Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skutki używania samochodu prywatnego do celów służbowych

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515941 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 16:17

Korzystanie przez pracowników z własnych samochodów osobowych przy wykonywaniu obowiązków służbowych na rzecz swoich pracodawców jest powszechną praktyką. W takiej sytuacji pracownik oczekuje od pracodawcy refundacji poniesionych kosztów związanych z eksploatacją swojego samochodu na potrzeby firmy, w której jest zatrudniony.

Powrót do artykułu: Skutki używania samochodu prywatnego do celów służbowych

#2 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2015 - 09:22

Nie wierzę, aby kwota w wysokości obecnie około 84 groszy za kilometr pokrywała faktyczne koszty eksploatacji pojazdu. Przecież jazda samochodem to nie tylko koszt paliwa. Ubezpieczenie, materiały eksploatacyjne, naprawy, przeglądy, utrata wartości itd. Pracodawca wykorzystując samochody prywatne swoich pracowników ponosi minimalne koszty, a lwią ich część przerzucając na pracownika, który ze swojej pensji będzie dokładał do eksploatacji pojazdu w celach służbowych. Niektórzy tego nie zauważają ponieważ najczęściej rozłożone jest to w czasie. W przypadku większych samochodów kwota 84 groszy pokrywa jedynie koszty paliwa lub tylko ich cześć a co z resztą. Zastanawiającym jest fakt, że często w firmach niejako zmusza się najniżej uposażonych pracowników, aby jeździli swoimi pojazdami w podróże służbowe autem na które często zbierali pieniądze latami ze swojej nędznej pensji, dlaczego dyrekcja, prezesi czy kierownicy dostają auta służbowe, żeby w delegacjach nie niszczyć swoich??? Trzeba wziąć pod uwagę, że to często nie jest kwestia przejechania 200 czy 300 km miesięcznie, ale kilku tysięcy kilometrów miesięcznie. Auto po kilku latach jest skrajnie wyeksploatowane a z pensji nie udało się odłożyć na zakup kolejnego (o nowym już nie wspomnę) samochodu. Poza tym, nie wiem dlaczego pracodawcy twierdzą, że to się bardzo opłaca jeździć swoim samochodem za 84 grodze za kilometr. Jakoś nie spotkałem taksówkarza, który zabrał by pasażera za taką stawkę. Nie widziałem też nigdzie biletów np.: na komunikację miejską, które pozwoliły by przejechać jeden przystanek za 84 grosze.

#3 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 16 listopad 2018 - 21:28

Tak zgadzam się z panem to po prostu jest jeszcze komunistyczny wyzysk i to niestety tak szybko się nie skończy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych