Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyłudzenia VAT w Polsce

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197117 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 21:54

Wyłudzenia podatku od towarów i usług stały się od kilku lat zjawiskiem na tyle powszechnym i groźnym dla funkcjonowania naszego kraju, że powinny już stać się przedmiotem kompletnych i pogłębionych badań. Taka teza została zaprezentowana w Raporcie Instytutu Studiów Podatkowych podsumowującym najważniejsze doświadczenia 10-lecia zharmonizowanego podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w Polsce w latach 2004-2014. Danych dostarczają tu materiały praktyki skarbowej, akta spraw karnych i karnoskarbowych, ekspertyzy biegłych, oferty firm świadczących te „usługi” oraz oświadczenia podatników, którym tego rodzaju usługi proponowano.

Powrót do artykułu: Wyłudzenia VAT w Polsce

#2 Guest_...

Guest_...
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2015 - 21:12

Dotarłem tylko do drugiego akapitu "Ważne", dalej nie wytrzymałem i przestałem czytać ten bełkot. Proponowałbym autorowi tekstu najpierw udać się do szkoły podstawowej, poznać podstawy budowy zdań, a dopiero potem publikować cokolwiek - po prostu, żeby nie robić z siebie głąba na oczach wszystkich. Takie "perełki" językowe jak "w wysokości nie przekraczającej wysokości" albo "kraju miejsca siedziby" i wiele innych powinny figurować w leksykonie "Jak nie bełkotać po polskiemu".

#3 Guest_..

Guest_..
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 21:23

ciekawy artykuł

#4 Guest_mars

Guest_mars
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2018 - 16:10

Nie zgodzę się z zarzutami o błędnej składni. To jest typowy język ekonomiczno-prawniczy. Ale właśnie w tym szkopuł, że człek wykształcony, humanista czy inżynier, niewiele z tego żargonu zrozumie. Proszę po ludzku, może być nawet poetycko, byleby zrozumiale.

#5 Guest_jerzy

Guest_jerzy
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2018 - 15:40

Jesli chodzi o wyłudzanie vat-u to wydaje się że głównymi sprawcami tego procederu jest naczelnik urzędu skarbowego w danej miejscowości ,dlatego że każdy nawet najmniejsz zwrot podatku on właśnie podpisuje.Od kikunastu lat /kilkunastu/prowadzę firme handlową,/art,spoż.a od2-lat exportuje częśnć' yych art.kontrachèci mojej firmy to te same podmioty od lat sprawdzone na wszyskie możliwe sposoby w 2016 wszystko jest ok.urząd po kontroli zwraca należny vat i tak co m-ckontrola w 2017 tak samoaż nagle za 10,11.12 wstrzymano mi wypłat w celu weryfikacji już razkontrolowanych dokumentów ,kontrole prowadzi kas w Toruniu ,działalność' mojej firmy obecnie wisi na włosku bo w zablokowanym vac-e są nasze prawie wszyskie środki..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy