Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są zasady zatrudniania nauczycieli

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516474 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 20:06

Stosunek pracy między nauczycielem a szkołą lub zespołem szkół jest zawierany tylko i wyłącznie na podstawie umowy o pracę lub mianowania. Strony nauczycielskiego stosunku pracy nie mogą swobodnie decydować o rodzaju zawartej umowy. Karta Nauczyciela wymienia bowiem szczegółowo przypadki zawarcia z nauczycielem umowy o pracę na czas określony i nieokreślony bądź stosunku pracy z mianowania.

Powrót do artykułu: Jakie są zasady zatrudniania nauczycieli

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 14:02

Witam W Szkole Podstawowej pracuję 11 lat. Umowy miałam zawarte na okres 1 roku. Czyli np. 1.09.2008-31.08.2009 r. W 2014 r. byłam mianowanym nauczycielem. Od września 2019 r. dyrektor nie umiescił mnie w Arkuszu Organizacji na przyszły rok. Tym samym nie mam pracy od września. Mam pytanie czy przysługuje mi odprawa?I Czy powinnam złożyć pismo do dyrektora i jakie?

#3 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 22:18

Witam W Szkole Podstawowej pracuję 11 lat. Umowy miałam zawarte na okres 1 roku. Czyli np. 1.09.2008-31.08.2009 r. W 2014 r. byłam mianowanym nauczycielem. Od września 2019 r. dyrektor nie umiescił mnie w Arkuszu Organizacji na przyszły rok. Tym samym nie mam pracy od września. Mam pytanie czy przysługuje mi odprawa?I Czy powinnam złożyć pismo do dyrektora i jakie?

Ale w jaki sposób mogłaś mieć umowy na 1 rok? Przecież to niezgodne z prawem. Teraz umowa Ci wygasła, nie zadbałaś o swoje interesy i niestety nie przysługuje tu odprawa.

#4 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 02 listopad 2019 - 13:27

Witam. Jestem nauczycielem dyplomowanym i po wygaszeniu gimnazjum znalazlem pracę w szkole podstawowej na cały etat. Umowę o pracę mam na czas określony. Czy to jest zgodne z prawem?

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 listopad 2019 - 13:43

Ale co niby?

#6 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 19:55

Nauczyciel przedmiotów zawodowych (kontraktowy) pracował na umowie na czas określony od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020 w niepełnym wymiarze godzin. !5 października przeszedł na emeryturę czyli umowa została rozwiązana i zawarta kolejna, w tym samym wymiarze godzin ale do 26 czerwca. Czy umowa zawarta w czasie roku szkolnego nie obejmuje wakacji?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2020 - 21:13

czy nauczyciel zatrudniony ma umowe stale pelny etat a po 10 blat pracy nagle pozostaje pozbawiony etatu i zatrudnia go sie na pul etaty

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

czy nauczyciel zatrudniony ma umowe stale pelny etat a po 10 blat pracy nagle pozostaje pozbawiony etatu i zatrudnia go sie na pul etaty

#9 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

#10 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 maj 2020 - 05:25

A jakie jest pytanie?
Piszemy "pÓł"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych