Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy małżonkowie mogą się wspólnie rozliczyć, jeśli zawiesili prowadzenie działalności gospodarczej

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198001 postów

Napisano 02 lipiec 2014 - 08:25

Ogólna zasada opodatkowania dochodów jest taka, że każdy podatnik rozlicza się indywidualnie i płaci podatek dochodowy od własnych przychodów. Również małżonkowie podlegają odrębnemu opodatkowaniu od osiąganych przez dochodów. Od tego jest jednak wyjątek.

Powrót do artykułu: Czy małżonkowie mogą się wspólnie rozliczyć, jeśli zawiesili prowadzenie działalności gospodarczej

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 maj 2016 - 01:20

Brak podstawowej informacji na którym formularzu wspólne rozliczenie.

#3 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 14:02

jeśli żona: 1) z działalności gospodarczej w 2018 nie miała żadnych dochodów, 2) w styczniu zapłaciła ostatni podatek PIT5L za grudzień 2017 (wpłata 20 stycznia 2018), 3) zawiesiła działalność gospodarczą w styczniu 2018 (wniosek z dnia 23 stycznia 2018), to, czy może rozliczyć się wspólnie z małżonkiem (PIT-37)? dziękuję

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13432 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 luty 2019 - 22:32

nie może, bo ma dg na podatku liniowym /chociaż zawieszoną/

#5 Guest_P

Guest_P
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 19:22

Mam podobny przypadek dotyczący tego roku. Rozpocząłem rok 2019 z zawieszoną działalnością opodatkowaną podatkiem liniowym. Czy to już powoduje definitywne wyłączenie ze wspólnego rozliczenia? W tym roku nie osiągnąłem żadnych dochodów bo działalność została zawieszona pół roku temu.

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13432 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 luty 2019 - 21:44

przecież wyżej masz odpowiedź na swoje pytanie 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych