Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Niemczech, Austrii i Czechach


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 49691 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 00:03

Mimo, że przepisy ruchu drogowego w każdym z krajów UE są zbliżone, w poszczególnych krajach można spotkać pewne różnice. Różni się także obowiązkowe wyposażenie samochodów w poszczególnych krajach europejskich. A co przepisy nakazują wozić w samochodzie w Polsce, w Niemczech oraz Czechach?

Powrót do artykułu: Obowiązkowe wyposażenie samochodu w Niemczech, Austrii i Czechach

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 05 grudzień 2014 - 17:43

Wniemczech nie obowiazuje gasnica

#3 Guest_rychu62

Guest_rychu62
 • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 06:49

Witam,nikt nie pisze o urządzeniach które są zabronione za granicą Polski ,chodzi mi o popularne u nas wideorejestratory lub sibi.Za te pierwsze w Austrii jest mandat 10 000 euro (tak dziesięć tysięcy) za sibi około 900 euro , w innych krajach również zabronione jest używanie tych urządzeń ,radzę poczytać wideorejestratory za ganicą,pozdrawiam !

#4 Guest_pln

Guest_pln
 • Goście

Napisano 30 maj 2015 - 07:12

W PL natomiast nie obowiązuje apteczka (wymagany trójkąt i gaśnica).

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:13

Oto nasz mądry naród , i wszystkowiedzący pismak ! ...w Niemczech jest obowiązkowa apteczka ? ! ...i gaśnica ? ! Niedawno w TV był program jak to jeden redaktorek jechał do Niemiec , i po drodze rozmawiał z policjantem z ich drogówki , i Niemiec wyraźnie mówił że nie jest obowiązkowe i nie ma za to mandatu , wożenie -posiadanie gaśnicy , apteczki i trójkąta , ALE w razie awarii pojazdu masz obowiązek wystawić trójkąt , jeśli tego nie zrobisz to mandat.

#6 Guest_kokot

Guest_kokot
 • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 13:43

" policja drogowa nie ma prawa nakładania mandatu na kierowców samochodów zagranicznych, wyposażonych zgodnie z wykazem wynikającym z rodzimego prawa o ruchu drogowym" pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_wiede%C5%84ska_o_ruchu_drogowym

#7 Guest_W.

Guest_W.
 • Goście

Napisano 03 listopad 2016 - 01:44

Raz piszecie, ze w Czechach trzeba miec kolo zapasowe wraz z podnosnikiem, innym razem, ze nie. Wiec?

#8 Guest_Gość 123

Guest_Gość 123
 • Goście

Napisano 19 lipiec 2017 - 14:44

W samochodzie osobowym w Niemczech jest OBOWIAZKOWE posiadanie : apteczki, trójkąta ostrzegawczego i kamizelek odblaskowych. Koniec kropka. W żadnym wypadku nie ma obowiązku wożenia ze sobą (w somochodzie osobowym) gaśnicy. Gratuluję Wam (tym, którzy piszą dla "mojafirma.infor.pl"), że znaleźli takiego pracodawcę u którego można wypisywać bzdury wprowadzające innych w błąd i dostawać za to pienądze. Tym bardziej, że w dobie (trochę górnolotnie...) internetu można każdy fakt, jeśli nie w kilka sekund to na pewno w kilka minut, sprawdzić na urzędowych stronach tych, o których się pisze... Na pocieszenie dodam, że jeśli chodzi o obowiązek posiadania kamizelki w Niemczech, to podobne, błędne i w najwyższym stopniu niekompetentne o nich zdanie ma polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swojej stronie w dziale "profile_krajow"!

#9 Guest_Jan

Guest_Jan
 • Goście

Napisano 13 czerwiec 2019 - 11:30

A co mam zrobić jak w moim aucie nie mam zapasu a opony są typu ROF ? Nawet nie mam miejsca na ten zapas.. chore tak w ogóle. Mysłe o czechach teraz

#10 aniolek

aniolek

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 895 postów

Napisano 02 sierpień 2021 - 13:52

Bardzo dobrze, że dzielicie się doświadczeniami w tego typu tematach.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych