Skocz do zawartości

Zdjęcie

Parkowanie na chodniku - wyłącznie przodem!

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102427 postów

Napisano 28 czerwiec 2014 - 01:01

Parkowanie na chodniku tyłem jest zabronione. Jak się okazuje przepis ten jest prawie nieznany kierowcom. Dlaczego?

Powrót do artykułu: Parkowanie na chodniku - wyłącznie przodem!

#2 Guest_jacekk

Guest_jacekk
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 13:58

ma to jednak tą wadę, że podczas wyjazdu jest bardzo osłabiona widoczność i szansa wyjechania komuś przed maskę. Do tego w zakładach pracy nakazuje się parkowanie tyłem, na wypadek ewakuacji.

#3 Guest_Mądry

Guest_Mądry
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 23:45

Przecież to kompletna nieprawda w przypadku parkownia czterema kołami! Z powyższego przepisu wynika że nie ma dopuszczenia parkowania wyłącznie tylną osią. Natomiast przepis zezwalający na parkowanie całym pojazdem nie określa kierunku! Wystarczy spełnienie 1,5 m. Czyli: - całym pojazdem, tyłem - zgodnie z przepisami (pozwala na to art 47 ust. 2) - tyłem, tylnią osią na chodniku, przednią na jezdni - niezgodnie z przepisami (nie pozwala na to ani ust 1 ani 2).

#4 Guest_Franek M.

Guest_Franek M.
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2017 - 07:13

kierowca samochodu ( policjant) zaparkował na całości chodnika i za blokował wyjazdy na ulicę i wykrzykiwał, że uszkodzono jego samochód?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2018 - 13:48

Ale przecież p.2 dopuszcza parkowanie CAŁYM pojazdem na chodniku - zatem nie ma wyróżnienia, czy tyłem, czy przodem.

#6 Guest_Guest2

Guest_Guest2
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 17:14

Najlepsze są parkingi gdzie musisz zaparkować kołami na chodniku ale nie możesz przednimi bo krawężnik jest za wysoki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych