Skocz do zawartości

Zdjęcie

W jakim banku zaciągnąć kredyt na zakup samochodu?

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 340 postów

Napisano 29 czerwiec 2014 - 09:44

Czy na zakup samochodu banki proponują lepsze czy gorsze warunki niż na inne cele? Czy są obecnie jakieś promocje na ten cel? Wiem, że od czasu do czasu pojawiają się takie...

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

#2 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 545 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 07:48

Najkorzystniejsze są tzw pożyczki hipoteczne - tutaj możesz nawet uzyskać 5-6% w skali roku. Kredyty samochodowe niewiele różnią się pod względem kosztów od kredytów konsumenckich czy jak kto woli gotówkowych. Z tego rankingu http://e-kalkulatork...hodowy/ranking/ wynika, że najkorzystniejszewarunki znajdziesz w mBanku. Mają tam taki kredyt oprocentowany na 9,14% w skali roku. Do tego należy doliczyć 3% prowizję. Dla mnie progiem akceptacji kredytu jest 10% w skali roku. 

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2014 - 19:34

Fajny ten kalkulator.

#4 Guest_20

Guest_20
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2014 - 07:30

Z mojej analizy którą kiedyś przeprowadzałem wynika, że warunki są bardzo podobne do tych jakie otrzymasz w przypadku kredytu gotówkowego. Wiesz, dla banku jest to usługa o podobnym ryzyku. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku pożyczek hipotecznych, które brane są pod zastaw nieruchomości, wtedy można liczyć na 2x niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów konsumenckich czy samochodowych. Tego typu wątki przewijają się również na tym forum kredytowym http://www.forum-kredytowe.pl/f126/ na który Cię odsyłam. 

#5 vms

vms

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 09:13

Jeśli samochód nie służy do celów zarobkowych to nie bierz kredytu na niego. Samochody szybko tracą na wartości i finansowo taka pożyczka/kredyt nie jest opłacalny.

Perfekt  - Biuro rachunkowe w Sosnowcu

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:48

Leasing to dobre rozwiązanie.

#7 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 314 postów

Napisano 02 sierpień 2014 - 21:55

A propos banków i kredytów:

http://pozywamzbioro...niej-lukas-bank

#8 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 05 sierpień 2014 - 12:18

Próbuj przez inne firmy, np. Górnośląskie Towarzystwo Finansowe, mam na myśli doradców. Jeśli wniosek idzie przez doradcę to wiadomo, że trafi tam, gdzie masz szanse na kredyt. Nie ma sensu biegać samodzielnie za ofertami, bo nic z tego nie wynika - niech już te wnioski lecą tam, gdzie jest szansa na kasę.

mspinfo.png

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 październik 2014 - 16:34

A pośrednictwo coś kosztuje?

#10 dekoz

dekoz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 październik 2014 - 11:17

Raczej nie, doradcy mają z tego prowizję od banków.

#11 jackie

jackie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 13 październik 2014 - 13:22

Moim zdaniem najlepszym kalkulatorem jest pośrednik od kredytów. Taki Idea Expert ma lepszy przegląd ofert i w miarę szybko coś może konkretnego polecić. Może się też okazać, że leasing będzie dla ciebie korzystny.

"Jeśli samochód nie służy do celów zarobkowych to nie bierz kredytu na niego. Samochody szybko tracą na wartości i finansowo taka pożyczka/kredyt nie jest opłacalny."

Sugerujesz że lepiej chodzić pieszo lub jeździć rowerem? Jak już zastanowiłbym się nad jakimś leasingiem.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2014 - 16:03

Byle nie kredyty, ja kupiłem tańsze ale bez zadłużania się.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 listopad 2014 - 19:50

Nie mam auta, bo nie chcę brać kredytu. Kupuję tylko wtedy gdy mnie na to stać.

#14 jackie

jackie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 12:27

"Nie mam auta, bo nie chcę brać kredytu. Kupuję tylko wtedy gdy mnie na to stać."

Owszem, dobra zasada, ale jeśli potrzebujesz samochód do celów służbowych np. dojazd do pracy lub prowadzisz firmę, to niestety ciułanie na nowe auto odpada. A z kredytu możesz kupić także samochód używany.

#15 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 13:53

Co to za podejście? Jak nie masz samochodu, a potrzebujesz to naturalnie kupisz. Kredyty, leasing będzie najlepszym rozwiązaniem, jeżeli nie masz wystarczającej gotówki na koncie. Pośrednik kredytowy na pewno przyda się przy droższym samochodzie. Auta przecież teraz nie kosztują fortuny, dlatego nie rozumiem podejścia. No chyba, że myślisz "wczoraj" podjąłeś decyzję o takim zakupie i sądzisz, że miesiąc lub dwa wystarczą na zebranie odpowiednich środków.

#16 AgataP

AgataP

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 19:34

Zerknij sobie na porównywarkę i wybierz najlepszą opcję :) http://www.finmarket...yty-samochodowe

#17 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2015 - 10:52

Myślę, że warto zajrzeć na www.monetto.pl/forum/forum-kredytowe.10 i dowiedzieć się więcej o ofertach konkretnych banków. Bardzo dobre forum kredytowe, na którym z pewnością znajdziecie profesjonalne doradztwo oraz pomoc odnośnie kredytów i pożyczek. 

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2015 - 17:12

Na tym forum też dobrze doradzają.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 08:59

Z tego co czytam to leasing chyba jest dla firm?

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2015 - 14:06

Jak byłam po kredyt to po przeliczeniu za dużo mi wychodziło do spłaty.Dlatego zrezygnowałam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych