Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile powinien ważyć styropian grafitowy?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 102384 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 16:48

Jaka powinna być minimalna masa styropianu grafitowego? Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu poszerzyło zakres wg którego weryfikowana jest jakość styropianu – ocenia się ją na podstawie masy styropianu, o minimalne poziomy gęstości dla wyrobów grafitowych. Na podstawie przeprowadzonych analiz wykazano, że gęstość styropianów grafitowych o lambdach deklarowanych 0,033 i 0,031 W/(mK) powinna wynosić odpowiednio nie mniej niż 12 kg/m3 i 13,5 kg/m3.

Powrót do artykułu: Ile powinien ważyć styropian grafitowy?

#2 Guest_maurycy

Guest_maurycy
 • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:30

nie rozumiem tej otoczki wokół ważenia styropianu, lambda, grubość i jakość tym się kierować, a nie wagą

#3 Guest_marcel

Guest_marcel
 • Goście

Napisano 10 kwiecień 2017 - 13:47

Waga styropianu ma się nijak do jego jakości. Liczy się przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła lambda. Ostatnio GUMB przeprowadził badania i ujawnił producentów sprzedających styropianowe buble.

#4 Guest_morela

Guest_morela
 • Goście

Napisano 30 lipiec 2017 - 16:08

Zamiast ważyć styropian lepiej wejść na stronę GUNB i sprawdzić, czy przeszedł pozytywnie kontrolę GUNB, sprawdzić certyfikaty, rekomendacje przyznane przez niezależne instytucje i na tej podstawie dokonać wyboru

#5 warmiak

warmiak

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 1 postów
 • LokalizacjaLidzbark

Napisano 25 wrzesień 2017 - 09:25

Zamiast ważyć styropian lepiej wejść na stronę GUNB i sprawdzić, czy przeszedł pozytywnie kontrolę GUNB, sprawdzić certyfikaty, rekomendacje przyznane przez niezależne instytucje i na tej podstawie dokonać wyboru

 

Oczywiście, że ważenie nic nie daje, liczy się przede wszystkim współczynnik przewodzenia ciepła i grubość. Lepiej polegać na certyfikatach i atestach, które są przyznawane produktom. Zazwyczaj wchodzę na stronę producenta i sprawdzam jakie ma certyfikaty i atesty. Tak jest chociażby w przypadku knauf-industries.pl gdzie mam możliwość weryfikacji każdych certyfikatów w zależności od rodzaju styropianu. Zresztą, każdy producent powinien takie dokumenty udostępnić, jeśli nie na stronie internetowej, to w sklepie. 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych