Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515873 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 08:52

Pracownik wypowiedział umowę w trybie natychmiastowym z art. 55 § 11 k.p. z winy pracodawcy. Czy należy mu się odprawa i odszkodowanie?

Powrót do artykułu: Wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy

#2 Guest_pela remigiusz

Guest_pela remigiusz
  • Goście

Napisano 10 marzec 2018 - 07:00

Muj pracodawca nie wypłaca w terminie wynagrodzenia za pracę płaci zaliczkowo

#3 Guest_Tymoteusz.

Guest_Tymoteusz.
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 11:06

Pracodawca rozwiązał ze mną umowę o pracę na czas nieokreślony z powodu likwidacji mojego stanowiska pracy - W tym przypadku na co powinienem liczyć od pracodawcy?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18069 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 marzec 2018 - 11:08

Może odprawa? jeśli zatrudnia powyżej 20 pracowników

Ekwiwalent za urlop? jeśli nie wykorzystany w naturze

No i czy czasami nie była to pozorna likwidacja

#5 Guest_Tymoteusz

Guest_Tymoteusz
  • Goście

Napisano 31 marzec 2018 - 08:35

Teoretycznie: Likwidacja stanowiska Robotniczego, na rzecz stworzenia stanowiska Logistycznego, które jest niezbędne do dalszego rozwoju firmy.

#6 Guest_OTX

Guest_OTX
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 13:49

Witam, czy jak mam podpisaną umowę na 1/8 etatu - a pracuje po 9h dziennie + weekendy to mogę taką umowę rozwiązać jednostronnie z tego powodu? Chce się zwolnić ale mam 3 miesięczne wypowiedzenie bo niestety taką umowę mam od 3lat. Mam nową lepszą ofertę na pełen etat i chce zmienić pracę w szybkim tempie. Proszę o odpowiedź zorientowanych. Pozdrawiam.

#7 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 230 postów

Napisano 14 maj 2018 - 08:00

Jak masz za te godziny płacone to nie możesz. 

Rozwiązanie jednostronne umowy bez wypowiedzenia przez pracownika może nastąpić w wyniku ciężkiego naruszenia obowiązków przez pracodawcę. Proponuję poczytać http://www.prawo.ego...ika,2,34,3.html

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 08:58

Witam, czy jak mam podpisaną umowę na 1/8 etatu - a pracuje po 9h dziennie + weekendy to mogę taką umowę rozwiązać jednostronnie z tego powodu? Chce się zwolnić ale mam 3 miesięczne wypowiedzenie bo niestety taką umowę mam od 3lat. Mam nową lepszą ofertę na pełen etat i chce zmienić pracę w szybkim tempie. Proszę o odpowiedź zorientowanych. Pozdrawiam.

Umowę masz na czas nieokreślony? Pracujesz wg grafiku? W jakim systemie czasu pracy? Masz wypłacane dodatki z tytułu godzin nadliczbowych lub wolne udzielane z tego tytułu?

#9 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 05:37

Witam, umowa o pracę na najniższa krajową, reszta rozliczana pod stołem , nadgodziny i stawki inne niż w umowie. Praca wg. mnie niezgodna z kodeksem pracy, pracujemy po 300h miesięcznie (min 12h dziennie) . Rozliczanie nadgodzin wygląda tak: pierwsze 8h normalne ponad 8h 50% stawki... weekendy soboty stawka 50% za 8h powyżej 8 jest 100%. Nie udzielają wolnego za pracę w święta czy też weekendy wolne od pracy. Stosują mobbing - różne traktowanie pracowników, problemy z przyjęciem l4 ( pracodawca wymaga dawania wcześniej znać, że wybieramy się na chorobowe. Mając zwolnienie l4 można pracować. Oczywiście posiadają 2 różne listy obecności do kontroli.  Czy przy czymś takim jest możliwość zwolnienia się z winy pracodawcy ?  

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18069 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 wrzesień 2018 - 06:56

A jak planujesz to wszystko udowodnić?

pracodawca może cie podać do sądu, musisz mieć dowody na to o czym piszesz

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 07:17

Pochwalisz się w sądzie dochodem nieopodatkowanym i nieoskładkowanym?

Ludzie współuczestniczycie w przestępczym procederze omijając system podatkowy, przepisy kodeksu pracy, bo kasa do zarobienia większa, a potem ratuj kto może.

#12 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:06

US to już nie jest mój problem. Oczywiście mogę się tym pochwalić skoro pracuję tu miesiąc i widzę co się dzieje.
Dlatego jeśli dowiedziałem co się dzieje mam obowiązek to zgłosić, a nie jak Pan tu sugeruje brnąć w bagno bojąc się konsekwencji.  W ten sposób szerzy się patologia, i złe traktowanie pracowników w firmie, zastraszanie za współudział?  Litości 
Jeśli chodzi o udowodnienie pewnych spraw - to nie jest kosmiczny problem. 
Oczywiście jeśli chodzi o łamanie kodeksu pracy dot. ilości godzin są pewne listy które na to wskazują.
Mobbing jest raczej trudno udowodnić bez mocnych dowodów. 
US powinien dojść do przepływu gotówki w firmie.

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:58

US to już nie jest mój problem. Oczywiście mogę się tym pochwalić skoro pracuję tu miesiąc i widzę co się dzieje.
Dlatego jeśli dowiedziałem co się dzieje mam obowiązek to zgłosić, a nie jak Pan tu sugeruje brnąć w bagno bojąc się konsekwencji.  W ten sposób szerzy się patologia, i złe traktowanie pracowników w firmie, zastraszanie za współudział?  Litości 
Jeśli chodzi o udowodnienie pewnych spraw - to nie jest kosmiczny problem. 
Oczywiście jeśli chodzi o łamanie kodeksu pracy dot. ilości godzin są pewne listy które na to wskazują.
Mobbing jest raczej trudno udowodnić bez mocnych dowodów. 
US powinien dojść do przepływu gotówki w firmie.

A co ty chłopaczku możesz wiedzieć jak należy i jak można ukryć/nie wykazać przepływu gotówki?

Nigdy tego się nie dowiesz, nie ogarniesz.

Rób co chcesz a i tak nic nie udowodnisz, nawet z tymi twoimi "pewnymi listami"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych