Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracownica, której umowę o pracę ZUS uznał za pozorną, powinna nadal świadczyć pracę

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516150 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 11:22

ZUS uznał umowę o pracę jednej z naszych pracownic za pozorną. Zdaniem ZUS, umowa o pracę została zawarta jedynie w celu uzyskania zasiłku chorobowego. Pracownica odwołała się od decyzji ZUS. Co w takim przypadku mamy zrobić z pracownicą? Czy jej umowa o pracę jest nadal ważna i powinna przychodzić do pracy? Czy musimy z nią rozwiązać umowę o pracę?

Powrót do artykułu: Czy pracownica, której umowę o pracę ZUS uznał za pozorną, powinna nadal świadczyć pracę

#2 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 00:52

Witam, jestem pracownica w dokładnie tej samej sytuacji. Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim od 1.5 miesiąca, ZUS podważył moja umowę już na początku ciąży, przez co zostałam bez środków do życia. Chciałabym zatem podjąć pracę gdziekolwiek, co w tej sytuacji? Czy mogę rozwiązać z pracodawcą umowę o pracę w celu podjęcia innej zanim zapadnie wyrok sądu? Nie wiem na kiedy wyznaczona zostanie rozprawa, a zanim to nastąpi muszę zapewnić sobie i dzieciom środki do życia. Proszę o odpowiedź

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 19:05

Ten artykuł wprowadza w błąd - ZUS nie uniewaznia umowy o pracę, lecz stwierdza że nie rodzi ona obowiązkowi ubezpieczenia!

#4 Guest_AWP

Guest_AWP
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 06:40

ZUS wie lepiej, pracownicy ZUS są do tego stopnia wierzący że co roku wzywają kobietę bez nogi aby stwierdzić czy ta jej nie odrosła! Dla ZUS wszyscy nawet niesamodzielni i sparaliżowani ludzie są zdolni do pracy o ile ..... nie podejmą jej i nie pójdą na zwolnienie bo wówczas jest to zatrudnienie pozorne. ZUS to państwo w państwie w którym to Ty musisz udowodnić że pracownicy ZUS się mylą.

To wszystko to jednak tylko wierzchołek góry lodowej bo: zatrudniając pracownika pracodawca nie ma prawa pytać go o stan zdrowia, więc jeżeli pracownik jest chory i to przemilczy a po 30 dniach pójdzie na długotrwałe zwolnienie to pracodawca poniesie koszty wszystkich wypłaconych zasiłków - patrząc w drugą stronę ZUS nie wystawi zaświadczenia o tym, że dana osoba może podjąć prace i że (ZUS) nie będzie miał roszczeń do pracodawcy w przypadku wystąpienia takiej sytuacji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych