy  ! , to jest chore bo obcy człowiek musi  miesiącami pracować na to żeby tej kobiecie wypłacić urlop za ...urlop , a wcześniej jeszcze za 33 dni L-4 , nic dziwnego ,że mali pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet na umowy

#14 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:21

Artykuł jest nieaktualny!!!. Od 01.01.2016 r. zostały zmienione przepisy, nie ma już art. z 182 1a § 6 K.p., a z kodeksu pracy wynika, że pracownik ma bezwzględne prawo do wykorzystania urlopu wypoczynkowego bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, a nie rodzicielskim. Jak można tak ludzi w błąd wprowadzać?

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14541 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 kwiecień 2017 - 08:35

A kto wprowadza w błąd? przecież artykuł został "wstawiony" w roku 2014, o co ci chodzi?

#16 Sprawka

Sprawka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 11 kwiecień 2017 - 09:31

z tymi urlopami i macierzyńskim śliska sprawa. Moja kuzynka zaszła w ciąże, urodziła, była na macierzyńskim potem wykorzystała urlop (bo przecież i tak jej się należał podobno) a potem pracodawca dał jej wypowiedzenie umowy i podstępnie wykorzystał, że dziewczyna podpisywała to w emocjach i poszło to 'za porozumieniem stron'... dodam, że pracowała tam od jakiś 6-7 lat, nie było z nią żadnych problemów a pracodawca najwidoczniej wystraszył się, że teraz będzie urlopować więcej bo am małe dziecko. Dużo matek dlatego boi się, że po macierzyńskim straci prace. To nie pierwszy przypadek z jakim się spotkałam, ale puki co na to nie ma żadnej rady bo prawnie pracodawca ma do tego prawo. Często więc niby 'mamy prawo' ale i tak wiele osób z tego nie skorzysta w obawie, że straci jedyne środki do życia jakimi dysponuje bo nie rzadko jest tak, że pracuje jedna osoba w rodzinie.

#17 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14541 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 kwiecień 2017 - 11:13

".......dał jej wypowiedzenie umowy i podstępnie wykorzystał, że dziewczyna podpisywała to w emocjach i poszło to 'za porozumieniem stron'..."

nie przesadzaj, jeśli nie czyta co podpisuje, to ja nie widzę żadnego podstępu, nie uogólniaj proszę, bo jeszcze chyba nie zwalniają za korzystanie ze swoich praw, czy tylko dlatego, że kobieta była na macierzyńskim.

#18 Guest_Lech-Czech

Guest_Lech-Czech
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 20:10

Mam 2 pytania. 1 - Co rozumiemy poprzez stanowisko równorzędne? Czy jeśli np. żona jest nauczycielem zatrudnionym na jeden etat w jednej szkole, to po powrocie z pracy może jej być zaproponowany cały etat ale w 3 szkołach, co wiąże się z pogorszeniem warunków pracy i wydłużenia godzin pracy. Gdyż już samo ułożenie planu lekcji w 3 szkołach będzie powodowało "okienka" na dojazd ze szkoły A do szkoły B, trzema zebraniami z rodzicami, trzema radami pedagogicznymi, trzema godzinami przeznaczonymi dodatkowo dla uczniów oraz trzema imprezami okolicznościowymi organizowanymi w rożnych placówkach. 2 - powracając z urlopu rodzicielskiego do pracy, wykorzystuję urlop wypoczynkowy jaki mi został. Jak jestem traktowany przez pracodawce? Czy przysługuje mi ochrona zgodnie z kodeksem pracy jakbym wracał z urlopu rodzicielskiego, czy jestem traktowany jakbym wracał z urlopu wypoczynkowego i kodeks pracy mnie nie chroni jak w przypadku powrotu z urlopu Rodzicielskiego?

#19 Barbara78

Barbara78

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 kwiecień 2017 - 12:23

Też mam kilka pytań, czy mogę prosić o pomoc? ;)

#20 Guest_kostaga

Guest_kostaga
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2017 - 12:46

Skąd się wziął w owym artykule przepis 182.1a § 6 K.p. skoro taki przepis w ogóle nie istnieje? Zastosowanie art. 163 §3 do urlopu rodzicielskiego wynika z art. 182.1g K.p.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych