Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy

wróć do serwisu Kadry 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516105 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 08:52

Pracownik wypowiedział umowę w trybie natychmiastowym z art. 55 § 11 k.p. z winy pracodawcy. Czy należy mu się odprawa i odszkodowanie?

Powrót do artykułu: Wypowiedzenie umowy z winy pracodawcy

#2 Guest_pela remigiusz

Guest_pela remigiusz
  • Goście

Napisano 10 marzec 2018 - 07:00

Muj pracodawca nie wypłaca w terminie wynagrodzenia za pracę płaci zaliczkowo

#3 Guest_Tymoteusz.

Guest_Tymoteusz.
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 11:06

Pracodawca rozwiązał ze mną umowę o pracę na czas nieokreślony z powodu likwidacji mojego stanowiska pracy - W tym przypadku na co powinienem liczyć od pracodawcy?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18681 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 marzec 2018 - 11:08

Może odprawa? jeśli zatrudnia powyżej 20 pracowników

Ekwiwalent za urlop? jeśli nie wykorzystany w naturze

No i czy czasami nie była to pozorna likwidacja

#5 Guest_Tymoteusz

Guest_Tymoteusz
  • Goście

Napisano 31 marzec 2018 - 08:35

Teoretycznie: Likwidacja stanowiska Robotniczego, na rzecz stworzenia stanowiska Logistycznego, które jest niezbędne do dalszego rozwoju firmy.

#6 Guest_OTX

Guest_OTX
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 13:49

Witam, czy jak mam podpisaną umowę na 1/8 etatu - a pracuje po 9h dziennie + weekendy to mogę taką umowę rozwiązać jednostronnie z tego powodu? Chce się zwolnić ale mam 3 miesięczne wypowiedzenie bo niestety taką umowę mam od 3lat. Mam nową lepszą ofertę na pełen etat i chce zmienić pracę w szybkim tempie. Proszę o odpowiedź zorientowanych. Pozdrawiam.

#7 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów

Napisano 14 maj 2018 - 08:00

Jak masz za te godziny płacone to nie możesz. 

Rozwiązanie jednostronne umowy bez wypowiedzenia przez pracownika może nastąpić w wyniku ciężkiego naruszenia obowiązków przez pracodawcę. Proponuję poczytać http://www.prawo.ego...ika,2,34,3.html

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2018 - 08:58

Witam, czy jak mam podpisaną umowę na 1/8 etatu - a pracuje po 9h dziennie + weekendy to mogę taką umowę rozwiązać jednostronnie z tego powodu? Chce się zwolnić ale mam 3 miesięczne wypowiedzenie bo niestety taką umowę mam od 3lat. Mam nową lepszą ofertę na pełen etat i chce zmienić pracę w szybkim tempie. Proszę o odpowiedź zorientowanych. Pozdrawiam.

Umowę masz na czas nieokreślony? Pracujesz wg grafiku? W jakim systemie czasu pracy? Masz wypłacane dodatki z tytułu godzin nadliczbowych lub wolne udzielane z tego tytułu?

#9 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 05:37

Witam, umowa o pracę na najniższa krajową, reszta rozliczana pod stołem , nadgodziny i stawki inne niż w umowie. Praca wg. mnie niezgodna z kodeksem pracy, pracujemy po 300h miesięcznie (min 12h dziennie) . Rozliczanie nadgodzin wygląda tak: pierwsze 8h normalne ponad 8h 50% stawki... weekendy soboty stawka 50% za 8h powyżej 8 jest 100%. Nie udzielają wolnego za pracę w święta czy też weekendy wolne od pracy. Stosują mobbing - różne traktowanie pracowników, problemy z przyjęciem l4 ( pracodawca wymaga dawania wcześniej znać, że wybieramy się na chorobowe. Mając zwolnienie l4 można pracować. Oczywiście posiadają 2 różne listy obecności do kontroli.  Czy przy czymś takim jest możliwość zwolnienia się z winy pracodawcy ?  

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18681 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 wrzesień 2018 - 06:56

A jak planujesz to wszystko udowodnić?

pracodawca może cie podać do sądu, musisz mieć dowody na to o czym piszesz

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2018 - 07:17

Pochwalisz się w sądzie dochodem nieopodatkowanym i nieoskładkowanym?

Ludzie współuczestniczycie w przestępczym procederze omijając system podatkowy, przepisy kodeksu pracy, bo kasa do zarobienia większa, a potem ratuj kto może.

#12 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 10:06

US to już nie jest mój problem. Oczywiście mogę się tym pochwalić skoro pracuję tu miesiąc i widzę co się dzieje.
Dlatego jeśli dowiedziałem co się dzieje mam obowiązek to zgłosić, a nie jak Pan tu sugeruje brnąć w bagno bojąc się konsekwencji.  W ten sposób szerzy się patologia, i złe traktowanie pracowników w firmie, zastraszanie za współudział?  Litości 
Jeśli chodzi o udowodnienie pewnych spraw - to nie jest kosmiczny problem. 
Oczywiście jeśli chodzi o łamanie kodeksu pracy dot. ilości godzin są pewne listy które na to wskazują.
Mobbing jest raczej trudno udowodnić bez mocnych dowodów. 
US powinien dojść do przepływu gotówki w firmie.

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:58

US to już nie jest mój problem. Oczywiście mogę się tym pochwalić skoro pracuję tu miesiąc i widzę co się dzieje.
Dlatego jeśli dowiedziałem co się dzieje mam obowiązek to zgłosić, a nie jak Pan tu sugeruje brnąć w bagno bojąc się konsekwencji.  W ten sposób szerzy się patologia, i złe traktowanie pracowników w firmie, zastraszanie za współudział?  Litości 
Jeśli chodzi o udowodnienie pewnych spraw - to nie jest kosmiczny problem. 
Oczywiście jeśli chodzi o łamanie kodeksu pracy dot. ilości godzin są pewne listy które na to wskazują.
Mobbing jest raczej trudno udowodnić bez mocnych dowodów. 
US powinien dojść do przepływu gotówki w firmie.

A co ty chłopaczku możesz wiedzieć jak należy i jak można ukryć/nie wykazać przepływu gotówki?

Nigdy tego się nie dowiesz, nie ogarniesz.

Rób co chcesz a i tak nic nie udowodnisz, nawet z tymi twoimi "pewnymi listami"

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 05:52

Co zrobić, jeżeli przez ponad 20 lat pracownik pracował w warunkach, nie nadających się do pracy, takim sprzętem, na takim terenie i stan zdrowia nie pozwala obecnie na dalszą pracę na tym stanowisku, ponieważ grozi mu paraliżem ??? Czy pracodawca może taką osobę zwolnić, bez żadnych konsekwencji prawnych ??? Pracownik już nie młody i z zatrudnieniem w innej firmie mogą być problemy. Więc co, na "śmietnik" z takim ??? Firma znana i duża państwowa, chwaląca się bezpieczeństwem pracy itd. A prawda jest całkiem inna. Jako dowód są materiały nagrane w warunkach wykonywanej pracy.

#15 Guest_AgA

Guest_AgA
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 08:01

1. czy osoba została zwolniona?

2. w jakim temacie konkretnie szukasz pomocy?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 08:54

Zgłoś do PIP

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych