Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dwa dni na opiekę nad dzieckiem (art. 188)

wróć do serwisu Kadry 278 odpowiedzi w tym temacie

#261 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 10:31

Jestem zatrudniona w dwóch różnych firmach, w jednej na cały etat,a w drugiej na półetatu (obie umowy, to umowy o pracę). Czy jeśli zgłoszę urlop "na dziecko" u jednego pracodawcy na 2 dni, to czy przysługuje mi też urlop na te same dni u drugiego pracodawcy?

Mogą to być te same, a mogą to być 2 inne dni, w zależności jak zadecydujesz.

#262 Guest_AS

Guest_AS
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 12:22

Mam umowę o pracę i przysługują mi dwa dnia ze względu na opiekę na dziecko. Mam trójkę dzieci i z tego wynika ze mogę się opiekować tylko dwójką dzieci. Nie powinno być po dwa dni na dziecko?

#263 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 12:28

To jest dla pracowniką, jeden pracownik 2 dni.
Jak by ktoś miał 8 dzieci to w/g ciebie powinien mieć 8 czy 16?
A ten z 1 dzieckiem 1 dzień?
Super pomysł, zgłoś projekt do ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej :)

#264 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5481 postów

Napisano 15 maj 2019 - 12:29

Może i powinno ale jest 2 dni w roku na wszystkie dzieci dla obojga rodziców do ukończenia przez najmłodsze dziecko 14 roku życia.

#265 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 13:32

Mam umowę o pracę i przysługują mi dwa dnia ze względu na opiekę na dziecko. Mam trójkę dzieci i z tego wynika ze mogę się opiekować tylko dwójką dzieci. Nie powinno być po dwa dni na dziecko?

Ta, bo pracodawcy powinni płacić pracownikom głównie za wolne, a nie za pracę.

Po to masz zasiłek opiekuńczy 60 dni, żeby z niego korzystać, jak dzieckiem się zaopiekować faktycznie musisz.

#266 Guest_Przedsiębiorca

Guest_Przedsiębiorca
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 15:31

Za chwilę to zmienię cel i z pracodawcy zostanę pracownikiem , więcej przywilejów, socjalu po prostu się opłaca.

#267 Guest_Borubar

Guest_Borubar
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 13:49

NIe powinno, do roboty się wziąć.Jak bierzesz dzień na dziecko to sie przecież trójką możesz zająć mała makówko.

#268 Guest_Moniq

Guest_Moniq
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 11:40

Podnoszę temat "po rozwodzie". Jesli mam 2kę dzieci z róznych związków, to jeśli wykorzystałam 2 dni opieki, to zaden z ojców nie może wykorzystać tych dni?

A jeśli jeden ojciec wykorzystał opiekę, to czy ja mogę wziać opiekę na drugie dziecko? Czy wtedy drugi ojciec moze wziąć opiekę na drugie dziecko?

#269 Guest_Snieżana

Guest_Snieżana
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 17:38

Pracuję w 2 szkołach i chcę wziąć opiekę nad dzieckiem. Czy mogę wziąć opiekę w jednej szkole i czy w tym dniu mogę brać udział w posiedzeniu rady pedagogicznej w drugiej szkole?

#270 Guest_Angela

Guest_Angela
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 09:31

Czy można wziąć dwa dni opieki nad dzieckiem kiedy przebywa się na urlopie wychowawczym?

#271 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5481 postów

Napisano 11 grudzień 2019 - 09:51

Przecież to nawet nielogiczne i nie do wykonania.

#272 Guest_Angela

Guest_Angela
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 10:52

Dlatego pytam, gdyż na jednym z portali doczytałam taką informację: "Poza urlopem wychowawczym przysługuje Ci również urlop na żądanie na opiekę nad dzieckiem. Jego wymiar to 2 dni w roku. Oczywiście jest to urlop płatny." Chciałam się upewnić czy jest to w ogóle możliwe, bo nic na ten temat więcej nie znalazłam.

#273 Guest_Angela

Guest_Angela
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2019 - 10:58

Moze niedokładnie opisalam sytuacje. Chodzi mi o to, że od np. 5 stycznia przebywam na urlopie wychowawczym do 16 grudnia. Czy mogę wziąć dwa do opieki na dziecko 17 i 18 grudnia, od 19 grudnia znowu wypisać wniosek o urlop wychowawczy? Rozumię, że w trakcie trwania urlopu wychowawczego jest to niemożliwe.

#274 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5481 postów

Napisano 11 grudzień 2019 - 11:12

Chodzi mi o to, że od np. 5 stycznia przebywam na urlopie wychowawczym do 16 grudnia. Czy mogę wziąć dwa do opieki na dziecko 17 i 18 grudnia, od 19 grudnia znowu wypisać wniosek o urlop wychowawczy?

Tak możesz zrobić pod warunkiem, że nie wykorzystał jej ojciec dziecka.

#275 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 02:53

Jeżeli dziecko kończy 14 lat we wrześniu to czy muszę wykorzystać 2 dni opieki do września czy mogę np w grudniu.

#276 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19712 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 grudzień 2019 - 05:32

Jeżeli dziecko kończy 14 lat we wrześniu to czy muszę wykorzystać 2 dni opieki do września czy mogę np w grudniu.

Już dostałaś odpowiedź w innym poście.

#277 Guest_Cha, cha

Guest_Cha, cha
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2019 - 07:25

Weź tumanie poczytaj artykuł na początku wątku będziesz wiedzieć.

#278 Guest_ktosanonimowy

Guest_ktosanonimowy
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 08:36

Czy opieka przysługuję tylko na jedno dziecko? Czy każde z osobna?

#279 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 08:45

Czy opieka przysługuję tylko na jedno dziecko? Czy każde z osobna?

Niezależnie od liczby dzieci - 2 dni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych