Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Temperatura w miejscu pracy

wróć do serwisu INFOR.pl 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 13:30

Zapewnienie odpowiedniej temperatury w miejscu pracy to obowiązek leżący po stronie pracodawcy. Minimalna temperatura w miejscu pracy została jednoznacznie określona w przepisach prawa - nie może wynosić mniej niż 14°C bądź 18°C. Maksymalna temperatura w miejscu pracy budzi natomiast wiele wątpliwości.

Powrót do artykułu: Temperatura w miejscu pracy

#2 Guest_strach sie przedstawic

Guest_strach sie przedstawic
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2014 - 20:46

W jednym z magazynów w kuj pom w S.K. jest magazyn z blachy non stop otwarte wrota 3 na 3 m i jest zimniej niz na dworze a latem od nagrzanej blachy jak ssauna a praca fizyczna do przenoszeniu taru lub kilkunastu ton dziennie gołymi rękami, i po co to prawo jak go sie nie przestrzega a firma tak działa od 2000r, dziwne ze nie ma kontroli na takich magazynach

#3 Guest_Ochrona

Guest_Ochrona
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2015 - 15:24

Fikcja pierwszy przykład z brzegu to firmy ochrony większośc tych przepisów nie przestrzega często zdarza się że ludzie pracują w przyczepie kempingowej bez dostępu do wody i wc oraz prądu

#4 Guest_Czytelnik

Guest_Czytelnik
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 11:43

Napojów, nie napoi.

#5 Guest_AAdas

Guest_AAdas
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2016 - 08:20

U mnie na hali gdzie pracuje 1000 maszyn i piec w tamtym roku było 59 stopni. Ludzie mdleli a za wszystko po fali upałów dostali bon na 300 złotych Jestem szczęściarzem bo mam umowę na stałe i zwyczajnie odmówiłem pracy z uwagi na zagrożenie. Przez całe lato w ogóle nie pracowałem w godzinach 10-18. Zbliża się kolejne lato i mam zamiar zrobic to samo.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2017 - 17:37

Polecam zaklad stolarski Gról&syn w Babimoście lubuskie tony opału a na halach od połowy grudnia 2016 ( a mamy koniec stycznia) średnia temp. 6-8 C. Brawo panie Łucjanie

#7 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 11:18

Jak zawsze - prawa wypisali ale wiadomo, że żaden pracodawca i ch nie przestrzega i możemy je sobie wsadzić w dupe. Nie chcesz nie pracuj.... postać która zarządza tym całym systemem to k**wa

#8 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 12:19

Polecam zaklad stolarski Gról&syn w Babimoście lubuskie tony opału a na halach od połowy grudnia 2016 ( a mamy koniec stycznia) średnia temp. 6-8 C. Brawo panie Łucjanie

ależ to kawał sk***iela.

#9 Guest_Ratownik

Guest_Ratownik
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 07:03

Witam. Pomoże ktoś!!? Pracuje na basenie temperatura wynosi cały czas powyżej 30stopni. Czy należy mi się szkodliwe?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2017 - 19:41

Temperatura minimalna jaka jest podana w opracowaniu nie jest do końca dokładnie wyjaśniona. Prawo "mówi" że temperatura może być niższa od minimalnej temperatury jeżeli procesy technologiczne tego wymagają (dobrym przykładem są wszystkie zakłady przetwórstwa mięsnego, mleczarskiego, spożywczego itp.). Możliwe iż w zakładzie stolarskim celowo jest utrzymywana temperatura na takim poziomie aby zapobiec zagrożeniom pożarowym (duże ilości suchego drewna, trociny, zapylenie itd.)

#11 Guest_do miłośnika niskich temperatur

Guest_do miłośnika niskich temperatur
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2017 - 08:08

Czyli np. latem stolarnia przenosi się z koło podbiegunowe? Trochę rozsądku :)

#12 Guest_Zimno w pracy

Guest_Zimno w pracy
  • Goście

Napisano 24 luty 2018 - 09:18

heh u mnie w robocie zimą rzadko kiedy jest ciepło zasuwamy nawet przy -5 na hali.

#13 Guest_eskimosi

Guest_eskimosi
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 13:24

Salon sprzedaży wykończeń wnętrz Pyskowice. Zimą w temperaturze 11-12 st.C, bardzo często niespełna 8 st.C . Natomiast latem topisz się we własnym sosie . Cóż metalowe hale bez ocieplenia i z marnym ogrzewaniem , a co najważniejsze brak zainteresowania warunkami pracy przez pracodawcę spowodowały wykruszenie się kadry pracującej. Wymagania wielkie , płaca marna i warunki jeszcze gorsze. Może kiedyś pracodawcy zaczną szanować swoich pracowników...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych