Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ograniczenie dostępu do bazy prywatnych numerów telefonów pracowników

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516361 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 10:08

Nasza firma ma zamiar stworzyć bazę prywatnych numerów telefonów naszych pracowników. Czy tego rodzaju baza może być dostępna dla wszystkich pracowników zakładu pracy?

Powrót do artykułu: Ograniczenie dostępu do bazy prywatnych numerów telefonów pracowników

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2018 - 07:11

A co w sytuacji, gdy pracownik nie ma telefonu ani adresu poczty elektronicznej? Musi kupić telefon i ponosić koszty jego utrzymania, by pracodawca mógł realizować swoje uprawnienia? A może jednak to pracodawca, chcąc realizować swoje uprawnienia, powinien zaopatrzyć pracownika w telefon służbowy?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2018 - 11:24

A co w sytuacji, gdy pracownik nie ma telefonu ani adresu poczty elektronicznej? Musi kupić telefon i ponosić koszty jego utrzymania, by pracodawca mógł realizować swoje uprawnienia? A może jednak to pracodawca, chcąc realizować swoje uprawnienia, powinien zaopatrzyć pracownika w telefon służbowy?

A gdzie to wyczytałeś, że pracownik musi podać pracodawcy swój prywatny numer telefonu lub mail? Nie ma jak dotąd takiego obowiązku, więc nie zadawaj takich pytań. Chcesz, podajesz, nie chcesz, mówisz, że nie masz. A jeśli pracodawca koniecznie musi mieć z Tobą kontakt, daje Ci telefon służbowy.

#4 Guest_BHPowiec

Guest_BHPowiec
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2019 - 09:45

Jestem pracownikiem dość dużej firmy spożywczej. Poza dość licznymi obowiązkami zajmuję się też tzw. małym zaopatrzeniem więc dość dużo czasu spędzam za kierownicą. Pracodawca pomimo tego że mają podpisaną umowę z operatorem jak by na złość nie dali mi służbowej komórki a mój prywatny numer jest pomimo mojego sprzeciwu wykorzystywany jako numer służbowy, jest w bazie numerów służbowych.....nawet ochrona zakładu udziela go byle komu szukającemu kontaktu z zaopatrzeniem. Mam więc pytanie czy pracodawca ma prawo tak czynić? Kilka razy byłem u prezesa lub głównej księgowej prosić o telefon zawsze był tzw. zlew....Płacę miesięcznie 60 zł za doładowanie a zarabiam 2800 brutto co daje przez siedem lat pracy dokładanie do narzędzi mojej pracy kwotę 5040 zł.

#5 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 lipiec 2019 - 11:00

Możesz skonsultować się ze związkami, ew. do adwokata prawa pracy. Należy Ci się rzecz jasna zwrot, jeżeli wszystko jest w ramach obowiązków służbowych

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

#6 Guest_gorzkus

Guest_gorzkus
  • Goście

Napisano 22 luty 2020 - 08:34

Troche odswierze temat.

Czy kadry moga wyslac  mailu (sluzbowym) informacje o numerach (telefonow) do innych pracownikow?

Chodzi o to ze w zwiazku z delegacjami Osoby ktore jada jednym autem musza sie niejako skontaktowac zeby sie dogadac. Wiec kadry wysylaja maila do zainteresowanych i podaja tam numery telefonow do wszystkich.

Oczywiscie ze to ulatwia tylko chyba nie tak to powinno wygladac. IMHO komunikacja powinna odbywac sie mailowo (poniewaz maile mamy sluzbowe) a telefonicznie tylko pod warunkiem posiadania sluzbowego telefonu.

I drugie pytanie: w stopce maila sluzbowego raczej nie musze umieszczac prywatnego numeru?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych