Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telefoniczne potwierdzenie przez pracodawcę wynagrodzenia pracownika


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516622 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 13:45

Jeden z naszych pracowników, który ubiega się w banku o kredyt, dostarczył nam do wypełnienia zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. W zaświadczeniu znajduje się klauzula, że bank zastrzega sobie prawo do telefonicznego potwierdzenia danych podanych w zaświadczeniu. Czy możemy wypełnić taki dokument bez pisemnej zgody pracownika? Czy w tej sytuacji musimy zobowiązać pracownika do wyrażenia pisemnej zgody na udzielenie przez nas informacji o nim podczas telefonicznej rozmowy z pracownikiem banku?

Powrót do artykułu: Telefoniczne potwierdzenie przez pracodawcę wynagrodzenia pracownika

#2 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 10 marzec 2017 - 11:40

Wszystko niby pięknie opisane.... tyle tylko, że w artykule nie napisano iż pracownik banku jeżeli nie otrzyma potwierdzenia telefonicznego, że zaświadczenie o zarobkach jest prawdziwe, to zwyczajnie w świecie odmówi udzielenia pożyczki lub kredytu. W takiej sytuacji potencjalny kredytobiorca będzie NIEZMIERNIE wdzięczny swojemu pracodawcy, że zachował informację o zarobkach TYLKO dla siebie!!!

#3 Guest_CanICheckU?

Guest_CanICheckU?
  • Goście

Napisano 20 październik 2020 - 06:37

Ta praktyka jest dość archaiczna i ma bardzo dużo "dziur" mogących służyć potencjalnym wyłudzeniom / oszustwom... Przy "prawidłowym postępowaniu pracodawcy" nie widzę żadnego problemu aby pierw skontaktować się z bankiem w celu uzyskania wstępnej oferty kredytowej / leasingowej bądź innej, mając takie informacje jak dane podstawowe petenta + dane pracownika banku oraz doszło do kontaktu ów petenta z pracownikiem banku ( co bank jak i sam pracownik jest wstanie potwierdzić ) posiadamy wszystkie niezbędne informacje aby nadziać "poprawnego pracodawcę" na minę a tym samym uzyskać prawdziwe dane dochodowe petenta... Exp: Dzwonimy do banku w celu uzyskania oferty ( w praktyce nawiązujemy z bankiem kontakt aby zostawić w systemie wiarygodny ślad i uzyskać imię nazwisko i stanowisko pracownika banku ). Składamy wstępny wniosek, podając dane pracodawcy oraz zobowiązujemy się do dostarczenia zaświadczenia potwierdzającego dochód i zatrudnienie. Kontaktujemy się z pracodawcą podając się za pracownika banku przedstawiamy swoją godność oraz stanowisko. Jeżeli pracodawca będzie chciał nas zweryfikować i zadzwoni do banku, bank potwierdzi wiarygodność danych agenta. Po pozytywnej weryfikacji agenta pracodawca oddzwoni do nas podając nam dane pracownika który jest naszym petentem. Posiadając te dane przedstawiamy w banku przerobione zaświadczenie bez obaw, że zostaniemy zdemaskowani przez bank... ale to oczywiście teoria, a ile brakuje jej do praktyki to niech ocenią bankowcy i pracodawcy... Moim skromnym zdaniem są bardziej bezpieczne i skuteczniejsze metody weryfikacji zatrudnienia i dochodów osób ubiegających się o kredyt.

#4 Guest_CanICheckU

Guest_CanICheckU
  • Goście

Napisano 20 październik 2020 - 06:37

Ta praktyka jest dość archaiczna i ma bardzo dużo "dziur" mogących służyć potencjalnym wyłudzeniom / oszustwom... Przy "prawidłowym postępowaniu pracodawcy" nie widzę żadnego problemu aby pierw skontaktować się z bankiem w celu uzyskania wstępnej oferty kredytowej / leasingowej bądź innej, mając takie informacje jak dane podstawowe petenta + dane pracownika banku oraz doszło do kontaktu ów petenta z pracownikiem banku ( co bank jak i sam pracownik jest wstanie potwierdzić ) posiadamy wszystkie niezbędne informacje aby nadziać "poprawnego pracodawcę" na minę a tym samym uzyskać prawdziwe dane dochodowe petenta... Exp: Dzwonimy do banku w celu uzyskania oferty ( w praktyce nawiązujemy z bankiem kontakt aby zostawić w systemie wiarygodny ślad i uzyskać imię nazwisko i stanowisko pracownika banku ). Składamy wstępny wniosek, podając dane pracodawcy oraz zobowiązujemy się do dostarczenia zaświadczenia potwierdzającego dochód i zatrudnienie. Kontaktujemy się z pracodawcą podając się za pracownika banku przedstawiamy swoją godność oraz stanowisko. Jeżeli pracodawca będzie chciał nas zweryfikować i zadzwoni do banku, bank potwierdzi wiarygodność danych agenta. Po pozytywnej weryfikacji agenta pracodawca oddzwoni do nas podając nam dane pracownika który jest naszym petentem. Posiadając te dane przedstawiamy w banku przerobione zaświadczenie bez obaw, że zostaniemy zdemaskowani przez bank... ale to oczywiście teoria, a ile brakuje jej do praktyki to niech ocenią bankowcy i pracodawcy... Moim skromnym zdaniem są bardziej bezpieczne i skuteczniejsze metody weryfikacji zatrudnienia i dochodów osób ubiegających się o kredyt.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych